reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem?

reklama
Ja przycupne ;) w piatek krzywa 78-220-101, dzis hba1ac 4.5% i cukier 2 godziny po sniadaniu 103 (nie zalowalam sobie bo dopiero dzis diabetolog) ogolnie jestem przerazona tym wszystkim, zmiana trybu zycia i dostosowanie sie pod posilki? Moze to jakis jednorazowy wyskok byl? ;)

Poza krzywą to bardzo ładne wyniki :)
Niestety, krzywa z dużym przekroczeniem w drugim pomiarze nie pozostawia wątpliwości.
 
@Ewela1990 powodzenia na wizycie u lekarza!:)
Napisz później jaka waga dzidziolka:)

Czasem skoki cukru są efektem nie zjedzonego bezpośrednio przed posiłku, ale tego co się działo kilkanaście godzin przed pomiarem. Czyli jeśli gdzieś po drodze była dłuższa przerwa w posiłkach, albo coś podejrzanego, to może wywalić cukier przy którymś z kolejnych "bezpiecznych" posiłków. Dlatego tak trudno czasami dojść o co chodzi.
No i mi upał podnosił cukier. Jak było bardzo gorąco i parno, to organizm był bardziej obciążony i gorzej sobie radził. Tak samo, jak byłam przeziębiona - od razu miałam o kilka jednostek gorsze cukry, a jak wyzdrowiałam, to wracało do względnej normy.
Mala wazy wedlug lekarza dobrze :) ale niestety mam ostatnio dużo stresów i wywala mi ten cukier...mialam ostatnio jak nigdy przedtem 170 choc nic takiego nie zjadlam... odpuściłam na kilka dni bo juz nawet mierzac się denerwuje.
 
Dziewczyny, która jeszcze boryka się z wysokim cukrem na czczo? U mnie dzis zdecydowano o insulinie.

Insulina zapewni Ci trochę spokoju :) niestety z cukrami na czczo trudniej poradzić sobie dietą niż z poposiłkowymi.

Duża dawka?
U mnie pomiary spadły dopiero 3 ranka, więc nie przerażaj się, gdyby nie było od jutra spektakularnej poprawy. Diabetolog mówi, że tak może być.
 
Insulina zapewni Ci trochę spokoju :) niestety z cukrami na czczo trudniej poradzić sobie dietą niż z poposiłkowymi.

Duża dawka?
U mnie pomiary spadły dopiero 3 ranka, więc nie przerażaj się, gdyby nie było od jutra spektakularnej poprawy. Diabetolog mówi, że tak może być.
Na początek 4 jednostki. Dlugo w ogole sie borykałas z tym przed insulina ? Bo ja ostatnio mialam 96,98 a nawet 101.
 
Na początek 4 jednostki. Dlugo w ogole sie borykałas z tym przed insulina ? Bo ja ostatnio mialam 96,98 a nawet 101.

Przed insuliną ponad miesiąc udawało się regulować dietą. Od kiedy glikemię poranne się rozregulowany około 2 tygodnie próbowaliśmy posiłkami nocnymi i po 2 tygodniach weszła insulina też od 4 jednostek. Teraz mam 14.
 
reklama
Przed insuliną ponad miesiąc udawało się regulować dietą. Od kiedy glikemię poranne się rozregulowany około 2 tygodnie próbowaliśmy posiłkami nocnymi i po 2 tygodniach weszła insulina też od 4 jednostek. Teraz mam 14.
U mnie sie nie dało posiłkiem, choc nadal procz insuliny, mam jesc tylko jajka i ser biały, trochę wędliny na kolacje.
Mam nadzieję że insulina nie odbija się na dziecku.
 
Do góry