reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa.

Dołączył(a)
24 Listopad 2019
Postów
9
Cześć. :)
Aktualnie jestem w 27tc. Mam stwierdzoną cukrzycę ciążową, chociaż nie do końca się z tym zgadzam. Moja cukrzyca ciążowa wynika z podwyższonego cukru na czczo. Wynik cukru nigdy nie przekracza 100 ale też mało kiedy jest mniejszy niż 90. Oprócz tego wyniki są całkiem w porządku. Nigdy nie przekroczyłam 140, mało kiedy mam więcej jak 125. Nie ukrywam, że cukier wzrasta do 125 kiedy łapie mnie chwila słabości. Lekarze po przeprowadzonym wywiadzie zapisali mi 4 jednostki insuliny przed snem, niestety nie widzę różnicy w wynikach cukru na czczo.. Mało tego, jestem osobą która lubi spać, wiec 8h snu to dla mnie minimum. W nocy nie budzę się na wyjścia do toalety, nie muszę także popijać. Sen mam twardy, jednakże kiedy wstaję wyspana, wypoczęta i czuje się dobrze, mój cukier na czczo jest za wysoki. W przypadku kiedy przesypiam mniej niż 7h, jestem nieprzytomna, niekontaktowa i czuje się okropnie zmęczona cukier na czczo wynosi średnio 86-89. Oczywiście jestem wtedy zmuszona odsypiać za dnia. Lekarze traktują mnie w dziwny sposób.. początkowo dziwiono się, że mam stwierdzoną cukrzycę przez lekarza prowadzącego skoro wyniki PO wypiciu glukozy były w porządku, a na czczo lekko podwyższone. Kiedy dostawałam insulinę lekarze cytując „w sumie nie byli przekonani czy mi ją przepisywać czy nie”. Czuje się nadzwyczajnym przypadkiem jednakże nie do końca wartym uwagi. Jest tu może ktoś z podobnym problemem? Powinnam się czegoś obawiać, martwić?
 
reklama
Rozwiązanie
W poradni powiedzieli, ze mogę jeszcze zaczekać. A zeby obniżyć cukry na czczo mam jesc wcześniej kolacje nawet 4h przed pójściem spać. Trochę to dla mnie dziwne, bo wszędzie zalecaja cos zjesc przed snem...
Witam, dołączę do wątku bo też borykam się z cukrzyca ciążowa. W tej chwili 17 TC, z cukrzycą od 8 tygodnia. Też w zasadzie przy krzywej cukrowej miałam podwyższony cukier na czczo resztę zaś w normie, ale jak się później okazało cukrzyca jednak jest. W tej chwili jestem na insulinie nocnej , 8 j bo mimo diety cukru na czczo zawsze były powyżej normy. Co do diety to prawda jest taka, że każda z nas jest inna i każdej co innego podnosi cukry. Ja np mogę sobie pozwolić na mięso smażone i tłustsze potrawy i mi cukry nie przekraczają 140 a potrafiły dobić 160 po zupie ogórkowej. Zresztą moja diabetolog mi powiedziała że przy mojej budowie ciała nie muszę odmawiać sobie tłuszczy zwierzęcych. Fakt zawsze byłam osobą bardzo szczupła. Muszę tylko komponować posiłki z głową. Jak mówi mogę sobie pozwolić np na pół pączka pod warunkiem, że zagryze go sałatka warzywna. Nie wiem jak inne słodkie mamy, ale moje cukry nie są 100%poprawne. Przekroczenie zdarza mi się czasami nawet raz, dwa razy w tygodniu, ale postanowiłam się tym nie przejmować bo w większości przypadków cukier podbija mi danie które w zasadzie nie powinno, nie mam więc na to większego wpływu a nerwy dodatkowo podbijają.
 
reklama
Ja ma cukier wysoki tylko po posiłku na czczo nie.
Mam opracowaną dietę od lekarza i jutro dopiero zaczynam i dlatego się zastanawiam po jakim czasie powinien pojawić się spadek cukru :)
Wydaje mi sie, ze po wprowadzeniu diety powinnas odrazu zobaczyc efekty. Cukier po posiłku był wysoki dlatego, ze albo były nieregularne posilki a naklepiej jest jeść co 3 h, albo jadłas zbyt duzo i nie zdrowo.
 
Witam :)
Mam pytanie
Po jakim czasie od wprowadzenia samej diety cukier powinien się unormowac?
Cukier będzie niższy od razu, ale tylko gdy będziesz trzymać dietę. On się na stałe nie unormuje. Niestety im wyższa ciąża tym cukier będzie trudniej opanować (przynajmniej tak było u mnie). Pod koniec ciąży musiałam brać insulinę na noc, bo nie byłam w stanie obniżyć glikemii na czczo. Po porodzie mogłam jeść normalnie, choć cukier na czczo był wyższy niż przed ciążą . Na szczęście normy dla nieciężarnych są mniej restrykcyjne.
 
U mnie po posiłkach jest ok, choć ostatnio bliżej górnej granicy i nie raz przekroczenie, ale i ciąża prawie że na finiszu. Po wprowadzeniu diety od razu widać różnicę. Od początku problem za to miałam z cukrem na czczo i musiałam wprowadzić insulinę na noc. Nic na niego nie działało 🤷‍♀️
Napewno po pierwszej wizycie diabetolog zleci Ci wykonanie badania hemoglobiny glikowanej powtarzanego co kilka mies w czasie ciąży by widzieć jaki jest uśredniony poziom glikemii. To dodatkowo pokaże mu prócz pomiarów glukometrem czy cukrzyca jest prowadzona prawidłowo.
 
ja juz wariuje z tą cukrzycą... Zjadłam dokładnie to samo co wczoraj, w tej samej ilości i wczoraj cukier 99 a teraz 156 😭
Panikuje że coś złego może się stać a wizyta u diabetologa dopiero 5 lutego..
Cytat
 
reklama
Do góry