reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa.

Dołączył(a)
24 Listopad 2019
Postów
9
Cześć. :)
Aktualnie jestem w 27tc. Mam stwierdzoną cukrzycę ciążową, chociaż nie do końca się z tym zgadzam. Moja cukrzyca ciążowa wynika z podwyższonego cukru na czczo. Wynik cukru nigdy nie przekracza 100 ale też mało kiedy jest mniejszy niż 90. Oprócz tego wyniki są całkiem w porządku. Nigdy nie przekroczyłam 140, mało kiedy mam więcej jak 125. Nie ukrywam, że cukier wzrasta do 125 kiedy łapie mnie chwila słabości. Lekarze po przeprowadzonym wywiadzie zapisali mi 4 jednostki insuliny przed snem, niestety nie widzę różnicy w wynikach cukru na czczo.. Mało tego, jestem osobą która lubi spać, wiec 8h snu to dla mnie minimum. W nocy nie budzę się na wyjścia do toalety, nie muszę także popijać. Sen mam twardy, jednakże kiedy wstaję wyspana, wypoczęta i czuje się dobrze, mój cukier na czczo jest za wysoki. W przypadku kiedy przesypiam mniej niż 7h, jestem nieprzytomna, niekontaktowa i czuje się okropnie zmęczona cukier na czczo wynosi średnio 86-89. Oczywiście jestem wtedy zmuszona odsypiać za dnia. Lekarze traktują mnie w dziwny sposób.. początkowo dziwiono się, że mam stwierdzoną cukrzycę przez lekarza prowadzącego skoro wyniki PO wypiciu glukozy były w porządku, a na czczo lekko podwyższone. Kiedy dostawałam insulinę lekarze cytując „w sumie nie byli przekonani czy mi ją przepisywać czy nie”. Czuje się nadzwyczajnym przypadkiem jednakże nie do końca wartym uwagi. Jest tu może ktoś z podobnym problemem? Powinnam się czegoś obawiać, martwić?
 
reklama
Rozwiązanie
W poradni powiedzieli, ze mogę jeszcze zaczekać. A zeby obniżyć cukry na czczo mam jesc wcześniej kolacje nawet 4h przed pójściem spać. Trochę to dla mnie dziwne, bo wszędzie zalecaja cos zjesc przed snem...
Dołączam do cukrzycowych mam. Jestem w 25 tygodniu i krzywa wyszła źle. We wtorek mam wizytę u diabetologa. Mam wrażenie że dopadło mnie większość powikłań ciążowych i zaczyna mi siadać psychika. Boję się jak to wszystko się skończy
 
reklama
Dołączam do cukrzycowych mam. Jestem w 25 tygodniu i krzywa wyszła źle. We wtorek mam wizytę u diabetologa. Mam wrażenie że dopadło mnie większość powikłań ciążowych i zaczyna mi siadać psychika. Boję się jak to wszystko się skończy
mi też juz psychika siada, mam koszmary że coś sie złego dzieje... Ale cieszę się też z każdego spokojnego dnia.
Głowa do góry będzie wszystko dobrze :)
 
mi też juz psychika siada, mam koszmary że coś sie złego dzieje... Ale cieszę się też z każdego spokojnego dnia.
Głowa do góry będzie wszystko dobrze :)
Wiesz, ja już jestem po amniopunkcji, potem tarczyca, teraz cukrzyca. Nie ogarniam tego i zastanawiam się na ile poważne konsekwencje będzie to wszystko miało... we wtorek idę do diabetologa to pewno dowiem się więcej.
 
Wiesz, ja już jestem po amniopunkcji, potem tarczyca, teraz cukrzyca. Nie ogarniam tego i zastanawiam się na ile poważne konsekwencje będzie to wszystko miało... we wtorek idę do diabetologa to pewno dowiem się więcej.
Trzeba wierzyć że z maleństwem jest i będzie wszystko dobrze. Ja mam cukrzycę, nadcisnienie i tarczyce wiec tez pakiet nieciekawy
 
Dziewczyny pomóżcie kiedy dokładnie mierzyć cukier na czczo zaraz po przebudzeniu czy chwilę poczekać. Mam bardzo duża różnicę od razu po przebudzeniu ok 105, a po pół godzinie juz 91 i to nie wstajac z łóżka. Zanim zrobię śniadanie to już jestem glodna i zaczyna mi byc słabo... Nie ogarniam jeszcze tego
 
Dziewczyny pomóżcie kiedy dokładnie mierzyć cukier na czczo zaraz po przebudzeniu czy chwilę poczekać. Mam bardzo duża różnicę od razu po przebudzeniu ok 105, a po pół godzinie juz 91 i to nie wstajac z łóżka. Zanim zrobię śniadanie to już jestem glodna i zaczyna mi byc słabo... Nie ogarniam jeszcze tego
Zaraz po przebudzeniu albo po wizycie w toalecie. A śniadanie powinnas zjeść maksymalnie 30 min po przebudzeniu
 
Zaraz po przebudzeniu albo po wizycie w toalecie. A śniadanie powinnas zjeść maksymalnie 30 min po przebudzeniu
Dzięki za informacje, czyli mam za wysoki cukier.... Ze śniadaniem pojawia się problem, bo biorę Letrox, a to trzeba brać na czczo, co najmniej pół godziny, a najlepiej godzinę przed jedzeniem... A co można zrobić, żeby ten poranny cukier był niższy? Jakoś wcześniej jeść czy co? Na razie nie dostaję insuliny i wolałabym, żeby tak zostało...
 
Dzięki za informacje, czyli mam za wysoki cukier.... Ze śniadaniem pojawia się problem, bo biorę Letrox, a to trzeba brać na czczo, co najmniej pół godziny, a najlepiej godzinę przed jedzeniem... A co można zrobić, żeby ten poranny cukier był niższy? Jakoś wcześniej jeść czy co? Na razie nie dostaję insuliny i wolałabym, żeby tak zostało...
Ja też biorę ale ustawiam sobie budzik na 5 połykam tabletkę i ide spać dalej 😋Mi diabetolog kazała jeść ostatnią kolacje godzinę przed snem a co to juz miałam dwa tyg na eksperymenty co mi nie wyrzuca cukru
 
Ja też biorę ale ustawiam sobie budzik na 5 połykam tabletkę i ide spać dalej 😋Mi diabetolog kazała jeść ostatnią kolacje godzinę przed snem a co to juz miałam dwa tyg na eksperymenty co mi nie wyrzuca cukru
To mi kazali robić badanie całkowicie na czczo, bez picia, nawet wody i letrox mam brać po badaniu. Dotychczas też tak robiłam, że jak się przebudzałam nad ranem to brałam letrox i spałam dalej, no a teraz już mi się wszystko zaburzyło.
Jeśli mogę spytać to co jesz na kolację co jest w porządku? A dostajesz insulinę?
 
reklama
To mi kazali robić badanie całkowicie na czczo, bez picia, nawet wody i letrox mam brać po badaniu. Dotychczas też tak robiłam, że jak się przebudzałam nad ranem to brałam letrox i spałam dalej, no a teraz już mi się wszystko zaburzyło.
Jeśli mogę spytać to co jesz na kolację co jest w porządku? A dostajesz insulinę?
Ja jem zawsze kromkę ciemnego pieczywa z szynką drobiową i 3 ogórki kiszone. Po tym miałam najlepszy cukier na czczo ale teraz od tyg zaczęły mi szaleć i wczoraj diabetolog stwierdziła że wprowadzamy insulinę na noc
 
Do góry