reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca Ciążowa

Cześć. Dziewczyny też mam cukrzycę ciążowa. Szukam dziewczyn które mogą coś doradzić. Jestem w 21 tygodniu. Od kilku dni nie mogę zapanować nad cukrem na czczo. Może wiecie jak go obniżyć? Zjadam ostatni posiłek około 21.00.Mam też problem z ketonami w moczu.
Ja od tyg na diecie .
Po posiłkach cukier ok ,natomiast na czczo powyżej normy i dziś na wizycie u diabetologa została włączona insulina na noc ,żeby te poranne cukry były ok.
 
reklama
Ja od tyg na diecie .
Po posiłkach cukier ok ,natomiast na czczo powyżej normy i dziś na wizycie u diabetologa została włączona insulina na noc ,żeby te poranne cukry były ok.
Moja poradnia jest 140 km od mojego miejsca zamieszkania. W związku z wirusem odradzono mi przyjazd do poradni i kazano walczyć i zbijać cukier. Normę mam do 90 na czczo, ale rzadko jestem poniżej. Mam wątpliwości, czy sama dam radę ten cukier kontrolować.
 
A jeszcze zapytam jakie mialas wynika tego cukru na czczo? Długo nie mogłaś nad nim zapanować?
 
Moja poradnia jest 140 km od mojego miejsca zamieszkania. W związku z wirusem odradzono mi przyjazd do poradni i kazano walczyć i zbijać cukier. Normę mam do 90 na czczo, ale rzadko jestem poniżej. Mam wątpliwości, czy sama dam radę ten cukier kontrolować.
U mnie jest możliwość co dwa tyg przesyłania pomiarów w formie zdjecia i wtedy również konsultacja telefoniczna.
Może u Ciebie też istnieje takie rozwiązanie. Z receptą w tych czasach też nie ma problemu
Ja miałam wyższe z rana 90-100 , po tyg dostałam insulinę.
 
U mnie jest możliwość co dwa tyg przesyłania pomiarów w formie zdjecia i wtedy również konsultacja telefoniczna.
Może u Ciebie też istnieje takie rozwiązanie. Z receptą w tych czasach też nie ma problemu
Ja miałam wyższe z rana 90-100 , po tyg dostałam insulinę.
Ja mam poradnie w Poznaniu na Polnej. Zadzwonię i zapytam czy jest taka możliwość.Było by super. Chociaż te Panie w recepcji wspominaly, że jak coś się dzieje to muszę przyjechać.
 
U mnie jest możliwość co dwa tyg przesyłania pomiarów w formie zdjecia i wtedy również konsultacja telefoniczna.
Może u Ciebie też istnieje takie rozwiązanie. Z receptą w tych czasach też nie ma problemu
Ja miałam wyższe z rana 90-100 , po tyg dostałam insulinę.
Dzwoniłam do poradni, mam konsultacje telefoniczną w poniedziałek [emoji3]
 
Cześć. Dziewczyny też mam cukrzycę ciążowa. Szukam dziewczyn które mogą coś doradzić. Jestem w 21 tygodniu. Od kilku dni nie mogę zapanować nad cukrem na czczo. Może wiecie jak go obniżyć? Zjadam ostatni posiłek około 21.00.Mam też problem z ketonami w moczu.
Musisz niestety dołożyć posiłek ok 23:00 lub 15 minut przed snem. Bo po pierwsze wysoki cukier na czczo mówi, że za długa przerwa, A ketony, że się głodzisz. Dodaj kromkę z serkiem 15 minut przed spaniem i zobaczysz, że się unormuje jeśli nie dostaniesz insulinę .
 
Termin porodu mam na początek listopada 2020 roku, wykonując podstawowe badania chodzi o glukoze na czczo wynik - 93, lekarz prowadzący kazał wykonać test obciążenia glukoza i tutaj ponownie na czczo wynik - 98, po 1h w normie poziom cukru i po 2h też poziom cukru w normie, zostałam skierowana do poradni diabetologicznej termin dopiero na 20 mają... Czy z takimi wynikami mam poważne powody do niepokoju, bardzo się boję, proszę o jakąś poradę.
Choć jeden z wyników powyżej normy czyli na czczo lub po 1 h lub 2 h kwalifikuje do cukrzycy.
Na czczo cukier w ciąży to max 90, po 1h 180, po 2 h 140 ... ale cukrzyca nie jest taka zła jak ją piszą.
 
Hej dziewczyny. Dostałam dzisiaj insuline na noc 6 jednostek,mam ja przyjąć o 22:00.Ptzez kilka dni mam kontrolować cukier o 23 i 3 w nocy. Czy któraś z was ma podobnie? Przepisano mi ją po wizycie telefonicznej. Jak u was jest? Czy po podaniu insuliny coś jecie? Czy ostatni posiłek i wtedy insulina?
 
reklama
Hej dziewczyny. Dostałam dzisiaj insuline na noc 6 jednostek,mam ja przyjąć o 22:00.Ptzez kilka dni mam kontrolować cukier o 23 i 3 w nocy. Czy któraś z was ma podobnie? Przepisano mi ją po wizycie telefonicznej. Jak u was jest? Czy po podaniu insuliny coś jecie? Czy ostatni posiłek i wtedy insulina?
6 jednostek to jaki Ty masz cukier rano? Bo to moim zdaniem dużo. Ja zaczynałam od 2 jednostek cukier na czczo miałam ok 92-97... insulinę biorę o 22:00 , a ostatni posiłek jem o 23 tak jak to było do tej pory.
 
Do góry