reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciazowa - proszę o Wasze historie

reklama
No to mamy bardzo podobnie. Ja teraz 4tc, na metaforminie xr1500 na noc a rano przekroczenia... cały dzień ok tylko te poranne cukry. Za 2 tygodnie kontrola. Dziś na czczo 97. Krzywej nie robię bo mam stan przedcukrzycowy i nie muszę bo wiadomo że jest cc. 2 poprzednie ciaze straciłam najpewniej przez zbyt wysokie skoki glukozy i insuliny :/. Trzymajcie kciuki.
A czemu cc? Ja ponoć wskazań nie mam.
Wczoraj miałam kontrolę u diabetologa. Miałam 9 jednostek na noc, ale cukry na czczo dalej trochę za wysokie (czasem w normie typu 88, 90, a czasem 97, 98 itd.).
Zwiększono mi insulinę na noc do 11 jednostek i zobaczymy.
Trzymam kciuki, że będzie u Ciebie teraz dobrze. Życzę spokojnych 9 miesięcy. :)
No nie.
W mg/dL normy to 92/180/153. Przy czym powyżej 200 to już cukrzyca w ciąży.
Chodzę do diabetologa w szpitalu i tam też mówią, że na czczo powyżej 92 a po 1h powyżej 140 jest cukrzyca ciążowa.
 
A czemu cc? Ja ponoć wskazań nie mam.
Wczoraj miałam kontrolę u diabetologa. Miałam 9 jednostek na noc, ale cukry na czczo dalej trochę za wysokie (czasem w normie typu 88, 90, a czasem 97, 98 itd.).
Zwiększono mi insulinę na noc do 11 jednostek i zobaczymy.
Trzymam kciuki, że będzie u Ciebie teraz dobrze. Życzę spokojnych 9 miesięcy. :)

Chodzę do diabetologa w szpitalu i tam też mówią, że na czczo powyżej 92 a po 1h powyżej 140 jest cukrzyca ciążowa.
Dokładnie tak jest. Jestem po 1 ciąży z cukrzycą ciazową prowadzonej na samej diecie. Po 1h 140.
 
A czemu cc? Ja ponoć wskazań nie mam.
Wczoraj miałam kontrolę u diabetologa. Miałam 9 jednostek na noc, ale cukry na czczo dalej trochę za wysokie (czasem w normie typu 88, 90, a czasem 97, 98 itd.).
Zwiększono mi insulinę na noc do 11 jednostek i zobaczymy.
Trzymam kciuki, że będzie u Ciebie teraz dobrze. Życzę spokojnych 9 miesięcy. :)

Chodzę do diabetologa w szpitalu i tam też mówią, że na czczo powyżej 92 a po 1h powyżej 140 jest cukrzyca ciążowa.
Cc- że cukrzyca ciazowa nie cesarska. 2 razy urodziłam sn i nie wyobrażam sobie cesarki. Rękami i nogami będę się zapierac.
 
A czemu cc? Ja ponoć wskazań nie mam.
Wczoraj miałam kontrolę u diabetologa. Miałam 9 jednostek na noc, ale cukry na czczo dalej trochę za wysokie (czasem w normie typu 88, 90, a czasem 97, 98 itd.).
Zwiększono mi insulinę na noc do 11 jednostek i zobaczymy.
Trzymam kciuki, że będzie u Ciebie teraz dobrze. Życzę spokojnych 9 miesięcy. :)

Chodzę do diabetologa w szpitalu i tam też mówią, że na czczo powyżej 92 a po 1h powyżej 140 jest cukrzyca ciążowa.
Zmieniły się normy? Nie wiedziałam. A jaka jest norma po 2h?
 
Ja mam cukry na czczo między 85 a 96. Norma niby do 92. W moim przypadku diabetolog powiedział że nie są to duże odchylenia bo glukometr lubi się mylić o 15 % więc raz w tygodniu mam mu wysyłać średnia cukru z całego tygodnia. I wtedy jak będzie ponad 92 to wchodzimy z insuliną, na początek 2 do 4 jednostek na noc. Ale póki co jestem w normie
 
reklama
Nie mam pojęcia. Na kartce od lekarza z tabelką na pomiary mam zapisane tylko normy na czczo i po 1h. Mierzyć cukier też tylko po 1h mi kazali, po 2h w ogóle nie. Na szkoleniu tak samo. Podali normy na czczo i po 1h. 🤔
W cukrzycy ciążowej mierzymy 1h po posiłku i nie powinno być więcej niż 140. Natomiast na krzywej cukrowej po 1h jest do 180 😉
 
Do góry