reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa :(

@agu77 No niestety może być tak, że cukier rano rośnie, więc im później do labu dojedziesz, to wynik będzie coraz wyższy 🤷‍♀️

@maszak A w jaki sposób dieta cukrzycowa miałaby zaszkodzić? Serio pytam - bo właśnie sobie zamówiłam catering z dietą o niskim IG (w ciąży nie jestem, cukrzycy "normalnej" nie mam).
 
reklama
To ja pierwsze słyszę żeby ktos przy takim wyniku od razu dostawał insulinę. Nawet teraz kumpelka robiła krzywa, 2 godziny po posiłku jej wywaliło cukier mega ale i tak zaczyna od diety, insulina zazwyczaj w przypadkach kiedy ta dieta nie pomaga.

Może być, że z glukometrem a może rzeczywiście masz za długą przerwę w posiłkach. Ja u siebie do tej pory nie ogarnęłam jak jest u mnie bo niby jem podobne rzeczy wieczorami, mam raczej stałe pory posiłków a z rana to ruletka - czasem w normie a czasem więcej 🙈
ale krzywa była ok, mierze w labie co 3 tygodnie i też jest ok… chociaż zanim dotrę do labu to też trochę spada pewnie.
Ostatni posiłek to koło 22, raz chyba mi się zdarzyło koło 23. Dziś mierzyłam po 6 rano
 
@agu77 No niestety może być tak, że cukier rano rośnie, więc im później do labu dojedziesz, to wynik będzie coraz wyższy 🤷‍♀️

@maszak A w jaki sposób dieta cukrzycowa miałaby zaszkodzić? Serio pytam - bo właśnie sobie zamówiłam catering z dietą o niskim IG (w ciąży nie jestem, cukrzycy "normalnej" nie mam).
Właśnie wiem, każdy ruch obniża cukier, dlatego jak jadę badać to staram się nic nie robić tylko wstać, przebrać się, umyć zęby i jadę żeby jak najmniejszy odstęp czasowy był i jak najmniej zrobić w międzyczasie.
Szkoda, że te sensory nie są jeszcze tak rozpowszechnione, wtedy przez 2 tygodnie można by było sobie monitorować, w telefonie robi się wykres i wtedy widać wszystkie wahania cukru na przestrzeni doby, wiadomo o której godzinie zaczyna rosnąć i można by było sobie działać 😏 no i przyjemniejsze jak te ciagle kłucie.
 
No właśnie też tak słyszałam, stąd moje zdziwienie. A w związku z tym, że jestem w grupie ryzyka, to podjęłam taką decyzję.

edit. @agu77 Nie wiem czy nie są rozpowszchnione, ale na pewno od pewnego czasu refundowane dla określonych grup. Niestety nie wiem czy dla kobiet w ciąży.
 
Ostatni posiłek to koło 22, raz chyba mi się zdarzyło koło 23. Dziś mierzyłam po 6 rano
Może spróbuj rzeczywiście w nocy zjeść coś małego ? I wtedy zobaczysz czy rano jest lepszy wynik. Mi się kilka razy tak udało ale niestety jak się przebudzam na cokolwiek to potem kolejne 2 godziny nie mogę zasnąć 🙈
 
No właśnie też tak słyszałam, stąd moje zdziwienie. A w związku z tym, że jestem w grupie ryzyka, to podjęłam taką decyzję.

edit. @agu77 Nie wiem czy nie są rozpowszchnione, ale na pewno od pewnego czasu refundowane dla określonych grup. Niestety nie wiem czy dla kobiet w ciąży.
Tzn chodziło mi typowo o ciążarne bo dla diabetyków są od kilku msc refundowane i coraz więcej osób ich używa a to super sprawa.
A nam by sporo ułatwiło 🙈 ale z tą refundacją dla ciężarnych ogólnie mam wrażenie coraz gorzej - sporo leków, które do tej pory były darmowe z kodem B na recepcie, od lipca są płatne. Wiadomo, grosze - ale jednak.
 
To ja pierwsze słyszę żeby ktos przy takim wyniku od razu dostawał insulinę. Nawet teraz kumpelka robiła krzywa, 2 godziny po posiłku jej wywaliło cukier mega ale i tak zaczyna od diety, insulina zazwyczaj w przypadkach kiedy ta dieta nie pomaga.

Może być, że z glukometrem a może rzeczywiście masz za długą przerwę w posiłkach. Ja u siebie do tej pory nie ogarnęłam jak jest u mnie bo niby jem podobne rzeczy wieczorami, mam raczej stałe pory posiłków a z rana to ruletka - czasem w normie a czasem więcej 🙈
ale krzywa była ok, mierze w labie co 3 tygodnie i też jest ok… chociaż zanim dotrę do labu to też trochę spada pewnie.

Tak, to prawda - ale znowu zależy od lekarza. Mój lekarz z NFZ (przychodnia przyszpitalna, szpitala położniczego) baaardzo pilnuje moich wyników, dla niego wynik z glukometru na czczo ma być max. 89 i gdybym zaledwie przez tydzień nie utrzymywała takiego wyniku zaleciłby mi insulinę - według niego lepiej szybciej wprowadzić insulinę niż ma to wpłynąć na dziecko.

Z tym, że ogólnie ten lekarz taki jest bo np. bardzo skrytykował moje odstawienie leków antydepresyjnych w ciąży.
 
reklama
Do góry