reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa.

Dołączył(a)
24 Listopad 2019
Postów
9
Cześć. :)
Aktualnie jestem w 27tc. Mam stwierdzoną cukrzycę ciążową, chociaż nie do końca się z tym zgadzam. Moja cukrzyca ciążowa wynika z podwyższonego cukru na czczo. Wynik cukru nigdy nie przekracza 100 ale też mało kiedy jest mniejszy niż 90. Oprócz tego wyniki są całkiem w porządku. Nigdy nie przekroczyłam 140, mało kiedy mam więcej jak 125. Nie ukrywam, że cukier wzrasta do 125 kiedy łapie mnie chwila słabości. Lekarze po przeprowadzonym wywiadzie zapisali mi 4 jednostki insuliny przed snem, niestety nie widzę różnicy w wynikach cukru na czczo.. Mało tego, jestem osobą która lubi spać, wiec 8h snu to dla mnie minimum. W nocy nie budzę się na wyjścia do toalety, nie muszę także popijać. Sen mam twardy, jednakże kiedy wstaję wyspana, wypoczęta i czuje się dobrze, mój cukier na czczo jest za wysoki. W przypadku kiedy przesypiam mniej niż 7h, jestem nieprzytomna, niekontaktowa i czuje się okropnie zmęczona cukier na czczo wynosi średnio 86-89. Oczywiście jestem wtedy zmuszona odsypiać za dnia. Lekarze traktują mnie w dziwny sposób.. początkowo dziwiono się, że mam stwierdzoną cukrzycę przez lekarza prowadzącego skoro wyniki PO wypiciu glukozy były w porządku, a na czczo lekko podwyższone. Kiedy dostawałam insulinę lekarze cytując „w sumie nie byli przekonani czy mi ją przepisywać czy nie”. Czuje się nadzwyczajnym przypadkiem jednakże nie do końca wartym uwagi. Jest tu może ktoś z podobnym problemem? Powinnam się czegoś obawiać, martwić?
 
reklama
Rozwiązanie
W poradni powiedzieli, ze mogę jeszcze zaczekać. A zeby obniżyć cukry na czczo mam jesc wcześniej kolacje nawet 4h przed pójściem spać. Trochę to dla mnie dziwne, bo wszędzie zalecaja cos zjesc przed snem...
Ja miałam podobnie tylko u mnie zaczęło się tak w 12 tygodniu. Cukier z krwi był podwyższony, miałam około 87-99, wystarczyła sama dieta. Koło 24 tygodnia cukier rano zaczął wzrastać mimo diety ,dostałam 4 jednostki insuliny i niestety do końca ciąży musiałam zwiększać
, nie pamiętam dokładnie ile na końcu to było jednostek ale cukier pod koniec mi szalał
 
Ja miałam podobnie tylko u mnie zaczęło się tak w 12 tygodniu. Cukier z krwi był podwyższony, miałam około 87-99, wystarczyła sama dieta. Koło 24 tygodnia cukier rano zaczął wzrastać mimo diety ,dostałam 4 jednostki insuliny i niestety do końca ciąży musiałam zwiększać
, nie pamiętam dokładnie ile na końcu to było jednostek ale cukier pod koniec mi szalał
U mnie cukrzyce stwierdzono również w ok. 15tc. Jednakże mimo diety, insuliny wstrzykiwanej od miesiąca nie widzę żadnej różnicy.
 
U mnie cukrzyce stwierdzono również w ok. 15tc. Jednakże mimo diety, insuliny wstrzykiwanej od miesiąca nie widzę żadnej różnicy.
U mnie też tak było, mimo insuliny i pilnowania diety cukier dalej był w granicach 100. Dlatego ją zwiekszałam tak jak kazała diabetolog. Tylko ja np po pierogach albo zupie z ziemniakami miałam wysoki cukier tak też było po gotowanej marchewce i kilku innych rzeczach
 
