reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Marta mi twardnieje brzuch od kilku tygodni i to bardzo często, ostatnio miałam bóle z kręgosłupa i przy tym stawianie brzucha przez cztery godz i niestety po nospie się uspokoiło a miałam nadzieję ze to już, dzisiaj idę do gina mam nadzieję ze powie mi że nie dotrwam do terminu :)))
jutro zaczynam 38 tc a więc ciąża donoszona :-):-):-):-):-):-)
 
reklama
Kurcze fajnie macie z tymi donoszonymi ciążami- ja jeszcze trochę.....cukier na czczo 96 a po śniadaniu 118.....
Wczoraj na kolację kupiłam twarożek, ale capri typu włoskiego- pyszny jak dla mnie, mało węgli, dużo białka- mnie przypomina w smaku mozarellę- obżarłam sie na maxa- prawie cały wpyliłam z pomidorem, ogórkiem , rzodkiewką, cebulką i marynowanym i pieczarkami, a i 1 kromka chlebka była aż miałam dyskomfort z przejedzenia.....i cukier piękniutki.....109 mg%...
polecam posmakujcie....kupowałam w polo, ale jest tez w lidlu- taki twarożek okrągły....mniam mniam....a na obiad mam wczorajszą zupkę wielowarzywna, a i jeszcze są pulpety sprzed kilku dni- trza zjeść, bo od jutra post.....na post może łososia upiekę w foli.....uwielbiam.....doprawiam tylko piprzem cytrynowym i soli troszkę, albo zioła prowansalski, przyprawka cytrynowa do ryb....pyszniutkie i szybciutkie.....no i do tego suróweczka oczywiście.....
laugh.gif
A dziś mega wyzwanie.....jak dzieciaki wrócą ze szkoły będziemy piekły mazurki- uwielbiam je i pieke tylko raz w roku.....
Marta, a 6 kwietnia to ja się urodziłam.....:-D
 
Moja ciąża jest o tydzień młodsza...dlatego dopiero za tydzień będzie donoszona...a dwa tygodnie temu robiłam usg i maluszek miał 2200, więc mam manie że jest za mały...:no: bo ja ciągle chudłam w ciąży na tej diecie i martwię się, żę przesadziałam w druga stronę....jutro będę u lekarza więc mam nadzieję że maluch ma chociaż te 2600..
 
U mnie zaczęła się jakas dziwna akcja, bo jak na mnie mam niskie cukry po posiłkach 90, 99, 105 i w tym stylu. A ostatnio same przekroczenia. Często muszę dodatkowo mierzyć, bo regułą zaczyna być ok 60-70. U mnie dzieciaki w ciągu tygodnia przybrały 450 gr i sądzę, że to może być powodem.
 
U mnie zaczęła się jakas dziwna akcja, bo jak na mnie mam niskie cukry po posiłkach 90, 99, 105 i w tym stylu. A ostatnio same przekroczenia. Często muszę dodatkowo mierzyć, bo regułą zaczyna być ok 60-70. U mnie dzieciaki w ciągu tygodnia przybrały 450 gr i sądzę, że to może być powodem.
a może trzeba zmniejszyć insulinę ( o ile bierzesz), albo diete rozszerzyc....????
 
Ja już nie wiem, sądzę , że to ten wzrost dzieciaków. jak mi spada cukier to zawsze coś przegryzę, a insuliny na razie nie ruszam. Boję się, że jak ja zmniejszę to będą znów przekroczenia (a biorę ponad 70 jednostek dziennie)
 
Ja właśnie mialam tak ze śniadaniem. Zawsze miałam pod górną granicę normy 114-119...ale jak dostałam insuline nocną, przy 4 j do śniadania miałam 80-90...więc stwierdziłam że sobie zmniejszę tylko o 1 j...że nawet tego nie odczuje, a tu po zmniejszeniu 122...nie wiem czy oraganizm już się tak przyzwyczail czy wtedy miałam skok akurat.,,.
 
cześć Kobitki

u mnie zaczyna być tak samo jak w pierwszej ciąży - im więcej zjem i im bardziej tłusto i niezdrowo to cukry piękne, jak tylko zacznę jakieś sałateczki, gotowane kurczaki to cukry np.149:szok: u mnie dodatkowy problem to to, że po prawie każdym posiłku ( lub zbiorczo wieczorem) wymiotuję, czasem ledwo udaje mi się utrzymać tą godzinę :-:)-(masakra
 
reklama
hej. a u mnie cukry sie rozszalaly.zwiekszylam sobie o 2 j,insuline dzis na sniadanie i przy dwoch kanapeczkach z szynka z kuraka 160! a zapijalam wodą! no masakra. wczoraj to samo,po kazdym posilku od 145 do 160.
w srode mam wizyte.ale zwieksze sobie jeszcze insulinke sama.
 
Do góry