reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Hej! a ja właśnie byłam na krzywej, nie mam z tym badaniem dobrych wspomnień, a dzisiaj totalnie nic mnie nie ruszyło. Czułam się bardzo dobrze.
Dopiero teraz boli głowa 💁
Moje wyniki 86-94-86 Myślicie, że ok? Czy zbyt płaska.

Troche za plaska, warto skonsultowac jak masz mozliwosc.
 
reklama
Dziewczyny,mam pytanie . Będzie trochę długo i śmierdząco 🙈💩
Pisałam Wam kiedyś o tej przypuszczalnej alergii na bmk. Odstawiłam całe mleko i te typowe produkty ,staram się ,żeby jaknajmniej zdarzało mi się jeść coś co ma to mleko ukryte.
Buzia przy pomocy maści wyłaniała.
Niestety nie mam tyle pokarmu ile bym chciała i zaczęłam Marysię dokarmiać. Najpierw kupiłam Naan Ha,ale po tygodniu bez kupy i nawet kleksa , okropnych bakach zmieniłam na Bebiko kolki i zaparcia,bo też ma ten hydrolizat białka. Pojawiły się kleksy,smierdace pierdy i kupa raz na parę dni po masażu brzucha. Dzisiaj akurat kupa szła przy przebieraniu i zauważyłam,se ta pierwsza partia,która poszła była taka galaretowata jak kisiel w zasadzie ciągnęła się ,dopiero później taka rzadka normalna konsystencja . Dlatego może też ona się tak męczy robiąc 😏 Myślicie,że to ma związek z alergią? 🤔 W wtorek mamy szczepienie ,pogadam z lekarzem,ale chciałabym coś widzieć, żeby się mu nie dać np zwieść,nie znam typa jeszcze jaki jest itp. Bo może jest potrzebne mleko na receptę ? I tak dokarmiam to chciałabym czymś odpowiednim 😏 Macie jakaś wiedzę albo doświadczenia w tym temacie ?

Jesli to alergia a z tego co opisujesz ograniczenje bmk nie wystarczylo ja bym jeszcze odstawila bjk u nas wlasnie bmk nie uczulalo tak bardzo jak bjk. Musisz obserwowac jakie reakcje po typowych alergenach. Jak masz mozliwosc popros o skierowanie do alergologa bo pediatrzy czesto bagatelizuja. Moja pediatra np kazala mi ograniczyc bmk kiedy mielismy najgorszy wysyp krostek 🤦‍♀️🤷‍♀️ albo sie odstawia calkiem albo nie. Nie ma ograniczania przy alergii.
Opis kupki brzmi jak kupa ze sluzem - tak to tez objaw alergii. Nie wiem czemu pediatrzy sa zafiksowani tylko na ogrankczaniu bmk kiedy to nie tylko to jest winne, aczkolwiek jesli tak juz Ci madra glowa powiedziala to zeby wykluczyc bmk calkiem musialabys miec mleko na recepte a nie z tym jakims hydro cos tam :-p

Ja nie jestem tez tak obeznana w alergiach wiec sie nie wymadrzam (jak mam to w zwyczaju 🤣) ale odsylam Cie nada do grupy na fb

Mama karmiąca na diecie eliminacyjnej

Skarbnica wiedzy.
 
Jesli to alergia a z tego co opisujesz ograniczenje bmk nie wystarczylo ja bym jeszcze odstawila bjk u nas wlasnie bmk nie uczulalo tak bardzo jak bjk. Musisz obserwowac jakie reakcje po typowych alergenach. Jak masz mozliwosc popros o skierowanie do alergologa bo pediatrzy czesto bagatelizuja. Moja pediatra np kazala mi ograniczyc bmk kiedy mielismy najgorszy wysyp krostek 🤦‍♀️🤷‍♀️ albo sie odstawia calkiem albo nie. Nie ma ograniczania przy alergii.
Opis kupki brzmi jak kupa ze sluzem - tak to tez objaw alergii. Nie wiem czemu pediatrzy sa zafiksowani tylko na ogrankczaniu bmk kiedy to nie tylko to jest winne, aczkolwiek jesli tak juz Ci madra glowa powiedziala to zeby wykluczyc bmk calkiem musialabys miec mleko na recepte a nie z tym jakims hydro cos tam :-p

Ja nie jestem tez tak obeznana w alergiach wiec sie nie wymadrzam (jak mam to w zwyczaju 🤣) ale odsylam Cie nada do grupy na fb

Mama karmiąca na diecie eliminacyjnej

Skarbnica wiedzy.
Jajek nie jem od początku,bo gdzieś wyczytałam,że dobrze je też odstawić przy bmk. Co do tej grupy to czekam właśnie na akceptację .
Ech,dzień jest ok , dwa bez sensu . We wtorek szczepienie więc będę chciała pogadać z lekarzem.
Ja mam wrażenie,że lekarze w ogóle nie szukają przyczyn bolu brzuszka czy zaparć itp tłumaczac tym,se układ pokarmowy jest poprostu niedojrzały 🤷 Pewnie poniekąd tak jest,ale nie zawsze l,a dziecko się męczy 😏
 