U mnie też tak było, mimo insuliny i pilnowania diety cukier dalej był w granicach 100. Dlatego ją zwiekszałam tak jak kazała diabetolog. Tylko ja np po pierogach albo zupie z ziemniakami miałam wysoki cukier tak też było po gotowanej marchewce i kilku innych rzeczach
Ja po posiłkach wyniki mam w normie. Kiedy pierwszy raz wysłano mnie do diabetologa skierowano mnie również na szkolenie gdzie normę podano w 90-140 jeśli chodzi o cukier po posiłkach. Nie ukrywam, że zdażyło mi się zjeść jasną dużą bułkę, czy nawet dwie kostki czekolady. Często też jadam śliwki, by uniknąć wcześniejszego problemu z zaparciami. Jednakże nigdy nie przekroczyłam normy. Jest to dla mnie dziwne ze względu na fakt, że w rodzinie nigdy nie było cukrzycy, a koleżanka która również jest w ciąży ze stwierdzoną cukrzycą po zjedzeniu jasnej bułki wynik miała ponad 200. Początkowo kiedy ściśle trzymałam się diety, kiedy towarzyszył temu też stres ze względu na fakt, że to moja pierwsza ciąża wyniki po posiłkach miałam niższe niż wskazywała norma. Dlatego nie ukrywam, że czuję się w tym temacie „zielona” i szukam kogoś kto w ludzkim języku jakoś mnie uspokoi lub wytłumaczy, bo niestety lekarzy musiałam ciągnąć za języki a i tak nic nie zrozumiałam z ich „lekarskiego slangu” 😉
 
Cześć. :)
Aktualnie jestem w 27tc. Mam stwierdzoną cukrzycę ciążową, chociaż nie do końca się z tym zgadzam. Moja cukrzyca ciążowa wynika z podwyższonego cukru na czczo. Wynik cukru nigdy nie przekracza 100 ale też mało kiedy jest mniejszy niż 90. Oprócz tego wyniki są całkiem w porządku. Nigdy nie przekroczyłam 140, mało kiedy mam więcej jak 125. Nie ukrywam, że cukier wzrasta do 125 kiedy łapie mnie chwila słabości. Lekarze po przeprowadzonym wywiadzie zapisali mi 4 jednostki insuliny przed snem, niestety nie widzę różnicy w wynikach cukru na czczo.. Mało tego, jestem osobą która lubi spać, wiec 8h snu to dla mnie minimum. W nocy nie budzę się na wyjścia do toalety, nie muszę także popijać. Sen mam twardy, jednakże kiedy wstaję wyspana, wypoczęta i czuje się dobrze, mój cukier na czczo jest za wysoki. W przypadku kiedy przesypiam mniej niż 7h, jestem nieprzytomna, niekontaktowa i czuje się okropnie zmęczona cukier na czczo wynosi średnio 86-89. Oczywiście jestem wtedy zmuszona odsypiać za dnia. Lekarze traktują mnie w dziwny sposób.. początkowo dziwiono się, że mam stwierdzoną cukrzycę przez lekarza prowadzącego skoro wyniki PO wypiciu glukozy były w porządku, a na czczo lekko podwyższone. Kiedy dostawałam insulinę lekarze cytując „w sumie nie byli przekonani czy mi ją przepisywać czy nie”. Czuje się nadzwyczajnym przypadkiem jednakże nie do końca wartym uwagi. Jest tu może ktoś z podobnym problemem? Powinnam się czegoś obawiać, martwić?
U mnie było podobnie. Na czczo byl ponad 90 a po posilkach w porzadku. Moja diabetolog nie pozwalala na nic obecnie przyjmuje 15 jednostek wiec ty jestes w lepszej sytuacji. Uwierz mi jem nawet slodkie bo czasami od jednego cukierka nic sie przeciez nie stanie. Szlag mnie trafiał jak ciagle cos wg lekarza było nie tak z wagą i tym cukrem. Mialam z nimi podobnie wszystkiego mi zabraniali i odrazu insulinę mi przepisali bo cukier podobno byl zbyt wysoki. Przytylam 12 kg w ciazy a moja ginekolog na to ze jestem za gruba. Oni wszyscy wg mnie czasmi przesadzaja.
 
