reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca Ciążowa

Cześć. Dziewczyny też mam cukrzycę ciążowa. Szukam dziewczyn które mogą coś doradzić. Jestem w 21 tygodniu. Od kilku dni nie mogę zapanować nad cukrem na czczo. Może wiecie jak go obniżyć? Zjadam ostatni posiłek około 21.00.Mam też problem z ketonami w moczu.
Cześć. Dziewczyny też mam cukrzycę ciążowa. Szukam dziewczyn które mogą coś doradzić. Jestem w 21 tygodniu. Od kilku dni nie mogę zapanować nad cukrem na czczo. Może wiecie jak go obniżyć? Zjadam ostatni posiłek około 21.00.Mam też problem z ketonami w moczu.
Hej :) jeśli chodzi o ostatni posiłek to spróbuj zjeść ok 30 minut przed snem. Najlepiej coś co ma węglowodany, tłuszcz i białko. U mnie ostatnio sprawdzają się kanapki z chleba orkiszowego, masła i chudej wędliny drobiowej drobiowej. Cukier rano mam w okolicach 90 ale bywało gorzej.
Jeśli chodzi o ketony w moczu to prawdopodobnie masz za długą przerwę między posiłkiem wieczornym (tym przed snem), a śniadaniem. Oblicz mniej więcej czas od wieczornego posiłku do śniadania i popróbuj jak długo możesz nie jeść żeby cukier nie wybijał. U mnie nie może być więcej niż 8 godzin przerwy bo potem zaczyna się jazda.
Daj znać czy coś z tego co napisałam Ci się sprawdziło :)
 
reklama
6 jednostek to jaki Ty masz cukier rano? Bo to moim zdaniem dużo. Ja zaczynałam od 2 jednostek cukier na czczo miałam ok 92-97... insulinę biorę o 22:00 , a ostatni posiłek jem o 23 tak jak to było do tej pory.
Wydaje mi się że na ilość jednostek insuliny ma też wplyw np waga pacjentki. Ja jestem przy kości. Cukier miałam nawet do 106 czasem.
 
Hej :) jeśli chodzi o ostatni posiłek to spróbuj zjeść ok 30 minut przed snem. Najlepiej coś co ma węglowodany, tłuszcz i białko. U mnie ostatnio sprawdzają się kanapki z chleba orkiszowego, masła i chudej wędliny drobiowej drobiowej. Cukier rano mam w okolicach 90 ale bywało gorzej.
Jeśli chodzi o ketony w moczu to prawdopodobnie masz za długą przerwę między posiłkiem wieczornym (tym przed snem), a śniadaniem. Oblicz mniej więcej czas od wieczornego posiłku do śniadania i popróbuj jak długo możesz nie jeść żeby cukier nie wybijał. U mnie nie może być więcej niż 8 godzin przerwy bo potem zaczyna się jazda.
Daj znać czy coś z tego co napisałam Ci się sprawdziło :)
Hej, skończyłam z insulina na noc. Stosowałam to co pisałaś i nie dawało to skutków, cukier nadal byl prawie 100 a i wyżej.
 
Cześć :) Wg mnie niestety tak. Wynik po godzinie oraz po dwóch za wysoki. Naczczo powinno być do 92, po 1 h do 140, a po 2 do 120.
Matko dziewczyny co Wy piszecie? Przy teście glukozy po godzinie jest bodajze 180 a po dwoch 153 chyba. Normy ktore podałas tyczą sie samokontroli po posilku a nie badania krzywej cukrowej...
 
Matko dziewczyny co Wy piszecie? Przy teście glukozy po godzinie jest bodajze 180 a po dwoch 153 chyba. Normy ktore podałas tyczą sie samokontroli po posilku a nie badania krzywej cukrowej...

Nie wiem jak jest u Ciebie ale w mój ginekolog i diabetolog trzymają się takich norm jakie są przy krzywej cukrowej. I niestety jak jest powyżej to się czepiają mówiąc kolokwialnie.
 
Nie wiem jak jest u Ciebie ale w mój ginekolog i diabetolog trzymają się takich norm jakie są przy krzywej cukrowej. I niestety jak jest powyżej to się czepiają mówiąc kolokwialnie.
Norma 140 (niektorzy diabetolodzy uznają max 120) po posilku jest przy samokontroli glukometrem. Normy dla testu obciążenia glukozą czyli krzywej cukrowej są inne niz przy samokontroli i są ustalone odgórnie przez PTD i PTG
 
Część.
Jestem w 6tc (5+6). I od 2 dni mam insulinę. W poprzednich ciążach, które potonilam do 8 tyg też miałam wysoki cukier na czczo. Zawsze w okolicach 100-110, raz miałam 94 w ciągu ostatnich 10 dni. Nie robiłam ogtt bo na samo dojście do okienka do pobrania krwi czekałam prawie godzinę i już mi było słabo. Dwa razy robiłam cukrzycę na czczo i 5 dni w domu przed ostateczną decyzją o insulinie. Cukier zły mam tylko na czczo po posiłkach 80-120. Ale przeważnie do 100. Diabetolog kazał mi przejść na dietę ale ja po niej jestem bardziej głodna niż przed i nie mogę się na niczym skupić bo albo robię jedzenie albo jem albo mierze cukier czy biorę heparynę czy inne leki. Cukier mam mierzyć przed 8 więc czasem wstaje mierze i idę spać. I 2 razy brałam insulinę o 22 (kolacja o 21) i cukier rano 102 i 103. Czyli tak jakby na mnie nie działa. Czy naprawdę muszę mierzyć cukier przed 8 i jeść pierwszy posiłek do 8.30? Aktualnie jestem na urlopie i wstaje przed 9 bo o 9 mam zastrzyk z heparyny. I muszę jeść o tych stałych godzinach nie mogę jak wstanę przed 9 zmierzę cukier, zrobię zastrzyk z heparyny i pójdę robić śniadanie czyli zjem 9.30-10.00 i potem będę jeść od pierwszego posilku co 2-3h i ostatni o 21 to naprawdę mogę zaszkodzić dziecku? Dziś jeszcze nic nie jadlam. Nie mam apetytu. Dziś zaraz po wstaniu miałam 103 tj. 8.15 i potem znów zasnęłam i po jakiś 45min od wstania tj 9.45 ( toaleta i ogarnieniecie). Już 94. I teraz który wynik powinnam brać pod uwagę. Wstaje o różnych godzinach i nie jestem w stanie zawsze jest o tych samych. Czy jeśli będę jeść co 2-3h od pierwszego posiłku w danym dniu to będzie w porządku? Czy muszę zawsze tak samo i zmuszać się by wstawać o tych samych godzinach?
 
Witam
Dziewczyny mam pytanie jestem w 10 tyg ciazy 2 tyg temu rozpoznano u mnie cukrzyce ciazowa krzywa cukrowa jest dobra jedynie cukier na czczo waha sie miedzy 94 a 103(103 jeden taki przypadek)Pani Doktor diabetolog wprowadziła mi insuline najmniejsza dawke( stwierdzila ze lepiej dmuchac na zimne) Czy moze sa dziewczyny które mialy wykryta cukrzyce w tak wczesnej ciazy? Bardzo sie boje ze moze jednak to za pozno wykryte.
 
reklama
Do góry