Jesli to Cie pocieszy - to sie wycisza z wiekiem malucha.
Ja moge zjesc juz np zapiekany ser zolty czy jakies racuchy czy nalesniki z jajkiem. Ale tez malymi kroczkami probuje wszystko bo my tylko KP i nie zamierzam tego zmieniac :-)
 
Jesli to Cie pocieszy - to sie wycisza z wiekiem malucha.
Ja moge zjesc juz np zapiekany ser zolty czy jakies racuchy czy nalesniki z jajkiem. Ale tez malymi kroczkami probuje wszystko bo my tylko KP i nie zamierzam tego zmieniac :-)
Ja też bardzo nie chciałam ,ale mam mało pokarmu 😏 Czasem na jedno karmienie ledwo 60ml z obu piersi,małej się to po dziąsłach nie rozchodzi 😂🙈
 
Jajek nie jem od początku,bo gdzieś wyczytałam,że dobrze je też odstawić przy bmk. Co do tej grupy to czekam właśnie na akceptację .
Ech,dzień jest ok , dwa bez sensu . We wtorek szczepienie więc będę chciała pogadać z lekarzem.
Ja mam wrażenie,że lekarze w ogóle nie szukają przyczyn bolu brzuszka czy zaparć itp tłumaczac tym,se układ pokarmowy jest poprostu niedojrzały 🤷 Pewnie poniekąd tak jest,ale nie zawsze l,a dziecko się męczy 😏

Przeanalizuj moze co wcinasz w ciagu dnia i wylon winiwajce.

Tak stanowczo jestem tego zdania co Ty. Przy starszaku mi wmawiali - dyschezja, a dziecko sie meczylo do 6mż. Jakbym wtedy wiedziala o alergii tyle co wiem teraz to na pewno byloby latwiej....
 
Skad wiesz?

Bo.... laktator nie jest wyznacznikiem ilosci mleczka w piersi. Nie nie nie nie.
Nie tylko laktator,bo zanim wpadłam na pomysł odciągnięcie to obserwowałam mała i swoje piersi. Mapa chciała być przy cycu go godzinę ,ciągle piąstki w buzi,krzyk ,smoka doila tak,że ja było słychać w całym domu . Wkładki laktacyjne prawie ciągle suche i piersi też inne ,jakby puste 🤷 No i spróbowałam dokarmić i zobaczyłam ,że moje dziecko potrafi być grzeczne,lepiej spać,a jak nie śpi to się czymś zainteresować, poleżeć itp .
 
Nie tylko laktator,bo zanim wpadłam na pomysł odciągnięcie to obserwowałam mała i swoje piersi. Mapa chciała być przy cycu go godzinę ,ciągle piąstki w buzi,krzyk ,smoka doila tak,że ja było słychać w całym domu . Wkładki laktacyjne prawie ciągle suche i piersi też inne ,jakby puste 🤷 No i spróbowałam dokarmić i zobaczyłam ,że moje dziecko potrafi być grzeczne,lepiej spać,a jak nie śpi to się czymś zainteresować, poleżeć itp .

Wazne ze znalazlas sposob:-) ja nie bede negowac bo decyzja jest Twoja, Wasza :-)

ale - mala nakrecala sobie laktacje tym co opisywalas. My potrafilismy zjesc, przespac sie 15 min i jesc znowu, piastki caly czas w buzce i paluszki i jeki i kwiki i to calkiem normalne :-)
 
reklama
Nie tylko laktator,bo zanim wpadłam na pomysł odciągnięcie to obserwowałam mała i swoje piersi. Mapa chciała być przy cycu go godzinę ,ciągle piąstki w buzi,krzyk ,smoka doila tak,że ja było słychać w całym domu . Wkładki laktacyjne prawie ciągle suche i piersi też inne ,jakby puste 🤷 No i spróbowałam dokarmić i zobaczyłam ,że moje dziecko potrafi być grzeczne,lepiej spać,a jak nie śpi to się czymś zainteresować, poleżeć itp .
U nas na początku było to samo, zdarzało się że mały całymi dniami wisiał na piersi i nic nie mogłam zrobić. Gdzieś wyczytałam, że wprowadzanie MM w takiej sytuacji to błędne koło bo maluch będzie potrzebował coraz więcej mleczka a piersi nie będą wyprodukowywać zapotrzebowania, więc znów w ruch wejdzie MM i cierpliwie czekałam z nadzieją, że kiedyś się ustabilizujemy. Teraz jak mały ma 4 miesiące to wcina co 2-2,5h a pomiędzy jest super wesołym maluchem 🥰
 
Do góry