reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

U mnie od 3 dni jakieś kiepskie wyniki, w sensie w normie ale 136,138 itp.
Czy lekarz może chcieć coś z tym zrobić czy norma to norma.
To są wyniki po posiłku.
Zjadłam rano 2 jajka gotowane z majonezem, szczypiorkiem, 2 kromki pszenno- zytniego i 4 plastry arbuza (żeby nie jeść owoców oddzielnie).
I nie wiem.. arbuza, truskawki no wcinam bo sezon i mieszczę się w normach ale mnie to stresuje 🤦‍♀️
 
reklama
Wczoraj o 15 ostatnie sterydy. Niestety cukier wieczorem 200,rano 110,ale po śniadaniu w normie 136.
Magnezu już nie dostaje kroplówki po tej wczorajszej akcji,dostaje tylko w tabletkach. Ok. Po tej soli fizjologicznej wczoraj poczułam się lepiej dużo .
Boli mnie tylko w lewym polu pod koniec ktg,bo mi się ten gaz tam zebrał i to wszystko. Ogólnie ok,pije dużo wody,kupiłam kawę i może mi puści

A czopka chociaz nie mozesz zapodac?
 
U mnie od 3 dni jakieś kiepskie wyniki, w sensie w normie ale 136,138 itp.
Czy lekarz może chcieć coś z tym zrobić czy norma to norma.
To są wyniki po posiłku.
Zjadłam rano 2 jajka gotowane z majonezem, szczypiorkiem, 2 kromki pszenno- zytniego i 4 plastry arbuza (żeby nie jeść owoców oddzielnie).
I nie wiem.. arbuza, truskawki no wcinam bo sezon i mieszczę się w normach ale mnie to stresuje 🤦‍♀️

Zalezy od diablo. Moja przy gornych granicach chciala mi wpieprzyc insuline doposilkowa ale ja sie spielam i zeszlam z gornych granic. Ale to wszystko zalezy od podejscia lekarza.
A podbijaja Ci na bank owoce. Moze zamiast tych 4 plastrow sprobuj 2 i sprawdz czy jest roznica.
 
Zalezy od diablo. Moja przy gornych granicach chciala mi wpieprzyc insuline doposilkowa ale ja sie spielam i zeszlam z gornych granic. Ale to wszystko zalezy od podejscia lekarza.
A podbijaja Ci na bank owoce. Moze zamiast tych 4 plastrow sprobuj 2 i sprawdz czy jest roznica.
Tak wiem, powinnam się opanować, a taki pyszny 🤦‍♀️ No i truskawek kilka zjeść zamiast miseczki to też sztuka 😣
Mam wizytę za dwa dni, ciekawa jestem co powie.
Może reszta dzisiejszych wyników będzie lepsza..
No i muszę lecieć po paski bo tylę mierzę, że dokładam 2 opakowania/ msc na swój koszt🙄
 
Zapodalam wczoraj ,ale nic nie wiem czy mi nie wyleciał. Może po tej kawie coś ruszy nie wiem.

A jak zapodalas to zaleglas na lozku szpitalnym czy tuptalas? Bo to ma duuuza roznice w szpitalu. Trzeba chodzic :-)
Tak wiem, powinnam się opanować, a taki pyszny 🤦‍♀️ No i truskawek kilka zjeść zamiast miseczki to też sztuka 😣
Mam wizytę za dwa dni, ciekawa jestem co powie.
Może reszta dzisiejszych wyników będzie lepsza..
No i muszę lecieć po paski bo tylę mierzę, że dokładam 2 opakowania/ msc na swój koszt🙄

Ja zawsze prosilam recepte na 4 pudelka. Moze warto zapytac czy wystawilaby taka? Trzymam kciuki za brak insuliny doposilkowej.
Eh te owoce letnie to grzech... ale pomysl ze odbijesz po porodzie :-) ja teraz wpierniczam jak dzik arbuzy, chociaz tez nie powinnam ale polog rzadzi sie swoimi prawami zachciewajek.... 🤷‍♀️🤦‍♀️
 
Dziewczyny, ja po lekarzu. Pan Doktor zobaczył na wyniki i powiedział że skoro glukometr pokazał 90 i mogłam to badanie przeprowadzić, to biorąc pod uwagę granicę błędu 5-10% nie jest możliwe mieć taki cukier rano. Poza tym przy takim cukrze, po wypiciu glukozy "powinnam" odlecieć w moment, bo organizm nie dałby rady z taką ilością. Dał skierowanie do poradni diabetologicznej, ale jego zdaniem glukoza na czczo jest do powtórki, bądź częstszego kontrolowania. We wtorek mam wizytę. Być może błąd pomiaru lub pomyłka próbek. Z dzeciątkiem wszystko okej :)
 
Dziewczyny, ja po lekarzu. Pan Doktor zobaczył na wyniki i powiedział że skoro glukometr pokazał 90 i mogłam to badanie przeprowadzić, to biorąc pod uwagę granicę błędu 5-10% nie jest możliwe mieć taki cukier rano. Poza tym przy takim cukrze, po wypiciu glukozy "powinnam" odlecieć w moment, bo organizm nie dałby rady z taką ilością. Dał skierowanie do poradni diabetologicznej, ale jego zdaniem glukoza na czczo jest do powtórki, bądź częstszego kontrolowania. We wtorek mam wizytę. Być może błąd pomiaru lub pomyłka próbek. Z dzeciątkiem wszystko okej :)

To dzisiaj ginekolog? Bo ja myslalam ze diabetolog?

Granica bledu to 15-20% cos ten lekarz pitu pitu. Ale oby to byla tylko faktycznie pomylka, tego Ci zycze :-)

I przy 137 czlowiek nie odlatuje. Mialam ponad 200 jak @Nath096 po sterydach i dopiero czulam roznice.
 
reklama
To dzisiaj ginekolog? Bo ja myslalam ze diabetolog?

Granica bledu to 15-20% cos ten lekarz pitu pitu. Ale oby to byla tylko faktycznie pomylka, tego Ci zycze :-)

I przy 137 czlowiek nie odlatuje. Mialam ponad 200 jak @Nath096 po sterydach i dopiero czulam roznice.
dziś miałam normalną wizytę u ginekologa, dostałam skierowanie do diabetologa i mam go 6 czerwca :)
 
Do góry