reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa-wysoki cukier na czczo

Dołączył(a)
8 Wrzesień 2016
Postów
3
Dzień dobry,
przed wczoraj zaczęłam dietę cukrzycową. w 24 tyg. test obciążenia glukozą 75 wyszedł mi fatalnie- na czczo 98, po 1 godz 202, po 2 godz. 142. byłam u diabetologa dostałam glukometr, przykładowe diety i staram się je stosować ale mam za wys. cukier na czczo, wychodzi mi z dwóch dni- wczoraj 112 a dziś 102. jem śniadanie 2 kromki chleba razowego z szynką z kurczaka, ogórek, herbata i po godzinie mam 175 !! jakiś koszmar. dodam jeszcze że wstaje rano o 6 pierwsze śniadanie jem o 7:00, potem 9:30, 11:30, 13:30, 16:00, 18:00, 20:30, a ostatnia mała kolacja 22:00 pół kromki białego chleba z masłem i plasterek wędliny. w nocy jeszcze nie mierzyłam cukru. pomóżcie proszę bo za tydzień następna wizyta a ja nie wiem jak obniżyć na czczo, boję się że dostanę insulinę. dodam jeszcze że po drugim śniadaniu już wszystko się normuje i mam ok 112 do 118 cukru do wieczora. jak obniżyć cukier na czczo i po 1 śniadaniu?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny byłam dziś na badaniach. Cukier z palca na czczo glukometrem wyszedł 94 a norma to 92. Czekam na wyniki i zobaczę ale już mi się wydaje że nie będzie za ciekawie. Miałyście już cukier na czczo robiony?
Dzień dobry,
przed wczoraj zaczęłam dietę cukrzycową. w 24 tyg. test obciążenia glukozą 75 wyszedł mi fatalnie- na czczo 98, po 1 godz 202, po 2 godz. 142. byłam u diabetologa dostałam glukometr, przykładowe diety i staram się je stosować ale mam za wys. cukier na czczo, wychodzi mi z dwóch dni- wczoraj 112 a dziś 102. jem śniadanie 2 kromki chleba razowego z szynką z kurczaka, ogórek, herbata i po godzinie mam 175 !! jakiś koszmar. dodam jeszcze że wstaje rano o 6 pierwsze śniadanie jem o 7:00, potem 9:30, 11:30, 13:30, 16:00, 18:00, 20:30, a ostatnia mała kolacja 22:00 pół kromki białego chleba z masłem i plasterek wędliny. w nocy jeszcze nie mierzyłam cukru. pomóżcie proszę bo za tydzień następna wizyta a ja nie wiem jak obniżyć na czczo, boję się że dostanę insulinę. dodam jeszcze że po drugim śniadaniu już wszystko się normuje i mam ok 112 do 118 cukru do wieczora. jak obniżyć cukier na czczo i po 1 śniadaniu?
Witaj założyłam konto by ci odpowiedzieć bo miałam ten sam problem a trochę o cukrzycy juz wiem, lecze sie w szpitalu uniwersyteckim w krakowie w poradni patologii ciazy i u diabetologa, już jestem w 33 tygodniu i cukrzycą prawie od początku ciąży, wyniki po godzinie masz kiepskie,nie jedź żadnych węglowodanów na śniadanie dopóki nie dostaniesz od diabetologia insuliny, na sniadanie nie jedź na razie żadnego chleba na razie serek wiejski z warzywami do czasu aż skonsultujesz z lekarzem taką wysoką glikemie, moim zdaniem albo będziesz musiała zmniejszyć węglowodany na sniadanie albo włączyć leczenie insulina, co do cukru na czczo to mi z takimi wynikami włączono insulinę dlugodzialajaca na noc / chcialam uniknac insuliny ale czasem cukrzyca jest za silna a jak próbowałam jeść mało wieczorem to rano w moczu mialam ketony co jest również szkodliwe dla dziecka bo znaczy że gloduje polecam wizyte kontrolna u diabetologa i powidzenia - paulina
Jeszcze przyszło mi do głowy ze możesz się wieczorem i rano po śniadaniu zaraz się przejść bo ruch obniży wzrost cukru
 
Mi pare dni po zastosowaniu diety spadl cukier nadczo, ale ja mialam na 92 i teraz mam okolo 80, mi lekarz powiedzial, ze jesli pomimo trzymania diety mam cukier po godzinie wyzzszy niz 120 to zebym odrazu przyszla na wizyte, wtedy pewnie insulina. Nie boj sie to nic strasznego
 
Witaj założyłam konto by ci odpowiedzieć bo miałam ten sam problem a trochę o cukrzycy juz wiem, lecze sie w szpitalu uniwersyteckim w krakowie w poradni patologii ciazy i u diabetologa, już jestem w 33 tygodniu i cukrzycą prawie od początku ciąży, wyniki po godzinie masz kiepskie,nie jedź żadnych węglowodanów na śniadanie dopóki nie dostaniesz od diabetologia insuliny, na sniadanie nie jedź na razie żadnego chleba na razie serek wiejski z warzywami do czasu aż skonsultujesz z lekarzem taką wysoką glikemie, moim zdaniem albo będziesz musiała zmniejszyć węglowodany na sniadanie albo włączyć leczenie insulina, co do cukru na czczo to mi z takimi wynikami włączono insulinę dlugodzialajaca na noc / chcialam uniknac insuliny ale czasem cukrzyca jest za silna a jak próbowałam jeść mało wieczorem to rano w moczu mialam ketony co jest również szkodliwe dla dziecka bo znaczy że gloduje polecam wizyte kontrolna u diabetologa i powidzenia - paulina
Jeszcze przyszło mi do głowy ze możesz się wieczorem i rano po śniadaniu zaraz się przejść bo ruch obniży wzrost cukru[/QUOTE

dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)
jakoś boję się tej insuliny i wolałabym bez. ale jak trzeba to trzeba. mi się wdaje, że jem bardzo mało. nie potrafię w ogóle się odnaleźć w tej sytuacji.
Powiedz mi jeszcze proszę ile tego serka wiejskiego mogę zjeść?
 
