reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa-wysoki cukier na czczo

Dołączył(a)
8 Wrzesień 2016
Postów
3
Dzień dobry,
przed wczoraj zaczęłam dietę cukrzycową. w 24 tyg. test obciążenia glukozą 75 wyszedł mi fatalnie- na czczo 98, po 1 godz 202, po 2 godz. 142. byłam u diabetologa dostałam glukometr, przykładowe diety i staram się je stosować ale mam za wys. cukier na czczo, wychodzi mi z dwóch dni- wczoraj 112 a dziś 102. jem śniadanie 2 kromki chleba razowego z szynką z kurczaka, ogórek, herbata i po godzinie mam 175 !! jakiś koszmar. dodam jeszcze że wstaje rano o 6 pierwsze śniadanie jem o 7:00, potem 9:30, 11:30, 13:30, 16:00, 18:00, 20:30, a ostatnia mała kolacja 22:00 pół kromki białego chleba z masłem i plasterek wędliny. w nocy jeszcze nie mierzyłam cukru. pomóżcie proszę bo za tydzień następna wizyta a ja nie wiem jak obniżyć na czczo, boję się że dostanę insulinę. dodam jeszcze że po drugim śniadaniu już wszystko się normuje i mam ok 112 do 118 cukru do wieczora. jak obniżyć cukier na czczo i po 1 śniadaniu?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny byłam dziś na badaniach. Cukier z palca na czczo glukometrem wyszedł 94 a norma to 92. Czekam na wyniki i zobaczę ale już mi się wydaje że nie będzie za ciekawie. Miałyście już cukier na czczo robiony?
reklama
Ja juz jestem po cie u betologa lekarza i po Ktg dostalismy glukometr by mierzyc 4razy dziennie i przykladowa diete pani ktora to prowadzila dala nam tyfmdzien na sprawdzenie co nam sluzy a co nie. Obok mnie siedziala dziewczyna z podobnymi wynikami do twoich z tym ze mierzyla swoim glukometrem i na czczo miala zawyzony i dostala insuline. Ta dieta nie jest taka straszna jak myslalam a jedyne zagrozenie to duza masa urodzeniowa dziecka . O wadach jakich pisza to o kobietach ktore mialy cukrzyce przed ciaza. A warto pilnowac diety by ani dziecko nie mialo cukrzycy lub niedocukrzenia i dla nas by sie nie rozwinela zaraz po porodzie.
 
Dzień dobry,
przed wczoraj zaczęłam dietę cukrzycową. w 24 tyg. test obciążenia glukozą 75 wyszedł mi fatalnie- na czczo 98, po 1 godz 202, po 2 godz. 142. byłam u diabetologa dostałam glukometr, przykładowe diety i staram się je stosować ale mam za wys. cukier na czczo, wychodzi mi z dwóch dni- wczoraj 112 a dziś 102. jem śniadanie 2 kromki chleba razowego z szynką z kurczaka, ogórek, herbata i po godzinie mam 175 !! jakiś koszmar. dodam jeszcze że wstaje rano o 6 pierwsze śniadanie jem o 7:00, potem 9:30, 11:30, 13:30, 16:00, 18:00, 20:30, a ostatnia mała kolacja 22:00 pół kromki białego chleba z masłem i plasterek wędliny. w nocy jeszcze nie mierzyłam cukru. pomóżcie proszę bo za tydzień następna wizyta a ja nie wiem jak obniżyć na czczo, boję się że dostanę insulinę. dodam jeszcze że po drugim śniadaniu już wszystko się normuje i mam ok 112 do 118 cukru do wieczora. jak obniżyć cukier na czczo i po 1 śniadaniu?

Trochę skromna ta kolacja i należałoby zmienić pieczywo jasne na ciemne. Albo wręcz w ogóle rezygnować z węglowodanów na noc i spróbować kolacji białkowo-tłuszczowej, np. jajecznica z warzywami.
 
Witam. Czy jeszcze ktoś tu zagląda. Otóz ja również mam problem z cukrzycą ciążową. Została zdiagnozowana w 27 tyg. (teraz jestem na przełomie 30/31 tydz.) od 3 tygodni jestem na diecie, a od tygodnia na noc przyjmuje insulinę 4 jednostki. Cukry w ciągu dnia mam dobre nie przekraczam normy 120 (choć diabetolog mi powiedział że norma to 140?) . Mój problem to wysokie cukry na czczo z tego powodu mam tez ta insulinę. Rano jak wstanę to cukry wahają się od 94- 101, mimo przyjmowania insuliny. a od 2 dni dodatkowo przy cukrach na czczo 100 i 101 pojawiły mi się ketony w moczu w dość dużej zawartości. Jak na noc wypiję na noc mleko i zjem węglowodany to ketonów raczej nie ma ale za to cukier znów szaleje. wiec ja już nie wiem co mam jeść.jestem załamana a mój diabetolog pojechał na urlop wiec nawet nie wiem co robić, na konsultacje do innego czekam będzie dopiero w piątek. Może ktoś mi tu pomoże bo ja jestem na skraju załamania.
 
