reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa-wysoki cukier na czczo

Dołączył(a)
8 Wrzesień 2016
Postów
3
Dzień dobry,
przed wczoraj zaczęłam dietę cukrzycową. w 24 tyg. test obciążenia glukozą 75 wyszedł mi fatalnie- na czczo 98, po 1 godz 202, po 2 godz. 142. byłam u diabetologa dostałam glukometr, przykładowe diety i staram się je stosować ale mam za wys. cukier na czczo, wychodzi mi z dwóch dni- wczoraj 112 a dziś 102. jem śniadanie 2 kromki chleba razowego z szynką z kurczaka, ogórek, herbata i po godzinie mam 175 !! jakiś koszmar. dodam jeszcze że wstaje rano o 6 pierwsze śniadanie jem o 7:00, potem 9:30, 11:30, 13:30, 16:00, 18:00, 20:30, a ostatnia mała kolacja 22:00 pół kromki białego chleba z masłem i plasterek wędliny. w nocy jeszcze nie mierzyłam cukru. pomóżcie proszę bo za tydzień następna wizyta a ja nie wiem jak obniżyć na czczo, boję się że dostanę insulinę. dodam jeszcze że po drugim śniadaniu już wszystko się normuje i mam ok 112 do 118 cukru do wieczora. jak obniżyć cukier na czczo i po 1 śniadaniu?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny byłam dziś na badaniach. Cukier z palca na czczo glukometrem wyszedł 94 a norma to 92. Czekam na wyniki i zobaczę ale już mi się wydaje że nie będzie za ciekawie. Miałyście już cukier na czczo robiony?
Witajcie co ja moge polecic z zdrowych przekasek, druga ciaza druga cukrzyca...
W pierwszej ciazy zajadalam sie jogurtami naturalni marki zott ( z czerownym wieczkiem) cukier jak ta lala porownywalam etykiety i mial najnizsza zawartosc cukrów.
W tej ciazy testowalam zott natur ( nowosc na rynku cena tez niska) z owocami a dokladnie soczysta truskawka, po godzienie cukier idealny moglam jeszcze cos dodatkowo przekasic :)
Takze polecam z calego serca
Pozdrawiam wszystkie slodkie mamusie :))
 
reklama
I jak dziewczyny wasze cukry? Na razie to jeden z nielicznych aktualnych wątków dotyczący cukrzycy ciazowej na ktory trafiłam, bo wiekszosc trafia sie z przed 4-5 lat. Po jakim czasie ustabilizowały wam się cukry? Ja od 2 miesięcy na diecie metodą prób i błędów, oczywiście walka z porannym cukrem po sniadaniu ale o dziwo... chyba naprostowało się. Aż myślę, że coś jest nie tak, zawsze po posiłku cukier mi skakał do granic normy (105-120) czasami nawet ciut ponad 120 a teraz rano na czczo (70-90) a po posiłkach 90-110 max
Czy zrezygnowałyście całkiem z ziemniaków? Takich do obiadu 2-4 małe ? Wczoraj zjadłam na obiad 3 i cukier w normie po 1h ale ponoć może to wyjść po 2-3h....
 
Witam jestem tu nowa. Wlasnie w srode dowiedzialam sie od doktor ze przekroczylam wynik glukozy i mam cukrzyce.Doktor stwierdzila ze wysle mnie do diabetologa bo nie umiem sie odzywiac itol dlatego ta cukrzyca.Czy ktoras z was przechodzila juz ta cukrzyce i czy naprawde jest taka niebezpieczna dla dziecka ?
 
Dziekuje za podpowiedz juz jestem umowiona za tydzien mam diabetologa.Strasznie sie zalamalam ta dieta prubuje cos sama kombinowac i jak narazie cukry w normie ale boje sie ze moge za malo witamin dostarczac bo jak zjem to za kawalek odczuwam ssanie w brzuchu
 
A mialas jakies skoki w tej cukrzycy czy Tobie raczej sie udawalo miescic w tych smiesznych normach jak 90na czczo i 120 po posilku?dobrze jest z kims rozmawiac kto to przezyl jest razniej dziekuje.
 
Cześć

Właśnie dzisiaj dowiedziałam się że moje wyniki z krzywej nie są takie dobre jak mi się wydawało 96/133/80. Więc dostałam skierowanie do Poradni Diabetologicznej. Mam wizytę dopiero na 31.10. Czy nie sądzicie, ze to za późno? Czy tzn ze mam cukrzycę ciążową?
 
reklama
Anabela no masz trochę podwyższony ten cukier. Lekarz powinien Ci powiedzieć czy to cukrzyca czy nie... Ale skoro dostałaś skierowanie do diabetologa to widocznie tak masz cukrzycę ciążową. Nie kazał Ci powtórzyć tych badań tak wogóle? Nic Ci nie powiedział na ten temat? Bo pytasz tak jakby tylko dał Ci wynik i skierowanie do diabetologa nic nie mówiąc...


Ogólnie to wpadłam z tym wynikiem miedzy innymi pacjentkami, nie w swoim terminie. wizytę mam w środę to dopytam. Trochę zaskoczyłam się, ze nie jest zupełnie ok, więc nawet nie wiedziłam czy o coś pytać;/
 
Do góry