reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem?

U mnie sie nie dało posiłkiem, choc nadal procz insuliny, mam jesc tylko jajka i ser biały, trochę wędliny na kolacje.
Mam nadzieję że insulina nie odbija się na dziecku.

Insulina działa na płód trochę jak hormon wzrostu. Poza tym jest bezpieczna.
Posiłek przed snem i tak musimy jeść, żeby przeciwdziałać ewentualnej ketonurii rano.
Czy diabetolog zalecił Ci pomiar o 3:00 nad ranem ?
 
reklama
Insulina działa na płód trochę jak hormon wzrostu. Poza tym jest bezpieczna.
Posiłek przed snem i tak musimy jeść, żeby przeciwdziałać ewentualnej ketonurii rano.
Czy diabetolog zalecił Ci pomiar o 3:00 nad ranem ?
Nie, nic takiego mi nie zalecił, ale wczoraj wzięłam pierwsza dawkę na noc i dzis juz mam w normie, 86.
Takze moze nie bedzie tak zle [emoji849] myslisz ze te podwyższone cukry na czczo sa gorsze od tych po posilkach ?
 
Nie, nic takiego mi nie zalecił, ale wczoraj wzięłam pierwsza dawkę na noc i dzis juz mam w normie, 86.
Takze moze nie bedzie tak zle [emoji849] myslisz ze te podwyższone cukry na czczo sa gorsze od tych po posilkach ?
Gorsze pod względem kontroli. Dietą tak naprawdę można wyrównać tylko do pewnego stopnia, a tak to zostaje insulina.
 
Gorsze pod względem kontroli. Dietą tak naprawdę można wyrównać tylko do pewnego stopnia, a tak to zostaje insulina.
A czy diabetolog wpisal Ci informacje o insulinie do karty czy ginekolog?
Bo diabetolog mi nic nie wpisal a ginekologa musze poinformowac o tym wiec mam nadzieje ze on mi to wpisze ponieważ taka informacja musi być w karcie ciazy.
 
Rozpoznanie GDM do karty ciąży wpisuje lekarz prowadzący (przynajmniej tak było u mnie). Powinnaś już mieć wpis GDMG1 musi zostać zmieniony na GDMG2z
 
reklama
Do góry