Witam. Czy jeszcze ktoś tu zagląda. Otóz ja również mam problem z cukrzycą ciążową. Została zdiagnozowana w 27 tyg. (teraz jestem na przełomie 30/31 tydz.) od 3 tygodni jestem na diecie, a od tygodnia na noc przyjmuje insulinę 4 jednostki. Cukry w ciągu dnia mam dobre nie przekraczam normy 120 (choć diabetolog mi powiedział że norma to 140?) . Mój problem to wysokie cukry na czczo z tego powodu mam tez ta insulinę. Rano jak wstanę to cukry wahają się od 94- 101, mimo przyjmowania insuliny. a od 2 dni dodatkowo przy cukrach na czczo 100 i 101 pojawiły mi się ketony w moczu w dość dużej zawartości. Jak na noc wypiję na noc mleko i zjem węglowodany to ketonów raczej nie ma ale za to cukier znów szaleje. wiec ja już nie wiem co mam jeść.jestem załamana a mój diabetolog pojechał na urlop wiec nawet nie wiem co robić, na konsultacje do innego czekam będzie dopiero w piątek. Może ktoś mi tu pomoże bo ja jestem na skraju załamania.

Nie jedz produktów nabiałowych, a szczególnie mleka, na kolację. One bardzo zaburzają poziom cukru! Ja zdecydowanie jestem zdania, że jeśli jest cukrzyca, to trzeba ograniczyć spożycie węglowodanów, na korzyść tłuszczu, ale oczywiście każdy specjalista ma tutaj swoje zdanie. Z resztą lekarze zwykle nie wiedzą wiele na temat diety, stąd możesz mieć poczucie, że każdy mówi, co innego. Jeśli chcesz to możesz wrzucić swój jadłospis tutaj, albo wysłać mi w wiadomości prywatnej, to zerknę, może są jakieś błędy do skorygowania.
 
Witam. Mnie również dopadła cukrzyca ciążowa - w 24 tygodniu krzywa cukrowa z wynikami 106 na czczo, 206 po 1 godzinie oraz 149 po 2 godzinach.

Glikemię w ciągu dnia wyrównałam w ciągu 2 tygodni - metodą prób i błędów - skrupulatnie przestrzeganą dietą (1 godzina po posiłku - zakres od 100 do 115, najczęściej jednak poniżej 110), natomiast wciąż ogromnym problemem pozostaje dla mnie cukier na czczo. Regularnie wychodzą wyniki 90, 91, 92, czyli dosłownie ta granica, przy której moja lekarka rozważa już wejście na nocną insulinę. Mam jeszcze 2-3 tygodnie na to, aby z porannymi cukrami powalczyć dietą.

Drugą kolację jem o 21:30 (pierwsze śniadanie o 7:00) - później nie jestem w stanie, bo padam z nóg i zasypiam (uroki trzeciego trymestru...). Kiedy jadłam na nią pieczywo chrupkie Wasa, cukier na czczo potrafił skakać do 100. Lekarka doradziła mi jedzenie o tej 21:30 chudego nabiału. Po 250 g twarogu chudego mam rano właśnie 90, 91, 92.

Co jeszcze mogę zrobić, aby wpłynąć na ten wynik?
 
Witam. Mnie również dopadła cukrzyca ciążowa - w 24 tygodniu krzywa cukrowa z wynikami 106 na czczo, 206 po 1 godzinie oraz 149 po 2 godzinach.

Glikemię w ciągu dnia wyrównałam w ciągu 2 tygodni - metodą prób i błędów - skrupulatnie przestrzeganą dietą (1 godzina po posiłku - zakres od 100 do 115, najczęściej jednak poniżej 110), natomiast wciąż ogromnym problemem pozostaje dla mnie cukier na czczo. Regularnie wychodzą wyniki 90, 91, 92, czyli dosłownie ta granica, przy której moja lekarka rozważa już wejście na nocną insulinę. Mam jeszcze 2-3 tygodnie na to, aby z porannymi cukrami powalczyć dietą.

Drugą kolację jem o 21:30 (pierwsze śniadanie o 7:00) - później nie jestem w stanie, bo padam z nóg i zasypiam (uroki trzeciego trymestru...). Kiedy jadłam na nią pieczywo chrupkie Wasa, cukier na czczo potrafił skakać do 100. Lekarka doradziła mi jedzenie o tej 21:30 chudego nabiału. Po 250 g twarogu chudego mam rano właśnie 90, 91, 92.

Co jeszcze mogę zrobić, aby wpłynąć na ten wynik?

Świetlana, ciężko mi coś konkretnie doradzić, bo nie wiem, jak dokładnie się odżywiasz. Jeśli chcesz, to napisz swój przykładowy jadłospis - będę mogła powiedzieć coś więcej.

Z tego co napisałaś wyżej, to wyłapałam już dwie rzeczy. Po pierwsze - żadne pieczywo WASA! To jest produkt wysoko przetworzony, on zawsze będzie podnosił poziom cukru pod niebiosa. Twoja dieta powinna być oparta na produktach jak najmniej przetworzonych. Raczej w ogóle wyeliminowałabym pieczywo, ale jeśli to za trudne, to dobrym wyborem będę produkty z mąki razowej (pełnoziarnistej), ale nie mieszane pieczywo (czyli trochę razowej, a trochę zwykłej).

No i chudy nabiał również będzie podnosił poziom glukozy, ponieważ zawiera dużo białka i trochę węglowodanów, a to są dwa składniki, które wpływają na poziom glukozy. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie kawałek tłustego sera. Chociaż z nabiałem w ogóle bym uważała, bo wzmaga on produkcję tzw. insulinoopodobnego czynnika wzrostu i mogą dziać się dziwne rzeczy z Twoim poziomem cukru.

Więcej będę mogła powiedzieć, jak zobaczę Twój jadłospis.
 
reklama
Dziewczyny byłam dziś na badaniach. Cukier z palca na czczo glukometrem wyszedł 94 a norma to 92. Czekam na wyniki i zobaczę ale już mi się wydaje że nie będzie za ciekawie. Miałyście już cukier na czczo robiony?
 
Rozwiązanie
Do góry