reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Dołączył(a)
29 Czerwiec 2019
Postów
13
Hej dziewczynki
Poradzcie
Jestem w 19 tyg ciazy ciaza przebiega dobrze maluch rosnie o dziwo przed ciaza mialam nadwage potem na poczatku schudlam 5 kg i do tej pory przybylo mi tylko 2 kg . Ogolnie czuje sie swietnie.
Mieszkam w uk robilam tu wszystkie usg a pojutrze mam to usg polowkowe gdzie dzidziusia sie mierzy.
Bylam na urlopie w polsce i chcialam zrobic sobie usg 3d. Nie chodzilo mi o usg takie samo jak bede miec pojutrze czyli mierzenie i td.
Niestety nie wzielam swojej karty ciazy a lekarz ktory mi wykonywal usg stwierdzil ze nie moze porownac pomiarow z ostatnimi ...
Ale do rzeczy wtedy bylam w 17.6 dniu i pomiary brzuszka byly na 19 tc a glowki na 18 tc i lekarz mnie nastraszyl ze moge miec cukrzyce ciazowa .
Miala ktoras z was podobna sytuacje?
Robilam testy pappa i wszystko wyszlo w porzadku
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny! Mam problem..
Jestem w 32 tc
Mam ponoc cukrzyce ciążową bo po wypiciu glukozy jeden wynik buł za wysoki i od razu mój lekarz wysłał mnie do szpitala na 3 dni. W szpitalu wykluczyli cukrzyce ale kazali mi mierzyć cukier co jakiś czas. Mój lekarz stwierdził że mam cukrzyce. Wysłał mnie do Diabetologa który powiedział że nie mam cukrzycy. Że jeśli pomiar czasem będzie większy to nic się nie stanie bo w końcu jestem w ciąży. Co jakiś czas mierzę cukier ale dzisiaj niemal spadłam z krzesełka jak zobaczyłam pomiar że wyszło 186!!! Po 2 bułkach grahamkach z masłem. Normalnie dziewczyny osiwiałam.. Ja już sama nic z tego nie rozumiem. Jeszcze ostatnio na wizycie powiedział mi że mały ma kropkę widoczną na USG na sercu! Pomocy!!!!
Żeby to sprawdzić musisz zrobić badanie glukozy a najlepiej test obciążenia glukozą. Co do pomiarów to one nie zawsze wychodzą idealnie. To tylko usg i co do milimetra dokładne nie jest. Tym bardziej robione na innym sprzęcie i u innego lekarza. Do dwóch tygodni rozbieżności to norma.
 
Hej dziewczynki
Poradzcie
Jestem w 19 tyg ciazy ciaza przebiega dobrze maluch rosnie o dziwo przed ciaza mialam nadwage potem na poczatku schudlam 5 kg i do tej pory przybylo mi tylko 2 kg . Ogolnie czuje sie swietnie.
Mieszkam w uk robilam tu wszystkie usg a pojutrze mam to usg polowkowe gdzie dzidziusia sie mierzy.
Bylam na urlopie w polsce i chcialam zrobic sobie usg 3d. Nie chodzilo mi o usg takie samo jak bede miec pojutrze czyli mierzenie i td.
Niestety nie wzielam swojej karty ciazy a lekarz ktory mi wykonywal usg stwierdzil ze nie moze porownac pomiarow z ostatnimi ...
Ale do rzeczy wtedy bylam w 17.6 dniu i pomiary brzuszka byly na 19 tc a glowki na 18 tc i lekarz mnie nastraszyl ze moge miec cukrzyce ciazowa .
Miala ktoras z was podobna sytuacje?
Robilam testy pappa i wszystko wyszlo w porzadku
A co ma jedno do drugiego? Spokojnie, ja mam cukrzycę ciazowa i biore insuline. Nigdy Pani doktor mi nie powiedziała ze cos we wzroscie dziecka jest przez cukrzycę ciazowa. Jesli chodzi o serduszko to może coś byc nie tak. Dlatego zeby byc spokojnym powiedziała zeby zrobic usg serduszka maleństwa. Ja natomiast zrobilam dzidziusiowi echo serca i jest w porzadku. Głowa do góry będzie wszystko ok.
 
Dziewczyny! Mam problem..
Jestem w 32 tc
Mam ponoc cukrzyce ciążową bo po wypiciu glukozy jeden wynik buł za wysoki i od razu mój lekarz wysłał mnie do szpitala na 3 dni. W szpitalu wykluczyli cukrzyce ale kazali mi mierzyć cukier co jakiś czas. Mój lekarz stwierdził że mam cukrzyce. Wysłał mnie do Diabetologa który powiedział że nie mam cukrzycy. Że jeśli pomiar czasem będzie większy to nic się nie stanie bo w końcu jestem w ciąży. Co jakiś czas mierzę cukier ale dzisiaj niemal spadłam z krzesełka jak zobaczyłam pomiar że wyszło 186!!! Po 2 bułkach grahamkach z masłem. Normalnie dziewczyny osiwiałam.. Ja już sama nic z tego nie rozumiem. Jeszcze ostatnio na wizycie powiedział mi że mały ma kropkę widoczną na USG na sercu! Pomocy!!!!
 
Rozwiązanie
Do góry