reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem?

reklama
Kiedy obudzi mnie na sikanie :)
Może tak być, że za późno mierzysz...
Dziś też za późno się obudziłam i glikemia w górnych granicach normy i jeszcze ketony w moczu... ta przerwa na sen to powinno być 7 - 8 godzin.
 
Kiedy obudzi mnie na sikanie :)
Może tak być, że za późno mierzysz...
Dziś też za późno się obudziłam i glikemia w górnych granicach normy i jeszcze ketony w moczu... ta przerwa na sen to powinno być 7 - 8 godzin.
Sikac chodze z 6 razy w nocy[emoji38] no ja mierze kolo 8:30 , tak też powinnam niby jesc sniadanie.
Ale może to faktycznie za późno. Może kolo 6-7?
 
Cześć dziewczyny, jestem nowa na tym wątku, mam nadzieję, że coś mi doradzicie, bo jesteście już obeznane w temacie [emoji6]

Wczoraj robiłam krzywą cukrową, wyniki mam takie : na czczo 90, po godz 186 i po dwóch 154...
Wiem, że w ciąży normy są do 92,180 i 153. U mnie obecnie 26+1tc [emoji6]

Mam wrażenie, że moje wyniki najgorsze jeszcze nie są, niestety moja gin jest na urlopie, napisała mi tylko, żebym skonsultowała te wyniki z ENDOKRYNOLOGIEM?

Biorę Euthyrox 75, przed krzywą jednak go nie wzięłam, czytałam, że nie powinno się brać przed takim badaniem. Czy to, że nie wzięłam Euthyroxu może mieć wpływ na wyniki?

Czy wy też byłyście na konsultacji u endokrynologa w sprawie wyników krzywej cukrowej? To normalna droga? Jeśli tak, to co Wam powiedział? Myślałam, że od razu wizyta u diabetologa, ustalenie diety itd.

Dajcie proszę znać co o tym myślicie, z góry dziękuję [emoji3059]
 
Cześć dziewczyny, jestem nowa na tym wątku, mam nadzieję, że coś mi doradzicie, bo jesteście już obeznane w temacie [emoji6]

Wczoraj robiłam krzywą cukrową, wyniki mam takie : na czczo 90, po godz 186 i po dwóch 154...
Wiem, że w ciąży normy są do 92,180 i 153. U mnie obecnie 26+1tc [emoji6]

Mam wrażenie, że moje wyniki najgorsze jeszcze nie są, niestety moja gin jest na urlopie, napisała mi tylko, żebym skonsultowała te wyniki z ENDOKRYNOLOGIEM?

Biorę Euthyrox 75, przed krzywą jednak go nie wzięłam, czytałam, że nie powinno się brać przed takim badaniem. Czy to, że nie wzięłam Euthyroxu może mieć wpływ na wyniki?

Czy wy też byłyście na konsultacji u endokrynologa w sprawie wyników krzywej cukrowej? To normalna droga? Jeśli tak, to co Wam powiedział? Myślałam, że od razu wizyta u diabetologa, ustalenie diety itd.

Dajcie proszę znać co o tym myślicie, z góry dziękuję [emoji3059]
Hmmm...skąd wzięłaś te normy ?
Na czczo norma to od 70 do 90. Mierzymy tylko godzinę po posiłku i ma być do 120.
Ja jestem tylko pod opieką diabetologa. Po posilkach udalo mi sie unormowac niestety radykalna dieta. Przez cukry na czczo jestem na insulinie. Mam juz koncowke ciazy. 35tc
 
reklama
Normy dotyczą krzywej cukrowej i wyników dla ciężarnych, znalazłam gdzieś w internecie.

Sama nie mierzę sobie jeszcze cukru, dopiero wczoraj robiłam krzywą i odebrałam wyniki.

Czy też byłaś na konsultacji u endokrynologa?

Czy od razu diabetolog? Zastanawiam się jaka jest kolejność...

Dobrze, że Ty już na końcówce ciąży [emoji6]
Hmmm...skąd wzięłaś te normy ?
Na czczo norma to od 70 do 90. Mierzymy tylko godzinę po posiłku i ma być do 120.
Ja jestem tylko pod opieką diabetologa. Po posilkach udalo mi sie unormowac niestety radykalna dieta. Przez cukry na czczo jestem na insulinie. Mam juz koncowke ciazy. 35tc
Screenshot_20200808_130109.jpeg
 
Do góry