reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa-wysoki cukier na czczo

Dołączył(a)
8 Wrzesień 2016
Postów
3
Dzień dobry,
przed wczoraj zaczęłam dietę cukrzycową. w 24 tyg. test obciążenia glukozą 75 wyszedł mi fatalnie- na czczo 98, po 1 godz 202, po 2 godz. 142. byłam u diabetologa dostałam glukometr, przykładowe diety i staram się je stosować ale mam za wys. cukier na czczo, wychodzi mi z dwóch dni- wczoraj 112 a dziś 102. jem śniadanie 2 kromki chleba razowego z szynką z kurczaka, ogórek, herbata i po godzinie mam 175 !! jakiś koszmar. dodam jeszcze że wstaje rano o 6 pierwsze śniadanie jem o 7:00, potem 9:30, 11:30, 13:30, 16:00, 18:00, 20:30, a ostatnia mała kolacja 22:00 pół kromki białego chleba z masłem i plasterek wędliny. w nocy jeszcze nie mierzyłam cukru. pomóżcie proszę bo za tydzień następna wizyta a ja nie wiem jak obniżyć na czczo, boję się że dostanę insulinę. dodam jeszcze że po drugim śniadaniu już wszystko się normuje i mam ok 112 do 118 cukru do wieczora. jak obniżyć cukier na czczo i po 1 śniadaniu?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny byłam dziś na badaniach. Cukier z palca na czczo glukometrem wyszedł 94 a norma to 92. Czekam na wyniki i zobaczę ale już mi się wydaje że nie będzie za ciekawie. Miałyście już cukier na czczo robiony?
Hej jak dobrze ze was znalazłam, ja tez mam problemy z glukozą rano. Wczoraj dostałam glukometr i po posiłkach mam super cukier zjadłam o 22 kanapkę a rano cukier na czczo 93 aż się wystraszyłam. Poradzicie co jeść o tej 22 żeby cukier spróbować zmniejszyć. Jestem w 28 tygodniu ciazy
 
reklama
Hej jak dobrze ze was znalazłam, ja tez mam problemy z glukozą rano. Wczoraj dostałam glukometr i po posiłkach mam super cukier zjadłam o 22 kanapkę a rano cukier na czczo 93 aż się wystraszyłam. Poradzicie co jeść o tej 22 żeby cukier spróbować zmniejszyć. Jestem w 28 tygodniu ciazy
Musiałabyś porozmawiac z diabetologiem co byłoby dla Ciebie najlepsze. Ja mialam jesc na kolacje tylko jajka, szynkę i ser bialy. Mimo to nie udało mi się zbic cukrów na czczo i bylam na insulinie.
Po posilkach zbiłam dieta.
 
Musiałabyś porozmawiac z diabetologiem co byłoby dla Ciebie najlepsze. Ja mialam jesc na kolacje tylko jajka, szynkę i ser bialy. Mimo to nie udało mi się zbic cukrów na czczo i bylam na insulinie.
Po posilkach zbiłam dieta.
Spróbuje coś zmienić dzisiaj i zobaczę rano szukam jakiś wskazówek , kilka dni spróbuje sama mam nadzieje ze dziecku nie zaszkodzę.
 
Spróbuje coś zmienić dzisiaj i zobaczę rano szukam jakiś wskazówek , kilka dni spróbuje sama mam nadzieje ze dziecku nie zaszkodzę.
No ja też eksperymentowałam. Na każdego dziala co innego. Po niektórych posilkach mialam dobry cukier a u innych np po tym samym byl wysoki. Ale na czczo niestety u mnie sie nie dało.
Wiesz juz czy ze względu na cukrzyce bedziesz miala ciaze rozwiązana wczesniej?
 
No ja też eksperymentowałam. Na każdego dziala co innego. Po niektórych posilkach mialam dobry cukier a u innych np po tym samym byl wysoki. Ale na czczo niestety u mnie sie nie dało.
Wiesz juz czy ze względu na cukrzyce bedziesz miala ciaze rozwiązana wczesniej?
Chyba jak dziecko rośnie normlanie i wszystko jest okej to nie trzeba rozwiązać szybciej 😀
 
No ja też eksperymentowałam. Na każdego dziala co innego. Po niektórych posilkach mialam dobry cukier a u innych np po tym samym byl wysoki. Ale na czczo niestety u mnie sie nie dało.
Wiesz juz czy ze względu na cukrzyce bedziesz miala ciaze rozwiązana wczesniej?
Niby wszystko jest w porządku mała rośnie dobrze nic na to nie wskazuje ale zobaczymy
 
reklama
Ja idę na powtórkę badania na glukozę pojutrze, za pierwszym razem było 97, ale lekarz powiedział że możliwe było, że za późno coś zjadłam na kolację.
Mam pytanie,myślicie że gdy wypiję przed badaniem szklankę wody to wynik będzie sfałszowany?🤔 Pytam, bo ja już z przyzwyczajenia wstaję rano i pije 🤦
 
Do góry