reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

@Koniczynka1 pamietaj ze nawet jesli diabetolog sie uprze to i tak nie zmusi Cie do niczego. (Ja swojej diablo nie posluchalam jak chciala mi wpierniczyc insuline doposilkowa). Porozmawiaj z nia jak z czlowiekiem normalnym bo jednak faktycznie insulina kiedy cukry w normie to dziwny pomysl. Wage masz moze i niska ale nie liczy sie Twoja waga tylko waga dzidziusia tak naprawde. Zwlaszcza ze ginekolog nie widzi w Twojej wadze nic zlego.
Jak nie wierzy Ci z paskami ketonowymi to rob jej zdjecia ;-)
 
reklama
Powtórzyłam dla swojego spokoju, zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego, glukozę na czczo, wyszło 92. A niespełna tydzień temu 137 (z palca 95), pozostałe badania po 1 h i 2h w porządku. Już nie wiem, czy ktoś pomylił próbki w labo, czy o co chodzi. Specjalnie nie zmieniałam diety, żeby powtórzyć badanie.
 
Powtórzyłam dla swojego spokoju, zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego, glukozę na czczo, wyszło 92. A niespełna tydzień temu 137 (z palca 95), pozostałe badania po 1 h i 2h w porządku. Już nie wiem, czy ktoś pomylił próbki w labo, czy o co chodzi. Specjalnie nie zmieniałam diety, żeby powtórzyć badanie.
Bardzo możliwe, że coś tam przekombinowali. Czyli tak, czy inaczej cukrzyca, ale przynajmniej wiesz, że wynik 137 był gruuubo przesadzony i może sama dieta da rade 😀
 
Witam się po wizycie u diabetologa. Dostałam insulinę na noc 8 jednostek i obserwować, zwiększać max do 12 puki co. Plus insulina do posiłków 3 jednostki, w razie potrzeby 4. Mierzyć i wizyta za 2 tygodnie i wtedy decyzja o dawkach. Lekarz konkretny, wszystko wiem bo to 3 ciąża. Nie ma na co czekać wiem, że bez insuliny cukru nie opanuję.
 
Witam się po wizycie u diabetologa. Dostałam insulinę na noc 8 jednostek i obserwować, zwiększać max do 12 puki co. Plus insulina do posiłków 3 jednostki, w razie potrzeby 4. Mierzyć i wizyta za 2 tygodnie i wtedy decyzja o dawkach. Lekarz konkretny, wszystko wiem bo to 3 ciąża. Nie ma na co czekać wiem, że bez insuliny cukru nie opanuję.
Dobrze ze trafiłaś na odpowiedniego i konkretnego lekarza 💪.
Insulina napewno nie zaszkodzi a pomoże 🤞🏻
 
reklama
Dobrze ze trafiłaś na odpowiedniego i konkretnego lekarza 💪.
Insulina napewno nie zaszkodzi a pomoże 🤞🏻
Moje starsze dzieci urodziły się z wagą 3400 w 37+1, i 3800 w 39+5, więc dla mnie im szybciej nad tym zapanuje tym lepiej. Nie chcę rodzic naturalnie dziecka z wagą powyżej 4000. Juz 3800 było moja granicą, ostatni ten moment był trudny, zdecydowanie łatwiej było mi urodzić 3400.
 
Do góry