U mnie było podobnie. Na czczo byl ponad 90 a po posilkach w porzadku. Moja diabetolog nie pozwalala na nic obecnie przyjmuje 15 jednostek wiec ty jestes w lepszej sytuacji. Uwierz mi jem nawet slodkie bi czasami od jednego cukierka nic sie przeciez nie stanie. Szlag mnie tragial jak ciagle cos wg lekarza bulo noebtak z wagą i tum cukrem. Mialam z nimi podobnie wszystkiego mi zabraniali i odrazu insulinę mi przepisali bo cukier podobni byl zbyt wysoki. Przytylam 12 kg w ciazy a moja ginekolog na to ze jestem za gruba. Oni wszyscy wg mnie czasmi przesadzaj.
Z tą wagą też tak miałam , rodziłam w tamtym roku we wrześniu, lato było strasznie ciepłe tak mi się odkładała woda że wieczorami ważyłam po 3 kg więcej niż rano. Zawsze po południu miałam wizytę i zawsze były wyrzuty o wagę. Też przytyłam 12 kg 🙂 i tak wam powiem, że wylądowałam w szpitalu przez puchnięcie a w diecie ciążowej w szpitalu podali mi pastę z gotowanej marchewki, selera i ziemniaków. Wieczorem jak zmierzyłam cukier i był 180 to było wielkie halo że to zjadłam a sami mi to podali 🙄
 
Wyski poziom glukozy we krwi rano na czczo jest zapewne wynikiem nadmiernego wydzielania glukozy przez wątrobę. Radze późnym wieczorem i wczesnie rano, zjeść lekki bogaty w błonnik posiłek i wtedy jesli jest taka opcja ewentualnie dospać. Zbyt długie przerwy niejedzenia w przypadku cukrzycy sa niebezpieczne ( chocby ketogeneza). Mialas spotkanie z dietetykiem? To podstawa przy cukrzycy ciążowej.
 
reklama
U mnie było podobnie. Na czczo byl ponad 90 a po posilkach w porzadku. Moja diabetolog nie pozwalala na nic obecnie przyjmuje 15 jednostek wiec ty jestes w lepszej sytuacji. Uwierz mi jem nawet slodkie bo czasami od jednego cukierka nic sie przeciez nie stanie. Szlag mnie trafiał jak ciagle cos wg lekarza było nie tak z wagą i tym cukrem. Mialam z nimi podobnie wszystkiego mi zabraniali i odrazu insulinę mi przepisali bo cukier podobno byl zbyt wysoki. Przytylam 12 kg w ciazy a moja ginekolog na to ze jestem za gruba. Oni wszyscy wg mnie czasmi przesadzaja.
Mam podobne podejście! Wydaje mi się, że przesadzają ale to może wynikać z tego że nic konkretnego nie chcą oznajmić. Z jednej strony traktują Cię jako cukrzyka, a z drugiej nie wiedzą co z Tobą zrobić wiec Cię dla przykładu postraszą, bo w niczym to nie zaszkodzi. Ja osobiście się tym stresuję, dużo spraw nie rozumiem, skoro koleżanka z cukrzycą i wynikami ponad 160-200 zależy co zje, nie otrzymała insuliny, a ja owszem no to ja się pytam dlaczego, a nikt z lekarzy nie potrafi mi odpowiedzieć.
 
reklama
Z tą wagą też tak miałam , rodziłam w tamtym roku we wrześniu, lato było strasznie ciepłe tak mi się odkładała woda że wieczorami ważyłam po 3 kg więcej niż rano. Zawsze po południu miałam wizytę i zawsze były wyrzuty o wagę. Też przytyłam 12 kg 🙂 i tak wam powiem, że wylądowałam w szpitalu przez puchnięcie a w diecie ciążowej w szpitalu podali mi pastę z gotowanej marchewki, selera i ziemniaków. Wieczorem jak zmierzyłam cukier i był 180 to było wielkie halo że to zjadłam a sami mi to podali 🙄
Gotowane warzywa a juz marchew to najgorsze co moze byc przy cukrzycy ciazowej. To wlasnie warzywa po obrobce termicznej podnoszą cukier we krwi. Jedynie mozna jesc warzywa gotowane na parze.
 
Do góry