reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

reklama
Jeszcz mam pytanie odnośnie diety, faktycznie jesteście w stanie zjeść 5 posiłków dziennie ? Staram się trzymać diety, słodyczy ogólnie nigdy nie jadłam, nie słodzę ale mam problem z tak dużą ilością jedzenia. Normalnie jem 3 razy dziennie, czasem 4, w dodatku od 2 trymestru mam ciągle mdłości z rana więc zjedzenie śniadania i 2 śniadania to dla mnie wyczyn.
 
Jeszcz mam pytanie odnośnie diety, faktycznie jesteście w stanie zjeść 5 posiłków dziennie ? Staram się trzymać diety, słodyczy ogólnie nigdy nie jadłam, nie słodzę ale mam problem z tak dużą ilością jedzenia. Normalnie jem 3 razy dziennie, czasem 4, w dodatku od 2 trymestru mam ciągle mdłości z rana więc zjedzenie śniadania i 2 śniadania to dla mnie wyczyn.
Na początku było ciężko, ale przyzwyczaiłam się. Jadłam małe posiłki a często, zawsze 50% talerzyka to były warzywa, więc za 4h znowu mogłam spokojnie jeść 😊To, że nie jesz słodyczy nic nie znaczy. Mi cukier rano podnosił nabial, który jadłam na kolację. Nieodpowiedni skład chleba też może skutkować wyższym cukrem 😉 najlepsza dieta to ta z niskim IG i ŁG, polecam 😊
 
Hej , wczoraj robiłam krzywą cukrową w 25tc . Powiedzcie czy mam się czym martwić??? Chodzi mi o to że wynik po 2h jest wyższy niż po 1h ...
20210928_120500.jpeg
 
@Marika92 Co lekarz to opinia. Mój wysłał mnie do diabetologa, bo nie wiadomo jaki max osiąga poziom cukru. A ten mi kazał pilnować glukometrem poziomu. Ale u mnie wyniki były bardziej zbliżone do granicy. Często też traktują wynik - nie przekracza, to jest ok.
 
Hej, dziewczyny z cukrzyca ciazowa napiszcie jak u Was sytuacja?
Byłam dziś na kontroli i badaniach u diabetologa. Jestem w 22 tygodniu. Zrobiła mi jakaś hemoglobinę glikowana i na podstawie wyniku chce lub nie włączyć insulinę. Nie trzymam ścisłej diety, więc nie wiem czemu się upiera od razu z ta insulina. Nie podobają jej się moje cukry na czczo 89-94. Po posiłkach jest ok z jakimiś pojedynczymi przekroczeniami tego 140. Boję się i nie chce insuliny. Ginekolog kazał zrobić drugi raz w 24 tygodniu obciążenie glukoza, a ona mówi, żeby nie robić. [emoji17] mam dziś dość z tego powodu.
Pierwsze obciążenie 93, 117, 118.
 
Hej pytanie kto na poczontku ciąży miał z was za wysoki TSH dodam że się leczę a lekarz za tydzień dopiero martwię się trochę bo wynik wynosi 4.6700 jestem w 5 tygodniu ciąży
 
Hej pytanie kto na poczontku ciąży miał z was za wysoki TSH dodam że się leczę a lekarz za tydzień dopiero martwię się trochę bo wynik wynosi 4.6700 jestem w 5 tygodniu ciąży
Ja tak miałam. Dostaniesz na pewno tabletki na obniżenie i pewnie doktor będzie kazał iść do endokrynologa. Mi to endo wytłumaczył tak że tarczyca nie przeszła na tryb ciąży i po prostu nei wyrabia ale po ciąży powinno wszystko wrócić do normy.takze bez paniki. Czytałam o kobietach co miały na początku dużo wyższe wyniki i mają zdrowe dzieci
 
reklama
Hej dziewczyny mam pytanie obecnie jestem w końcu 6 tygodnia z 1 ciąży stosowałam detektor tętna ale nie pamientam od kturego tygodnia moje pytanie używalność detektora a jak tak to od kiedy ...
 
Do góry