reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa - pomyłka?

Będę bardzo wdzięczna :)
dostałam dietę i glukometr . Wygląda w moim przypadku to tak ( co miałam tylko 1 wynik poza norma -norma do 180 ja mam 182 , wydawało mi się że to nic ) okazuje się jak już jest na granicy to zalicza się pod cukrzycę ciążowa. Z każdym tygodniem jeśli nie jest leczona cukrzyca to wyniki sa coraz gorsze ... trzeba rozłożyć sobie posiłki na 6 razy w odstępach 2-2,5 h godzinę po każdym posiłku mierzymy cukier a z rana jeszcze mocz oddajemy na paseczek żeby sprawdzić czy są ketony. Po cały tygodniu mierzenia zalecana jest kolejna wizyta jeśli cukry będą wmiare ok to zostaje tylko dieta a jeśli przekraczają to diabetolog rozważa insuliny raz dziennie. Dodatkowo kobieta z cukrzyca ciążowa ma rozważany porod w 39 tyg . Jeśli samo nie ruszy do tego czasu to będzie indukcja ... przynajmniej takie informacje narazie dostałam. Czekam na szkolenie z używania glukometru
 
reklama
Oki, dziwi mnie tylko fakt że ok. 12 tygodnia robiłam krzywą cukrową i wyszła idealnie. Wtedy zjadłam kolację nieco później i wcześniej miałam robione badania. Zastanawia mnie po prostu fakt czy teraz 15h na czczo nie zaburzyło wyniku.
Taka fizjologia. I mialam dokładnie ten sam problem. Wynik po 1h przekroczony o 2🙂Dziecko jest coraz większe i potrzebuje coraz więcej Twojej insuliny, Twoim kosztem oczywiście. Wyniki cukrów w toku ciąży pogardzają się.
Mi się udało bez insuliny utrzymać cukry w ryzach. Jak by nie było dieta cukrzycowa na pewno Ci nie zaszkodzi🙂
 
dostałam dietę i glukometr . Wygląda w moim przypadku to tak ( co miałam tylko 1 wynik poza norma -norma do 180 ja mam 182 , wydawało mi się że to nic ) okazuje się jak już jest na granicy to zalicza się pod cukrzycę ciążowa. Z każdym tygodniem jeśli nie jest leczona cukrzyca to wyniki sa coraz gorsze ... trzeba rozłożyć sobie posiłki na 6 razy w odstępach 2-2,5 h godzinę po każdym posiłku mierzymy cukier a z rana jeszcze mocz oddajemy na paseczek żeby sprawdzić czy są ketony. Po cały tygodniu mierzenia zalecana jest kolejna wizyta jeśli cukry będą wmiare ok to zostaje tylko dieta a jeśli przekraczają to diabetolog rozważa insuliny raz dziennie. Dodatkowo kobieta z cukrzyca ciążowa ma rozważany porod w 39 tyg . Jeśli samo nie ruszy do tego czasu to będzie indukcja ... przynajmniej takie informacje narazie dostałam. Czekam na szkolenie z używania glukometru
No to faktycznie, ja mam wizytę w poniedziałek. Przez telefon diabetolog kazała mi jeść 5 posiłków dziennie (najlepiej 4 posiłki z ciemnym chlebem). Owoce tylko z jogurtem i jakimś węglowodanem złożonym. Mam również zapisywać co jadłam przez ten tydzień.
 
dostałam dietę i glukometr . Wygląda w moim przypadku to tak ( co miałam tylko 1 wynik poza norma -norma do 180 ja mam 182 , wydawało mi się że to nic ) okazuje się jak już jest na granicy to zalicza się pod cukrzycę ciążowa. Z każdym tygodniem jeśli nie jest leczona cukrzyca to wyniki sa coraz gorsze ... trzeba rozłożyć sobie posiłki na 6 razy w odstępach 2-2,5 h godzinę po każdym posiłku mierzymy cukier a z rana jeszcze mocz oddajemy na paseczek żeby sprawdzić czy są ketony. Po cały tygodniu mierzenia zalecana jest kolejna wizyta jeśli cukry będą wmiare ok to zostaje tylko dieta a jeśli przekraczają to diabetolog rozważa insuliny raz dziennie. Dodatkowo kobieta z cukrzyca ciążowa ma rozważany porod w 39 tyg . Jeśli samo nie ruszy do tego czasu to będzie indukcja ... przynajmniej takie informacje narazie dostałam. Czekam na szkolenie z używania glukometru
Jakie masz przykładowe posiłki? Zastanawiam się czy w porządku komponuje posiłki (na razie bazuje na tym co znalazłam w internecie). Przed wizytą zależy mi żeby już wprowadzić nawyk takiego jedzenia.
 
