reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Nath096

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Październik 2022
Postów
2 131
Hej dziewczyny :) Czy są tu jakieś przyszłe mamy z cukrzyca ciążowa? Zdiagnozowana na początku albo na późniejszym etapie ciąży? Dajcie znać jak sobie radzicie i jak to wygląda lub wyglądało u Was .
 
reklama
Hej, ja mam. Wyszło w 13 tygodniu. Podwyższony cukier na czczo. Później robiłam krzywa i wszystkie trzy wyniki za wysokie. Ogólnie na początku ciekzo mi się bylo z tym pogodzić ale teraz jakoś się przyzwyczaiłam i nie jest tak źle. Na początku na diecie byłam wiecznie glodna. Teraz znalazłam fajną dietę na stronie mamy ginekolog :) co prawda składniki się powtarzają i nie wiem jak wytrzymam jeszcze tyle miesięcy :( na szczęście internet to morze inspiracji w tym temacie. Grunt to znaleźć dobre pieczywo które nie będzie bardzo podnosiło cukru. Na mnie też dobrze działa ryż brązowy i kasze. No i można jeść gorzką czekoladę także czad 😜
Dużo się dowiedziałam z kanału na yt: Nie słodzę - kanał o cukrzycy.
Wiem że thermomix ma też przepisy dla cukrzyków ale jeszcze nie próbowałam. Pewnie i na to przyjdzie czas w ciągu najbliższych miesięcy🙈
 
Hej, ja mam. Wyszło w 13 tygodniu. Podwyższony cukier na czczo. Później robiłam krzywa i wszystkie trzy wyniki za wysokie. Ogólnie na początku ciekzo mi się bylo z tym pogodzić ale teraz jakoś się przyzwyczaiłam i nie jest tak źle. Na początku na diecie byłam wiecznie glodna. Teraz znalazłam fajną dietę na stronie mamy ginekolog :) co prawda składniki się powtarzają i nie wiem jak wytrzymam jeszcze tyle miesięcy :( na szczęście internet to morze inspiracji w tym temacie. Grunt to znaleźć dobre pieczywo które nie będzie bardzo podnosiło cukru. Na mnie też dobrze działa ryż brązowy i kasze. No i można jeść gorzką czekoladę także czad 😜
Dużo się dowiedziałam z kanału na yt: Nie słodzę - kanał o cukrzycy.
Wiem że thermomix ma też przepisy dla cukrzyków ale jeszcze nie próbowałam. Pewnie i na to przyjdzie czas w ciągu najbliższych miesięcy🙈
Jakbyś we mnie życie tchnęła 🤣 Ja jestem w 5tyg i wiem,że mam...mam monitorować cukier i się okaże czy dieta wystarczy czy trzeba wprowadzić insulinę. Na czczo idealny ale po 1 i 2h za wysoki. Jeszcze nie zjadłam chyba jednego w pełni smakujacego mi posiłku..😭 A to ledwo początek,ciągle myślę czy mogę to i tamto i jak to na mnie zadziała. O chętnie zobacze ta dietę od mamy ginekolog. I gorzka czekolada,czemu ja na to nie wpadłam 🥰😂 Kanał też sobie ogarnę. Monitorujesz cukier w ciągu dnia ?
 
Jakbyś we mnie życie tchnęła 🤣 Ja jestem w 5tyg i wiem,że mam...mam monitorować cukier i się okaże czy dieta wystarczy czy trzeba wprowadzić insulinę. Na czczo idealny ale po 1 i 2h za wysoki. Jeszcze nie zjadłam chyba jednego w pełni smakujacego mi posiłku..😭 A to ledwo początek,ciągle myślę czy mogę to i tamto i jak to na mnie zadziała. O chętnie zobacze ta dietę od mamy ginekolog. I gorzka czekolada,czemu ja na to nie wpadłam 🥰😂 Kanał też sobie ogarnę. Monitorujesz cukier w ciągu dnia ?
Tak, cztery razy dziennie. Na czczo, i godzine po głównych posiłkach. Jak mam wysoki wynik to mierze również po 2 h. Teraz jestem przeziębiona i cukry mi wariują więc dziś się trochę nakułam :( Ogólnie jem dużo warzyw. One są zazwyczaj obojętne dla cukru. W tej diecie jest taka dobra sałatka z fetą. Robię ją często. Z owoców truskawki i borówki nie podnoszą cukru.
A kanał na yt jest naprawdę świetny. Ja wcześniej nie miałam styczności z cukrzyca i to byla dla mnie czarna magia.
Na początku byłam załamana bo nie wierzyłam że dam radę z tą dietą. Ale jak zobaczyłam efekty to trochę mi motywacja wróciła. Jestem pod opieką diabetologa na Polnej w Poznaniu
 
reklama
A przed posiłkiem mierzysz czy tylko na czczo i godzinę po posiłkach ? No ja jestem trochę załamana jak ja temu podołam 😭 ostatnio zrobiłam taka przekąska jogurt naturalny ,płatki owsiane,1/4 borówek i godzinę po miałam cukier 160,a nawet pół szklanki tego nie miałam 😔 więc narazie owoce odstawiłam. Ja mam mierzyć na czczo,przed posiłkiem,godzinę i dwie po. Pani doktor chce zobaczyć jak cukier wygląda a ciągu dnia. Robię to 3 razy dziennie ,w ciągu głównych posiłków,a i tak mnie już bolą opuszki od nakłuwania 🙈 Dałaś mi trochę nadzieję ❤️
 
Do góry