reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Wiesz co, ja się ogólnie staram jeść zdrowo i zawsze co 2 h średnio mały posiłek także myślę że w razie czego i tak nie doprowadzam do spadków poniżej 70.

No takie podejscie do tematu jest fajne :-) mysle ze zdroworozsadkowo podchodzisz do sprawy i oby tak do rozwiazania :-) spokojna mama to spokojny maluch.
 
reklama
Siemka 😁
@gooskaw a daj spokój z tymi chorobami, juz mam dość 😛 teraz starszemu kupiłam siarę bydlęca i inny probiotyk do tego i może zadziala.
Spacery z małym to jakiś kosmos. Wozek jest bleee. Ale nagle stał się spragniony jedzenia wszystkiego, więc mam nadzieję, że już jest bardziej gotowy na inne jadło 😅
@Nath096 z tymi papkami to ja przy pierwszym dziecku też jak gotowałam sama to nie papu, ale ze sloiczka wchodziło jak maslo. Później dopiero posmakowało Mamuśki jedzenie🙂

Wasze dzieciaczki wspaniale, ten czas tak szybko leci, dzieci rosną, jak na drożdżach.
@gooskaw to jeszcze macie sporo czasu dla siebie❤️ my startujemy od roku do zlobka🙂
Załączam zdjęcie Maksika 🙂
 

Załączniki

  • 20240507_123517.jpg
    20240507_123517.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 27
Hejo dziewczyny. Mam pytanie,wydaje mi się,że Marysia się nie najada 🙈
Był okres że zjadła butle o 19 i budziła się dopiero o 3.
Teraz je o 19,od 22 zaczyna się wiercenie,poplakiwanie wybudzanie ,dostaje butle koło 12 i w miarę zasypia w większości,no i koło 3-4 znowu powtórka znowu dostaje butle koło 5 i zasypia.
Trochę jest to męczące z tego względu, że jak ja się kładę to ona zaczyna tańce i wybudzanie 😂
Dodatkowo jak widzi butelkę szczególnie to odrazu wypluwa smoczek i jak już ja kładę żeby karmić to płacz aż nie dostanie butli do buzi,w nocy je je i nagle płacze,ale włożę butle i je . Nie wiem jakby była mega głodna,a za mało jej leciało.
Myślicie, że je za mało treściwie za dnia ? Nie chodzi mi o ilość tylko o co co je,bo wiadomo,że nie dostanie litra zupy na raz 🙈 Czy to poprostu taki okres?
Dodam,że smoka tak ciągnie ,że w całym domu słychać albo ludzie z daleka to zauważają,ale wiem,że ciumkanie to nie tylko oznaką głodu.
Podpowiedzcie coś 🙏
 
Hejo dziewczyny. Mam pytanie,wydaje mi się,że Marysia się nie najada 🙈
Był okres że zjadła butle o 19 i budziła się dopiero o 3.
Teraz je o 19,od 22 zaczyna się wiercenie,poplakiwanie wybudzanie ,dostaje butle koło 12 i w miarę zasypia w większości,no i koło 3-4 znowu powtórka znowu dostaje butle koło 5 i zasypia.
Trochę jest to męczące z tego względu, że jak ja się kładę to ona zaczyna tańce i wybudzanie 😂
Dodatkowo jak widzi butelkę szczególnie to odrazu wypluwa smoczek i jak już ja kładę żeby karmić to płacz aż nie dostanie butli do buzi,w nocy je je i nagle płacze,ale włożę butle i je . Nie wiem jakby była mega głodna,a za mało jej leciało.
Myślicie, że je za mało treściwie za dnia ? Nie chodzi mi o ilość tylko o co co je,bo wiadomo,że nie dostanie litra zupy na raz 🙈 Czy to poprostu taki okres?
Dodam,że smoka tak ciągnie ,że w całym domu słychać albo ludzie z daleka to zauważają,ale wiem,że ciumkanie to nie tylko oznaką głodu.
Podpowiedzcie coś 🙏

Dziecko do roczku raczej nie ma zadania najadać się pokarmem w dzień, a raczej próbować nowe smaki, faktury, konsystencje itd.
To mleko jest nadal podstawą żywienia
 
Dziecko do roczku raczej nie ma zadania najadać się pokarmem w dzień, a raczej próbować nowe smaki, faktury, konsystencje itd.
To mleko jest nadal podstawą żywienia
Ale raczej też nie jest do końca "normalne",że dziecko w tym wieku woła o butle co 3-4h. Odstępy między karmieniami powinny się raczej wydłużać,a nie skracać .
 
Ale raczej też nie jest do końca "normalne",że dziecko w tym wieku woła o butle co 3-4h. Odstępy między karmieniami powinny się raczej wydłużać,a nie skracać .

Nie:-)
To Orzeszek. Do 1rż ma prawo fisiować a i pozniej tez :-) ja stawiam zęby. Zajrzyj w buzke czy cos tam sie nie dzieje skoro az tak ciumka smoka. Ale rownie dovrze moze to byc skok. Nie nabrala ostatnio jakis fajnych nowych umiejetnosci?
Wcale przerwy miedzy karmieniami nie musza sie wydluzac a dla mnie 3-4h to taki luzik jak mm.
Moj na piersi potrafi co pol h sie budzic pociumkac przy ataku zabkow. A tak to 2 h to norma a przeciez ladnie je przy RD.
Jeszcze z Marysi nie rob duzej dziewczynki bo to bobas i zluzujj glowe bo nic zego ani Ty ani ona nie robicie :-)
 
@Daria1991 ale slodzinka sie z Niego zrobila! Widze ze wyciagnal sie i to sporo:-) mala gąsienica 🥰
Daj znac czy poprawi sie chorowanko u Was przy takim combo.

Ps. Marzy misie pojsc do ludzi ale skoro moge to jeszcze posiedze z mniejszym :-)
 
reklama
Nie:-)
To Orzeszek. Do 1rż ma prawo fisiować a i pozniej tez :-) ja stawiam zęby. Zajrzyj w buzke czy cos tam sie nie dzieje skoro az tak ciumka smoka. Ale rownie dovrze moze to byc skok. Nie nabrala ostatnio jakis fajnych nowych umiejetnosci?
Wcale przerwy miedzy karmieniami nie musza sie wydluzac a dla mnie 3-4h to taki luzik jak mm.
Moj na piersi potrafi co pol h sie budzic pociumkac przy ataku zabkow. A tak to 2 h to norma a przeciez ladnie je przy RD.
Jeszcze z Marysi nie rob duzej dziewczynki bo to bobas i zluzujj glowe bo nic zego ani Ty ani ona nie robicie :-)
Byliśmy na bilansiem mała prawie 10kg. No idą dwie górne jedynki i być może dwójki,czyli możliwe,że 4 zęby.
Więc chyba przez to nie śpię.
Co do jedzenia ,pani doktor się tylko zaśmiała ,powiedziała,że mogę spróbować dać coś tresciwszego do jedzenia.
Zaproponowała spróbować dać zwykle mleko ,w sensie najpierw spróbować dać jakiś nabiał,a potem mleko. Ale trochę jestem sceptyczna,nic nie mówiła o drabinie np 🤷
No zobaczymy jak to będzie..ogólnie jestem padnięta 🙈 Mała czworakuje,staje,nocki masakra,a ja sama więc ledwo chodzę ale jakoś do przodu 😂
Dzięki dziewczyny 😘 za odpowiedź
 
Do góry