U mnie też wyszła cukrzyca ciążowa. Wynik po jednej godzinie przekroczony. Dostałam glukometr i mierzyłam cukier. Nie miałam insuliny, ale musiałam trzymać dietę. Szczerze... dla mnie to była katorga! Czasem miałam ochotę na batonika lub loda , ale sobie odmawiałam ze względu na dziecko. Kupowałam chleb dla cukrzyków. No i nie mogłam jeść ziemniaków , gdyż cukier miałam po nich wysoki. Posiłki jadłam regularnie co 3 godziny, co było utrudnieniem jak chciałam gdzieś wyjść. No i potem mierzenie cukru po jednej godzinie od zjedzenia.
 
Jakie masz przykładowe posiłki? Zastanawiam się czy w porządku komponuje posiłki (na razie bazuje na tym co znalazłam w internecie). Przed wizytą zależy mi żeby już wprowadzić nawyk takiego jedzenia.
Problem jest taki, ze u kazdej co innego może powodowac skoki. Na mnie super dzialaly płatki owsiane z jogurtem i dozwolonym owocem, ale wiem, ze wiele kobiet po czymś takim miało skoki cukrów. Węgle z zasady powinny być złożone, a nie proste. Łączone w posiłkach z nabiałem lub tłuszczem. Prawidłowe żywienie, to nie unikanie węgli (dziecko ich potrzebuje) tylko jedzenie ich racjonalnie. Wazne jest jedzdnie często, co 2,5-3 godziny. Wazna jest tez pozna kolacja, kolo 22.
 
Problem jest taki, ze u kazdej co innego może powodowac skoki. Na mnie super dzialaly płatki owsiane z jogurtem i dozwolonym owocem, ale wiem, ze wiele kobiet po czymś takim miało skoki cukrów. Węgle z zasady powinny być złożone, a nie proste. Łączone w posiłkach z nabiałem lub tłuszczem. Prawidłowe żywienie, to nie unikanie węgli (dziecko ich potrzebuje) tylko jedzenie ich racjonalnie. Wazne jest jedzdnie często, co 2,5-3 godziny. Wazna jest tez pozna kolacja, kolo 22.
Ja kilka razy mierzyłam cukier po 1h godzinie od zjedzenia owsianki z mlekiem i owocami i miałam cukier max 110. Natomiast jak zjadłam kanapki z chlebem żytnim to 116. Możesz polecić jakiś dobry chleb, bo większość niestety w składzie cukier, miód... Na razie też co prawda na własną rękę mierze cukier z ciekawości.
 
Ja kilka razy mierzyłam cukier po 1h godzinie od zjedzenia owsianki z mlekiem i owocami i miałam cukier max 110. Natomiast jak zjadłam kanapki z chlebem żytnim to 116. Możesz polecić jakiś dobry chleb, bo większość niestety w składzie cukier, miód... Na razie też co prawda na własną rękę mierze cukier z ciekawości.
Z chlebem jest podobnie, jak z owsianką... Roznie dziala na rózne osoby. Graham z każdego miejsca działal na mnie źle. Żytni i orkiszowy z marketów masakra. Kupowalam w piekarni "Staropolska". Ale też nieżly dla mnie był chleb IG z Lidla. Rano kanapki z twarogiem podbijały mi cukier, wieczorem mogłam je zjeść. Żeby oszczędzić sobie insuliny jadłam na każde śniadanie dwie kanapki z hummussem i warzywami (dużo warzyw). Każda swoją cukrzyce musi rozpoznać. Znam osoby, ktorym sie udało dietą bez specjalnych kombinacji. Ja musialam ostro się spinac, żeby utrzymac normę. Obowiązkowo godzinny spacer po śniadaniu🙂
 
Dziewczyny jestem kilka dni po wizycie u diabetologa. Dostałam zalecenia typu owoce do 17 max 300g, natomiast jogurty, kefiry... 200 ml dziennie oraz chleb (6-8 kromek dziennie). Mierzę cukier 6 razy dziennie, mam 5 posiłków dziennie. W moczu nie ma ani ketonów ani glukozy. Czy to w porządku? Jeżeli chodzi o cukry to naczo 70-85, natomiast po 1h 80-120. Czy takie wyniki są dobre? Wizytę mam za 3 tygodnie, a trochę się martwię, bo zdarza się że chodzę głodna.
 
reklama
Dziewczyny jestem kilka dni po wizycie u diabetologa. Dostałam zalecenia typu owoce do 17 max 300g, natomiast jogurty, kefiry... 200 ml dziennie oraz chleb (6-8 kromek dziennie). Mierzę cukier 6 razy dziennie, mam 5 posiłków dziennie. W moczu nie ma ani ketonów ani glukozy. Czy to w porządku? Jeżeli chodzi o cukry to naczo 70-85, natomiast po 1h 80-120. Czy takie wyniki są dobre? Wizytę mam za 3 tygodnie, a trochę się martwię, bo zdarza się że chodzę głodna.
Nie spotkalam sie z takimi zaleceniami. Ja mierzylam 4 razy dziennie. Mialam 7 posiłków. Posługiwalam się wymiennikami węglowodanowymi i byłam wręcz przejedzona przy trzymaniu wagi... Jestes w ciąży. Ani dla dziecka, ani dla cukrów głód nie jest wskazany. Nie da sie szybciej tej wizyty?
 
Do góry