reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Dziewczyny insulina wcale nie oznacza zla i szpitala tylko z 3 st referencyjnosci. Rodzilam synka z cukrzyca ciazowa na insulinie i nadcisnieniem w szpitalu 1st. Warunkiem bylo to jak dzieciatko sie rozwijalo (prawidlowo) i jak mialam opanowane leczenie. Wiec nie bojcie sie bo nie taki diabel straszny, a insulina jest bezpieczniejsza niz te skoki cukrow.
Diete zawsze wypracowywujemy pod siebie ale podstawy zawsze sa te same i... SA DO OPANOWANIA!:-) glowa do gory.
I mowi Wam to laska z cukrzyca na insulinie po raz kolejny.
 
reklama
A jak to jest z badaniami prenatalnymi? Przepraszam,ale jestem zielona. Wszystkie kobiety w ciąży są kierowane czy tylko np z problemami jak cukrzyca ? Mój gin nawiązała do tego,że że ze względu na sytuację chciałaby żebym pojechała
 
Dziewczyny insulina wcale nie oznacza zla i szpitala tylko z 3 st referencyjnosci. Rodzilam synka z cukrzyca ciazowa na insulinie i nadcisnieniem w szpitalu 1st. Warunkiem bylo to jak dzieciatko sie rozwijalo (prawidlowo) i jak mialam opanowane leczenie. Wiec nie bojcie sie bo nie taki diabel straszny, a insulina jest bezpieczniejsza niz te skoki cukrow.
Diete zawsze wypracowywujemy pod siebie ale podstawy zawsze sa te same i... SA DO OPANOWANIA!:-) glowa do gory.
I mowi Wam to laska z cukrzyca na insulinie po raz kolejny.
To może zależy... U mnie w mieście jak masz gdm2 to możesz rodzić tylko w jednym szpitalu. Inne cię nie przyjmą. Ja miałam skierowanie na indukcję i warunkiem było gdm1 w tym szpitalu, który chciałam. A to był szpital 2 stopnia.
 
A jak to jest z badaniami prenatalnymi? Przepraszam,ale jestem zielona. Wszystkie kobiety w ciąży są kierowane czy tylko np z problemami jak cukrzyca ? Mój gin nawiązała do tego,że że ze względu na sytuację chciałaby żebym pojechała
To nie wiem. Ja miałam skierowanie na te badania ale z uwagi na wiek.
 
To jest właśnie najgorsze że to co działa na jedną osobę nie działa na inną :( Napewno w końcu metodą prób i błędów poznasz sowj organizm. Dla mnie to teraz takie trochę wyzwanie i eksperyment🙈 mam nadzieję że ogarnę to i nie będę musiała brać insuliny.
Na początku naprawdę miałam dola i płakałam wiele razy. Hormony nie pomagają.
Trzymam kciuki. Musi być dobrze😘
2 razy miałam cukrzycę... cukry na czczo miałam za wysokie i też dość wczesnie bo za pierwszym razem od 9 tyg ... i od 14 tyg byłam na insulinie nocnej, ale bardzo małe dawki bo zaczynałam od 2 jednostek i bardzo długo na nich byłam, potem 4 , 6 i na sam koniec miałam 9 jednostek. Teraz od 8 tyg juz cukrzyca, ale do 33 tyg byłam tylko na diecie. Potem miałam też insulinę nocną, 6 jednostek. Jadłm w sumie ok 5-6 posilków, mało o często. Czasem zjadałam też zakazane, jednak bardzo trzymałam się składu. Urodziłam 2,5 tyg temu niby diety mam nie mieć, a i tak nadal jem ok 5 posiłków i dużo rzeczy z diety kontynuję.
 
A jak to jest z badaniami prenatalnymi? Przepraszam,ale jestem zielona. Wszystkie kobiety w ciąży są kierowane czy tylko np z problemami jak cukrzyca ? Mój gin nawiązała do tego,że że ze względu na sytuację chciałaby żebym pojechała
Badania prenatalne powinna wykonać każda kobieta. Jeśli nie ma wskazań medycznych albo wieku powyżej 35 lat są to badania odpłatne
Nie wiem skąd pomysł że dotyczą cukrzycy ciążowej 🙈

Dziewczyny ja rozumiem, że to pierwsza ciąża, jednak w dzisiejszych czasach dostęp do wiedzy jest powszechny. Badania prenatalne są bardzo ważne, nawet jak matka jest młoda, zdrowa.

