reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciazowa?

Dołączył(a)
2 Październik 2020
Postów
2
Czesc🙂 jestem na forum pierwszy raz i szukam porady odnosnie cukrzycy ciazowej
Robiac badania za kazdym razem na wizyte do ginekologa wychodzil mi cukier na czczo podobno wysoko norma dla kobiet w ciazy jest do 92 u mnie bylo 98 pozniej 95 lekarz prowadzacy wyslal mnie na konsultacje do diabetologa wczesniej robiac krzywa cukrowa wyniki byly : na czczo 95, po 1h 112 po 2h 49, diabetolog stwierdził ze to cukrzyca ciazowa wiec wprowadzila mi diete nie pozwolila jesc owocow, nabialu tez mam unikac troszke dziwne bo w ciazy raczej powinno sie jesc witaminy i nabial chodzby w malych ilosciach ale powinno mi zakazano 😳 fakt z glukometru na czczo wychodzi mi cukier zazwyczaj 100 po poludniu mam w normie po posilkach ktoregos dnia bylam na badaniach krwi i zrobilam sama dla siebie glukoze z glukometru tego dnia wyszlo 100 z badan krwi 86 czyli norma a glukometr juz wskazywal ilosc duzo wyzsza niz powinnam miec, diabetolog prowadzac ze mna teleporade stwierdzila ze jak przez tydzien bedzie sie nadal 100 utrzymywac dostane insuline (kazala zrobic badania hemoglobiny glikowanej ktora wyszla u mnie 5 nawet nie pytajac o te wyniki tylko ze insulina bedzie) i takie moje pytanie do was moze byl ktos z podobnym problemem czy nie zmienic lekarza czy nie jest to wykryta cukrzyca na wyrost?
 
reklama
Rozwiązanie
Niektóre owoce mają wysoki indeks więc jak najbardziej trzeba ograniczyć. Do tego cukier w nich zawarty jest z fruktozy więc taki który bardzo szybko podnosi cukier, szczególnie odradza się np winogrona. Za to takie produkty jak borówki, jagody, maliny są ok. Witaminy niestety bardziej z warzyw niż owoców trzeba czerpać jeśli jest cukrzyca :( Nabiału natomiast trzeba unikać najbardziej rano, przetwory mleczne również bardzo szybko podnoszą cukier... mleko można zastąpić napojem migdałowym, polecam też pastę tahini jako źródło wapnia :))
Masz wynik przekroczony, więc kwalifikuje się to na cukrzycę. Trzymaj się diety. Jeżeli nie wierzysz diadetologowi to go zmień lub poszukaj przepisów na necie.
 
Niestety to jest cukrzyca i to podejrzewam, że może być zwykła w fazie rozwoju, ale to wymaga diagnozy lekarza. Ja w pierwszej ciąży miałam bardzo podobne wyniki. Też uznali to za zwykła ciążowa, bo nie mieli diagnozy sprzed ciąży, więc wykryta w ciąży. Niepokojąca jest ta hipoglikemia dwie godziny po. Zwracaj na to szczególna uwagę, bo spadki cukru są naprawdę niebezpieczne. Nie pociesze, bo u mnie okazało się to duża autoagresja i mam dziś dwie cukrzyce. Mi wówczas nie podano insuliny i niestety były komplikacje. W drugiej ciąży już choroba była rozwinięta, miałam ogromne dawki i prawda jest taka, że oni nie potrafią tego leczyć. Trzeba być bardzo ostrożnym i poznać swój organizm. Zapewne skończy się u Ciebie insulina, bo masz za wysokie cukry, ale jeszcze te niedocukrzenia niepokojące. Też miałam takie wahania w gospodarce węglowodanowej. Ale powinnaś koniecznie udać się nawet do kilku diabetologów, albo nawet na oddział, bo to nie jest standardowy wynik. Szybka diagnoza i wdrożenie leczenia może uchronić Ciebie i dziecko. Nie można tego lekceważyć.
 
Na pewno nie jest to diagnoza na wyrost - nawet jeśli teraz miałabyś wyniki lekko przekroczone (a masz raczej bardziej zaburzone) to tolerancja glukozy pogarsza się wraz z wiekiem ciąży. To nie jest tak, że nabiał i owoce są zakazane. Trzeba ograniczyć mleko, ale kefir raczej można - oczywiście musisz kontrolować glikemię po tych produktach. Owoce w małych ilościach przed południem też są dozwolone.
 