Mi pare dni po zastosowaniu diety spadl cukier nadczo, ale ja mialam na 92 i teraz mam okolo 80, mi lekarz powiedzial, ze jesli pomimo trzymania diety mam cukier po godzinie wyzzszy niz 120 to zebym odrazu przyszla na wizyte, wtedy pewnie insulina. Nie boj sie to nic strasznego



dzięki:) ja dopiero drugi dzień na tej diecie. to dieta z książki trudno pierwszy raz w życiu od razu znależć złoty środek:)
 
Powiedz swojemu gin o tym.
Co do insuliny to jak mus to mus będzie to dla dobra dziecka nie będziesz miala wyjścia.
Znajoma w szpitalu robiła insulinę bo ma cukrzycę ciazowa i ta igielka w tym jest tak cienka ze prawie jej nie widać i mówiła ze nic nie czuć prawie także nie panikuj tylko do lekarza i zobaczysz co Ci powie:)
 
Dzień dobry,
przed wczoraj zaczęłam dietę cukrzycową. w 24 tyg. test obciążenia glukozą 75 wyszedł mi fatalnie- na czczo 98, po 1 godz 202, po 2 godz. 142. byłam u diabetologa dostałam glukometr, przykładowe diety i staram się je stosować ale mam za wys. cukier na czczo, wychodzi mi z dwóch dni- wczoraj 112 a dziś 102. jem śniadanie 2 kromki chleba razowego z szynką z kurczaka, ogórek, herbata i po godzinie mam 175 !! jakiś koszmar. dodam jeszcze że wstaje rano o 6 pierwsze śniadanie jem o 7:00, potem 9:30, 11:30, 13:30, 16:00, 18:00, 20:30, a ostatnia mała kolacja 22:00 pół kromki białego chleba z masłem i plasterek wędliny. w nocy jeszcze nie mierzyłam cukru. pomóżcie proszę bo za tydzień następna wizyta a ja nie wiem jak obniżyć na czczo, boję się że dostanę insulinę. dodam jeszcze że po drugim śniadaniu już wszystko się normuje i mam ok 112 do 118 cukru do wieczora. jak obniżyć cukier na czczo i po 1 śniadaniu?
Ja z cukrzyca od początku ciąży, na insulinie.
Na początek nie bój się insuliny, nie jest groźna dla dziecka, dużo bardziej jest groźny za wysoki cukier. W większości przypadków już następnego dnia po porodzie insulina nie jest potrzebna i po cukrzycy zostaje tylko wspomnienie. Idź do lekarza, to dość wysokie wyniki, raczej sama dieta nie pomoże, nie ma co zwlekać. Uważaj na nabiał rano, nie jest polecany ciężarnym na śniadanie, z niewiadomych przyczyn podnosi cukier, nawet kawa z mlekiem nie jest zalecana. U mnie do śniadania sprawdza się pieczywo typu wasa, dopiero do drugiego śniadania chleb razowy i jakiś serek czy jogurt. Cukier na czczo miałam też niższy po zrezygnowaniu z pieczywa na ostatnią kolację (o 22), jem tylko mały jogurt naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, ketony ok.
Powodzenia i trzymaj się.
 
Jestem w 36 tyg i cukrzycę mam od 24 tyg jeśli mogę ci poradzić to dziewczyny chwałącznie sobie chleb z biedronki 7 zbóż taki zielony on leży obok chrupkiego pieczywa ja niestety go nie mogę za wysoki cukier a do chleba rano to lepiej ogórek pomidor i mniejsza porcję lepiej potem zjeść godzinę później po mierzeniu przynajmniej ja tak robię a co do na czczo to zjedz coś z diety nie musisz chleba i zobacz jaki ci wyjdzie wynik no i kontroluj mocz jesli wyjdą który to wtedycji pół szklanki mleka wieczorem mi pomogło a na obiad jak dla mnie najlepsze to pierś ziemniaki i ogórki ze smietańą 18
 
reklama
reklama
Ja jadłam jeden serek wiejski do tego pomidora i ogórka potem 2 godziny później już mogłam zjeść coś z weglowodanem / ale nadal rano dawkowalam je ostrożnie np mala kromeczka z masłem i jakimś dodatkiem / pielęgniarka diabetologiczna doradzają nam właśnie w przypadku takich wysokich glikemii rano dzielić nawet śniadanie na 2 porcję po prostu jeść mało a często i mozemy w tym celu kombinowac tak żeby cukier nie był wyższy niż 120 godzinę po posilku/ co do nabialu w postaci sera lub kefiru rano mi nie podnosil za bardzo on cukru (pojawia sie w watku opinia ze nabial podnosi) natomiast slodkie mleko jak najbardziej podnosilo mi cukier np w kawie
 
Do góry