reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa-wątpliwości do leczenia

Mi od razu diabetolog powiedział, że dieta to nie ma nic do porannych cukrów, bo jesteś przecież na czczo jak sama nazwa mówi i że jak są za wysokie, to na 90 procent będzie insulina na noc. 2 tyg miałam dietę i po kontrola, i insulina. 🤷
Po posiłkach insuliny nie mam. Na diecie mam cukry po posiłkach około 110-130 w tej chwili (początkowo miałam po 100-115, czasem 90-pare), a jak tylko zjem coś, czego nie powinnam typu biały chleb albo po prostu nagle nie wiem czemu to potrafi mi na 160 skoczyć po posiłku 🤷 ale to sporadyczne bardzo
Kurczę, z tym że dieta nie ma nic do porannych cukrów to się akurat nie zgodzę. Jak się dopiero uczyłam diety, to rano miałam przekroczenia, ale jak ogarnęłam co i jak jeść, to teraz ciągle w normie. Ostatnio zdarzyło się, że wieczorem zjadłam niezbyt zbilansowany posiłek i położyłam się spać przejedzona, rano cukier 92 :p Na drugi dzień już jadłam super i rano cukier w normie.
 
reklama
Kurczę, z tym że dieta nie ma nic do porannych cukrów to się akurat nie zgodzę. Jak się dopiero uczyłam diety, to rano miałam przekroczenia, ale jak ogarnęłam co i jak jeść, to teraz ciągle w normie. Ostatnio zdarzyło się, że wieczorem zjadłam niezbyt zbilansowany posiłek i położyłam się spać przejedzona, rano cukier 92 :p Na drugi dzień już jadłam super i rano cukier w normie.
Może przy takich niskich wartościach da się to lekko zbić. Ale ja na czczo mam cukry rzędu 110-120 bez insuliny. Na diecie czy wcześniej bez. Na diecie różnice są może o jakieś maks 5 jednostek na czczo. Nie ma szans, by to zbić dietą, którą i tak zresztą przecież trzymam. :)
 
Może przy takich niskich wartościach da się to lekko zbić. Ale ja na czczo mam cukry rzędu 110-120 bez insuliny. Na diecie czy wcześniej bez. Na diecie różnice są może o jakieś maks 5 jednostek na czczo. Nie ma szans, by to zbić dietą, którą i tak zresztą przecież trzymam. :)
Aaa, przy takich wartościach to racja! Insulina konieczna
 
Nie nie, nie mam wyższych niż przed dietą. Tylko cukrzyca w ciąży postępuje zazwyczaj i cukry są coraz wyższe. Dlatego do diabetologa się chodzi co mniej więcej 3 tygodnie na kontrolę, bo jak zaczynają rosnąć, to żeby w porę zareagować. :)
Początkowo w ciąży na diecie miałam niższe, wraz z wiekiem ciąży są po prostu coraz większe. 🤷
Hmmm, ta moja diabetolog z kolei mówiła, że fizjologicznie cukry spadają w drugim trymestrze. Chociaż może nie jest to regułą i może i tak później pójdą w górę 😩
W każdym razie dziękuję za odpowiedź 😊
 
Hmmm, ta moja diabetolog z kolei mówiła, że fizjologicznie cukry spadają w drugim trymestrze. Chociaż może nie jest to regułą i może i tak później pójdą w górę 😩
W każdym razie dziękuję za odpowiedź 😊
Mi poszły w górę chyba już jakoś w trzecim trymestrze, ale nie pamiętam :) może to po prostu zależy i tyle :)
 
Po białym pieczywie cukier wybija wcześniej i skok może być np. po 15 minutach od posiłku, a po godzinie już ładnie spadnie, a to dobre nie jest. Przy cc powinno się używać mąk typu 1850 lub wyżej ;)
Spróbuj zjeść na drugą kolację kilka łyżeczek jogurtu naturalnego i z 5 migdałów lub innych orzechów. Może też przerwa nocna jest u Ciebie za długa - niektórym więcej niż 8 h już nie służy, ale to trzeba sprawdzać.
Skoro to dopiero 8 tc, to domyślam się, że na diecie cukrzycowej jesteś od niedawna. U mnie też zaczęło się to mniej więcej w tym samym momencie, ale jakoś po 2 tygodniach udało mi się te cukry unormować, a od 12 tc to w ogóle jest fajnie, zero przekroczeń :D
Dopytam tylko, czy przed rozpoczęciem diety miałaś nieprawidłowe cukry po posi) kach w ciągu dnia?
 
Dopytam tylko, czy przed rozpoczęciem diety miałaś nieprawidłowe cukry po posi) kach w ciągu dnia?
Nie wiem, bo wcześniej nie mierzyłam :D Poszłam na wizytę, dostałam glukometr i wskazówki odnośnie diety. Ogólnie na początku diety trochę trudniej było mi ogarniać te posiłki i cukier był trochę wyższy niż teraz, ale bez przekroczeń.
 
reklama
Do góry