Niektóre owoce mają wysoki indeks więc jak najbardziej trzeba ograniczyć. Do tego cukier w nich zawarty jest z fruktozy więc taki który bardzo szybko podnosi cukier, szczególnie odradza się np winogrona. Za to takie produkty jak borówki, jagody, maliny są ok. Witaminy niestety bardziej z warzyw niż owoców trzeba czerpać jeśli jest cukrzyca :( Nabiału natomiast trzeba unikać najbardziej rano, przetwory mleczne również bardzo szybko podnoszą cukier... mleko można zastąpić napojem migdałowym, polecam też pastę tahini jako źródło wapnia :))
 
Rozwiązanie
Twoje wyniki na czczo ewidentnie podchodzą do rozpoznania cukrzycy ciążowej. Zalecenie "bez owoców i nabiału" jest dość rygorystyczne, ale jak wyjdziesz od tego, że jest głupie, to nie unormujesz cukru - przyjrzyj się swojej diecie, poszukaj informacji o tym co w pierwszej kolejności wyeliminować. Tak jak @MarekP napisał, są owoce bardzo słodkie, a są takie, które mogą być w diecie
Jedynie zgrzyta mi, że diabetolog dał Ci tylko tydzień na wyrównanie i to jeszcze tydzień ze świętami. W którym jesteś tygodniu ciąży?
 
Twoje wyniki na czczo ewidentnie podchodzą do rozpoznania cukrzycy ciążowej. Zalecenie "bez owoców i nabiału" jest dość rygorystyczne, ale jak wyjdziesz od tego, że jest głupie, to nie unormujesz cukru - przyjrzyj się swojej diecie, poszukaj informacji o tym co w pierwszej kolejności wyeliminować. Tak jak @MarekP napisał, są owoce bardzo słodkie, a są takie, które mogą być w diecie
Jedynie zgrzyta mi, że diabetolog dał Ci tylko tydzień na wyrównanie i to jeszcze tydzień ze świętami. W którym jesteś tygodniu ciąży?
Popatrz z kiedy jest post.
 
reklama
Są zdrowe wersje słodyczy które można przy cukrzycy ciążowej jeśli się je dobrze zbilansuje. Można samemu przygotować pyszne słodkie dobre dla nas deserki .
Dobrze jest również spróbowaac wyregulować poziom cukru za pomocą ziół. Polecam poczytać sobie o tej mieszance ziołowej:

Link do: Lorem Vit Balans hormonalny - suplement diety ? KUP TERAZ. Szybka wysyłka.

Ma bardzo dobry skład, skutecznie reguluje poziom cukru w organizmie.
 
Ostatnia edycja:
Czesc🙂 jestem na forum pierwszy raz i szukam porady odnosnie cukrzycy ciazowej
Robiac badania za kazdym razem na wizyte do ginekologa wychodzil mi cukier na czczo podobno wysoko norma dla kobiet w ciazy jest do 92 u mnie bylo 98 pozniej 95 lekarz prowadzacy wyslal mnie na konsultacje do diabetologa wczesniej robiac krzywa cukrowa wyniki byly : na czczo 95, po 1h 112 po 2h 49, diabetolog stwierdził ze to cukrzyca ciazowa wiec wprowadzila mi diete nie pozwolila jesc owocow, nabialu tez mam unikac troszke dziwne bo w ciazy raczej powinno sie jesc witaminy i nabial chodzby w malych ilosciach ale powinno mi zakazano 😳 fakt z glukometru na czczo wychodzi mi cukier zazwyczaj 100 po poludniu mam w normie po posilkach ktoregos dnia bylam na badaniach krwi i zrobilam sama dla siebie glukoze z glukometru tego dnia wyszlo 100 z badan krwi 86 czyli norma a glukometr juz wskazywal ilosc duzo wyzsza niz powinnam miec, diabetolog prowadzac ze mna teleporade stwierdzila ze jak przez tydzien bedzie sie nadal 100 utrzymywac dostane insuline (kazala zrobic badania hemoglobiny glikowanej ktora wyszla u mnie 5 nawet nie pytajac o te wyniki tylko ze insulina bedzie) i takie moje pytanie do was moze byl ktos z podobnym problemem czy nie zmienic lekarza czy nie jest to wykryta cukrzyca na wyrost.
Kto podbija ciągle te stare tematy
 
reklama
Do góry