Co do cukrzycy to trzeba szukać, próbować, i przede wszystkim mieć dobry glukometr bo można oszaleć 🤷

Ja mam cukrzyce od 7 tc i nadal na diecie. Nie, nie chce insuliny i według mojego lekarza i lekarza, do którego jeżdżę na prenatalne (a będę robić 3 badania prenatalne) to cukrzyca na insulinie jak najbardziej kwalifikuje się do porodu w szpitalu 3 stopnia referencyjnosci, dziecku trzeba zrobić po porodzie USG brzucha, USG przezciemiaczkowe i badać kilkukrotnie cukier. Rodzenie w innym szpitalu to tylko odpowiedzialność matki.

Cukrzyca nie jest taka zła, trzeba robić wszystko z głową i obserwować organizm 🙂
 
Badania prenatalne powinna wykonać każda kobieta. Jeśli nie ma wskazań medycznych albo wieku powyżej 35 lat są to badania odpłatne
Nie wiem skąd pomysł że dotyczą cukrzycy ciążowej 🙈

Dziewczyny ja rozumiem, że to pierwsza ciąża, jednak w dzisiejszych czasach dostęp do wiedzy jest powszechny. Badania prenatalne są bardzo ważne, nawet jak matka jest młoda, zdrowa.

Co do cukrzycy to trzeba szukać, próbować, i przede wszystkim mieć dobry glukometr bo można oszaleć 🤷

Ja mam cukrzyce od 7 tc i nadal na diecie. Nie, nie chce insuliny i według mojego lekarza i lekarza, do którego jeżdżę na prenatalne (a będę robić 3 badania prenatalne) to cukrzyca na insulinie jak najbardziej kwalifikuje się do porodu w szpitalu 3 stopnia referencyjnosci, dziecku trzeba zrobić po porodzie USG brzucha, USG przezciemiaczkowe i badać kilkukrotnie cukier. Rodzenie w innym szpitalu to tylko odpowiedzialność matki.

Cukrzyca nie jest taka zła, trzeba robić wszystko z głową i obserwować organizm 🙂
To forum też powstało po to ,aby wymieniać się doświadczeniami ,radzić i wspierać,więc myślę,że pytanie o to badanie nie jest dziwne ,bo zamiast wertowac internet można też skorzystać z wiedzy kobiet,które mają większą wiedzę,niż ja w tym przypadku . Nie powiedziałam też,że nie chce na takie badania iść ,poprostu jestem ciekawa jak to jest i tyle. 🤷 Ja jestem w podobnej sytuacji i gdyby nie wahania cukru z przed ciąży to pewnie bym nie wiedziała nic ,bo na czczo mam cukier idealny. Jeżeli chodzi o poród w specjalistycznym szpitalu i będzie taka potrzeba to też nie zapre się rękami i nogami,żeby tam nie jechać. 😏 Ale wiadomo,że chyba żadna z nas nie chcę dodatkowo obciążać się zastrzykami z insuliny co świadczy,że cukier jest gorszy niż lepszy . Mam nadzieję,że się uda panować nad nią,a co będzie to zobaczymy .
 
