reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem?

Hej. Nie martw się. Jeśli jesteś na diecie cykrzycowej mało przytyjesz. Ja w sumie zaczęłam z wagą 74 kg w 11 tyg miałam stwierdzoną już cukrzycę, w 14 tyg miałam 70 kg i jak rodziłam mojego synka ważyłam 76 kg. I najbardziej waga zaczęła rosnąć pod koniec.. ale to bardziej malutki przybierał niż ja . Urodził się zdrowy i ważył 3200. A ja odkąd wyszłam ze szpitala miałam 8 kg mniej i już przy karmieniu spadło mi 2 kg i więcej nie chce ;). Masz jeszcze 11 tyg więc jeszcze złapiesz kg. Jeśli dzidziuś rośnie to najważniejsze Ty wcale w ciąży przytyć nie musisz jakoś bardzo. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania.
To mnie pocieszyłaś trochę. Jutro mam wizytę kontrolna u gin. Jestem ciekawa co mi powie. Moje dwie córki urodziły się duże 4230 i 4270 bez cukrzycy, więc teraz się też obawiam wagi maluszka.
 
reklama
Ja przez cała ciąże do porodu przytyłam 12 kg z czego najwiecej to pod koniec. Czasem od wizyty do wizyty waga stała i lekarz mówił ze to prawidłowo przy diecie i insulinie. A mała urodziła się 3450
 
To mnie pocieszyłaś trochę. Jutro mam wizytę kontrolna u gin. Jestem ciekawa co mi powie. Moje dwie córki urodziły się duże 4230 i 4270 bez cukrzycy, więc teraz się też obawiam wagi maluszka.
Nie martw się o wagę maluszka jeśli jestes na diecie to będzie ksiażkowo :). Ja tez się martwiłam, że malutki będzie duży bo pierwsza córcia 3560g, druga 3890 g, a synek 3200g(taki osesek).Pozdrawiam serdecznie
 
Nie martw się o wagę maluszka jeśli jestes na diecie to będzie ksiażkowo :). Ja tez się martwiłam, że malutki będzie duży bo pierwsza córcia 3560g, druga 3890 g, a synek 3200g(taki osesek).Pozdrawiam serdecznie
Hej byłam na wizycie. Moja waga znowu spadła ale maluszek przybiera. Waży 1272 pani doktor mówiła że waga prawidłowa pomiary też. Uspokoiła mnie ze moja waga właśnie mam się nie martwić bo jeśli mały rośnie to wszystko dobrze. Kamień spadł mi z serca. Trzymać dietę tylko i będzie dobrze.
 
Hej byłam na wizycie. Moja waga znowu spadła ale maluszek przybiera. Waży 1272 pani doktor mówiła że waga prawidłowa pomiary też. Uspokoiła mnie ze moja waga właśnie mam się nie martwić bo jeśli mały rośnie to wszystko dobrze. Kamień spadł mi z serca. Trzymać dietę tylko i będzie dobrze.
Wiesz bo to jest tak, ze kazdy uważa, że jak ciąża to trzeba przytyć.. a wcale to nie jest tak do końca. Najwazniejsze jeść zdrowo, a maluszek sam weźmie z organizmu co mu potrzeba :). A Ty będziesz miała mniej zbednych kg :). Ja się cieszę, że miałam cukrzycę ciażową bo nauczyłam się regularnie jeść i zdrowo :). Pozdrawiam Was serdecznie :)
 
Wiesz bo to jest tak, ze kazdy uważa, że jak ciąża to trzeba przytyć.. a wcale to nie jest tak do końca. Najwazniejsze jeść zdrowo, a maluszek sam weźmie z organizmu co mu potrzeba :). A Ty będziesz miała mniej zbednych kg :). Ja się cieszę, że miałam cukrzycę ciażową bo nauczyłam się regularnie jeść i zdrowo :). Pozdrawiam Was serdecznie :)
Ja też bym chciała zostać już na stałe przy diecie bo mówią że prędzej czy później cukrzycą po cukrzycy ciążowej nas dopadnie. A wiecie może czy picie herbaty z cytryna może obniżyć poziom cukru po posiłku?
 
Cześć dziewczyny. Byłam na wizycie wczoraj ale trochę się martwię. Mały przy mojej cukrzycy ciążowej waży w 33tyg 1dzien 2445g. Nie wiem duży jakiś mi się wydaje niby pani doktor mówi że waga mieści się w normie. Ile waża wasze maluszki?
 
Cześć dziewczyny. Byłam na wizycie wczoraj ale trochę się martwię. Mały przy mojej cukrzycy ciążowej waży w 33tyg 1dzien 2445g. Nie wiem duży jakiś mi się wydaje niby pani doktor mówi że waga mieści się w normie. Ile waża wasze maluszki?

moja coś koło tego ważyła w 35tc
Spokojnie jak lekarka mówi ze jest w normie to nie ma co się stresować. Przyjdzie moment kiedy lekarz powie jaka przewiduje wagę przy urodzeniu. Mi chyba mówił oo 3600 a mała urodziła się 3450
 
reklama
Cześć dziewczyny, czy któraś z was miała może położenie stopokowe na końcu ciąży? Jakie było rozwiązanie ciąży?
 
Do góry