reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem?

Normy dotyczą krzywej cukrowej i wyników dla ciężarnych, znalazłam gdzieś w internecie.

Sama nie mierzę sobie jeszcze cukru, dopiero wczoraj robiłam krzywą i odebrałam wyniki.

Czy też byłaś na konsultacji u endokrynologa?

Czy od razu diabetolog? Zastanawiam się jaka jest kolejność...

Dobrze, że Ty już na końcówce ciąży [emoji6]Zobacz załącznik 1159944
Po zlych wynikach ginekolog kieruje do diabetologa. Najpierw próbują zbic dieta a potem insulina. Tak jak mowie, po posilkach udalo mi sie zbic dieta a na czczo niestety nie. Więc biore na noc insuline.
Jeśli mialas po 1h ponad 180 to bardzo duzo. Nie wiem co to za bzdury pisza ale lekarze bardzo pilnują i nie może Ci przekroczyć na czczo 90 a 1h po posilku 120. Gdy dostaniesz juz glukometr to po 2h nie mierzymy [emoji846]
 
reklama
Ok, dziękuję za pomoc [emoji6] Mi ginekolog napisał, żebym skonsultowała z endokrynologiem, dlatego się zdziwiłam.
Po zlych wynikach ginekolog kieruje do diabetologa. Najpierw próbują zbic dieta a potem insulina. Tak jak mowie, po posilkach udalo mi sie zbic dieta a na czczo niestety nie. Więc biore na noc insuline.
Jeśli mialas po 1h ponad 180 to bardzo duzo. Nie wiem co to za bzdury pisza ale lekarze bardzo pilnują i nie może Ci przekroczyć na czczo 90 a 1h po posilku 120. Gdy dostaniesz juz glukometr to po 2h nie mierzymy [emoji846]
 
Nawet jak chodzę prywatnie? Ginekolog prywatnie, więc endokrynologa też muszę prywatnie szukać, ehh pójdę z torbami [emoji2368][emoji12]
Ja chodze prywatnie i dal mi skierowanie. Poszlam z tym skierowaniem na nfz no juz na prawde duzo place za ginekologa i badania, więc tam sie okazało ze skoro skierowanie mam od prywatnego to do lekarza na nfz musi być skierowanie od lekarza na nfz, wiec załatwiłam od rodzinnego [emoji2368]
 
Hmmm...skąd wzięłaś te normy ?
Na czczo norma to od 70 do 90. Mierzymy tylko godzinę po posiłku i ma być do 120.
Ja jestem tylko pod opieką diabetologa. Po posilkach udalo mi sie unormowac niestety radykalna dieta. Przez cukry na czczo jestem na insulinie. Mam juz koncowke ciazy. 35tc

to też nie do końca tak - normy do diagnostyki są inne niż do prowadzenia cukrzycy...
Norma godzinę po posiłku to nie 120 tylko 140.
norma na czczo to jeszcze 90, ale niebawem PTD podwyższy jak w reszcie świata.
 
reklama
Nawet jak chodzę prywatnie? Ginekolog prywatnie, więc endokrynologa też muszę prywatnie szukać, ehh pójdę z torbami [emoji2368][emoji12]
Powinnaś dostać skierowanie na oddział patologii ciąży w szpitalu referencyjnym (brzmi strasznie, ale tam działa przyszpitalna poradnia diabetologiczna). Jeśli nie masz skierowania to przyjmą Cię na podstawie wyników krzywej. I to nie są straszne wyniki. Tak naprawdę 183 po glukozie to lekkie przekroczenie. Jednak cukrzyca jest już zdiagnozowana, bo niestety Twoja tolerancja będzie się tylko pogarszać wraz ze wzrostem ciąży. Endokrynologa na NFZ spróbuj niezależnie od poradni diabetologicznej a najlepiej upewnij się u prowadzącego. Bo endokrynolog w cukrzycy ciężarnych raczej nie pomoże :)
 
Do góry