reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem?

Cześć dziewczyny, czy któraś z was miała może położenie stopokowe na końcu ciąży? Jakie było rozwiązanie ciąży?

wydaje mi się ze z reguły lekarze dają skierowanie na cc przez ułożenie miednicowe.
Ale spokojnie, znam przypadek gdzie dziewczyna poszla do szpitala ze skierowaniem w 40tc i wtedy na IP na badaniu okazalo się ze bobas się odwrócił, wróciła do domu i urodziła SN
 
reklama
Witam was mam cukrzycę ciążową lecz jestem tylko na diecie i mam sprawdzać cukier ma czczo, 1h po każdym posiłku indywidualne dodatkowo o 22 kromkę chleba zjeść bym rano miała dobre wyniki. Lecz jednego nie rozumiem mam dzienniczek samokontroli tam gdzie mam wpisywać pomiary z glukometru i w ostatniej rubryce pisze "glikemia w nocy" i z tąd moje pytanie w nocy ? Czyli o 22 czy o 2 w nocy w dzienniczku pisze przy docelowych wynikach jakie powinnam mieć że w nocy między godziną 2 a 4 powinno być 70-90 mg czyli ta ostatnia rubryka właśnie jest do wpisania o tej godzinie 2?
 
Witam was mam cukrzycę ciążową lecz jestem tylko na diecie i mam sprawdzać cukier ma czczo, 1h po każdym posiłku indywidualne dodatkowo o 22 kromkę chleba zjeść bym rano miała dobre wyniki. Lecz jednego nie rozumiem mam dzienniczek samokontroli tam gdzie mam wpisywać pomiary z glukometru i w ostatniej rubryce pisze "glikemia w nocy" i z tąd moje pytanie w nocy ? Czyli o 22 czy o 2 w nocy w dzienniczku pisze przy docelowych wynikach jakie powinnam mieć że w nocy między godziną 2 a 4 powinno być 70-90 mg czyli ta ostatnia rubryka właśnie jest do wpisania o tej godzinie 2?
Jeśli lekarz nie kazała mierzyć w nocy to się nie przejmuj tą ostatnią rubryką.
 
Witam was mam cukrzycę ciążową lecz jestem tylko na diecie i mam sprawdzać cukier ma czczo, 1h po każdym posiłku indywidualne dodatkowo o 22 kromkę chleba zjeść bym rano miała dobre wyniki. Lecz jednego nie rozumiem mam dzienniczek samokontroli tam gdzie mam wpisywać pomiary z glukometru i w ostatniej rubryce pisze "glikemia w nocy" i z tąd moje pytanie w nocy ? Czyli o 22 czy o 2 w nocy w dzienniczku pisze przy docelowych wynikach jakie powinnam mieć że w nocy między godziną 2 a 4 powinno być 70-90 mg czyli ta ostatnia rubryka właśnie jest do wpisania o tej godzinie 2?

ta rubryka jest pewnie po to jak trzeba mierzyć w nocy. Mi raz lekarka kazała zmierzyć chyba o 3 w nocy. Ale tylko raz
 
wydaje mi się ze z reguły lekarze dają skierowanie na cc przez ułożenie miednicowe.
Ale spokojnie, znam przypadek gdzie dziewczyna poszla do szpitala ze skierowaniem w 40tc i wtedy na IP na badaniu okazalo się ze bobas się odwrócił, wróciła do domu i urodziła SN
Miałam ułożenie miednicowe i zdecydowałam się na cc. To była 2 ciąża, więc teoretycznie mogłam rodzic sn. Nie chciałam, rodzic główki ostatniej 🙄
 
Do góry