To forum też powstało po to ,aby wymieniać się doświadczeniami ,radzić i wspierać,więc myślę,że pytanie o to badanie nie jest dziwne ,bo zamiast wertowac internet można też skorzystać z wiedzy kobiet,które mają większą wiedzę,niż ja w tym przypadku . Nie powiedziałam też,że nie chce na takie badania iść ,poprostu jestem ciekawa jak to jest i tyle. 🤷 Ja jestem w podobnej sytuacji i gdyby nie wahania cukru z przed ciąży to pewnie bym nie wiedziała nic ,bo na czczo mam cukier idealny. Jeżeli chodzi o poród w specjalistycznym szpitalu i będzie taka potrzeba to też nie zapre się rękami i nogami,żeby tam nie jechać. 😏 Ale wiadomo,że chyba żadna z nas nie chcę dodatkowo obciążać się zastrzykami z insuliny co świadczy,że cukier jest gorszy niż lepszy . Mam nadzieję,że się uda panować nad nią,a co będzie to zobaczymy .
Badanie 2 trymestru tzw. połówkowe można zrobić na nfz przy cukrzycy ciążowej, bo badanie 2 trymestru polega na rozpoznaniu wad rozwojowych, a cukrzyca zwiększa ryzyko tych wad.
A badanie 1 trymestru czyli tzw. prenatalne to badanie do wykrycia wad genetycznych, które nie mają związku z cukrzycą.
 
To forum też powstało po to ,aby wymieniać się doświadczeniami ,radzić i wspierać,więc myślę,że pytanie o to badanie nie jest dziwne ,bo zamiast wertowac internet można też skorzystać z wiedzy kobiet,które mają większą wiedzę,niż ja w tym przypadku . Nie powiedziałam też,że nie chce na takie badania iść ,poprostu jestem ciekawa jak to jest i tyle. 🤷 Ja jestem w podobnej sytuacji i gdyby nie wahania cukru z przed ciąży to pewnie bym nie wiedziała nic ,bo na czczo mam cukier idealny. Jeżeli chodzi o poród w specjalistycznym szpitalu i będzie taka potrzeba to też nie zapre się rękami i nogami,żeby tam nie jechać. 😏 Ale wiadomo,że chyba żadna z nas nie chcę dodatkowo obciążać się zastrzykami z insuliny co świadczy,że cukier jest gorszy niż lepszy . Mam nadzieję,że się uda panować nad nią,a co będzie to zobaczymy .
Oczywiście, ale wystarczy przeczytać pierwszy lepszy wątek o ciąży, żeby wiedzieć co to są badania prenatalne już abstrahując od tego, że zadaniem i obowiązkiem lekarza prowadzącego jest poinformować pacjentkę co to za badania. Jak lekarz tego nie robi to jednak warto poszukać kogoś bardziej kompetentnego bo Twoja ciąża i zdrowie dziecka, są w jego rękach.

Insulina to owszem nie jest zło, ale ciężarna z insulina jest inaczej traktowana niż ciężarna z cukrzyca regulowana dieta. I nikt nie powie, że jest inaczej. Nie bez powodu, dziecko ciężarnej na insulinie powinno być również skierowane do kardiologa kilka tygodni po urodzeniu.

Dieta da się wiele zdziałać. Niekiedy potrzeba 2 tygodni a niekiedy 4 tygodni.

Jeśli miałaś cukry na czczo dobre to jest w lepszej sytuacji niż ciężarne z problemu wysokiego cukru na czczo.

Zdecydowanie polecam dołożyć zdrowy tłuszcz do każdego posiłku, orzechy, nasiona oczywiście w małej ilości, ale pozwalają na wolniejszy wyrzut cukru

Ja miałam problem jedynie z cukrem porannym i musiałam głównie dbać o posiłki przed snem.
Najgorsze to naczytać się, że w cukrzycy nic nie wolność jeść tylko kanapki z sałatą i ogórkiem. Nie jest to prawda. Owoce można, oczywiście, owoce też są potrzebne , dużo witamin, teraz cytrusy mają Wit c bardzo potrzebna w ciąży. Warzywa zdecydowanie obniżają poziom cukru więc też im ich więcej tym lepiej.
Jednym nie służy nabiał rano, innym płatki owsiane, nie wiadomo co wybija Tobie, może jakaś rzecz, która jesz często a w ciąży wybija cukier
 
reklama
Badanie 2 trymestru tzw. połówkowe można zrobić na nfz przy cukrzycy ciążowej, bo badanie 2 trymestru polega na rozpoznaniu wad rozwojowych, a cukrzyca zwiększa ryzyko tych wad.
A badanie 1 trymestru czyli tzw. prenatalne to badanie do wykrycia wad genetycznych, które nie mają związku z cukrzycą.
Dziękuję ☺️
 
Do góry