reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Dołączył(a)
1 Listopad 2020
Postów
13
Witam serdecznie.
Otóż mam stwierdzoną cukrzycę ciążowa dlatego mam pytanie jak moge obniżyć cukier na czczo.
Dodam ze po posiłkach mam cukier w normie.
Najgorzej jest rano na czczo.
Co poradzicie na to ?
 
reklama
Obecnie mam insulinę nocną, ale na początku zanim ja dostałam jadłam kolacje najpóźniej o 18 ale pani doktor mi powiedziała l, ze to za wcześniej i dała mi tydzień żebym przesuwała o godzinę, niestety nie pomogło , ale wiem , ze niektórym dziewczynom pomaga , wiec spróbuj nawet coś przegryźć o 22. Moje cukry na czczo nie były jakieś bardzo wysokie, ale powyżej 90. Teraz na insulinie mam zawsze poniżej 90.
 
Ja bym zaczęła od tego - nastaw budzik na 2h wcześniej i zmierz sobie cukier. Jeśli będzie ok - to będzie znaczyło, że miałaś za długą przerwę między kolacją a wstawaniem i będziesz musiała zjeść późniejszą kolację.
 
Ja wcinam kromeczkę przed snem ok. 22, 22:30 to mi pomogło, no i oczywiście regularne posiłki w ciągu dnia co 2 godziny mniej więcej.
 
Witam za mna pierwsze badania z krwi w 5-6 tyg ciąży... Niestety glukoza na czczo wyszła mi 101, nie mam predyspozycji do cukrzycy a jednak.. Panikuje strasznie, dopiero w poniedziałek moje dzwonić do ginekologa
 
Witam za mna pierwsze badania z krwi w 5-6 tyg ciąży... Niestety glukoza na czczo wyszła mi 101, nie mam predyspozycji do cukrzycy a jednak.. Panikuje strasznie, dopiero w poniedziałek moje dzwonić do ginekologa

Pewnie dostaniesz skierowanie do diabetologa, tam glukometr i dietę do wdrożenia. Cukrzyca ciążowa nie jest taka straszna. Pomyśl sobie, że unikniesz bardzo nieprzyjemnego testu OGTT w późniejszej ciąży.
 
Czytałam ze w 1 trymestrze ma duży wpływ na wady płodu..
Tylko jeśli nie wyrównasz glikemii. Szybko wykryłaś problem, więc raczej nie ma się czym martwić. To dopiero 5 tydzień. 101 na czczo to nie jest jakaś zabójcza wartość. Ten wynik też może być zawyżony - pewnie o tej godzinie gdzie miałaś pobranie już dawno jesteś po śniadaniu. Czekaj spokojnie na wizytę i nie martw się :)
 
reklama
Do góry