reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa

Martruda ja tez raczej za duzo badan nie przechodze (poza moczem bo mialam problemy z bakteriami ) na poczatku kre,mocz,wasseman cytologia.Pozniej przeciwciala.Po jakis 3 miesiacach znow krew, mocz.A ostatnio tylko mocz i ponownie przeciwciala i to wszystko.Tak to regularnie waga,cisnienie i usg Maluszka
 
reklama
No dokładnie - najważniejsze jest regularne badanie moczu - ogólne i morfologia - to podstawa, która pozwala wychwycić, że coś jest nie tak i wtedy ewentualnie skierować na dodatkowe.
 
Kobietki popatrzcie na mnie....u mnie nikt nigdy nie miał cukrzycy....(temat kosmos dla mnie)...cukier na czczo extra...żadnych wskazań...a jednak po obciązeniu glikozą po 2 h coś nie tak....trzustka nie wyrabia na zakrętach ....i nie chcę nawet pisać jakie bywają konsekwencje nieleczonej cukrzycy ciązowej...
...wg wskazań miezynarodowej organizacji zdrowia WHO każda kbieta powinna przejść badania obciązeniowe...., żeby potem nie było....

Jednak rozumiem,..co lekarz to inne zasady...i napewno jesteście zdrowe i wszystko będzie Ok :) Ja jutro jadę do poradni diabetologicznej z tymi wynikami i zobaczymy....
 
Aga, niby tak,ale przecież nie zmuszę lekarki żeby mi skierowanie dała. W końcu oddając się w ręce fachowca (za niemałe pieniądze zresztą ) chcemy i powiiniśy ufać jego wiedzy i to on powinien nami kierować a nie my nim.
 
Anna25 jasne, że masz rację...gdyby mój mi nie dał skierowania to też bym uważała, że wie co robi w sumie sma go wybrałam ;)

też nie miałam robionych wiele badań co niektóre z mamusiek...a teraz na wątku "morfologia i inne badania"...pytam o badanie PTA, ale chyba nikt nie miał robione...bo nie ma odpowiedzi a nie wiem za bardzo co to jest ;)
 
Aniu jeżeli chcesz to sama możesz sobie zrobić te badanie na obciążenie glukozą.Nie jest drogie , jakieś kilkanaście złotych, nie trzeba mieć skierowania
 
z tym testem na obciążenie glukozą to dziwna sprawa w sumie. mnie 2 razy wychodziły podwyższone wyniki. za 3 razem miałam robiony profil cukru w szpitalu. kłucie w palec co 2 godziny przez 24 h/dobę. i profil cukru wyszedł w normie. może coś nie tak jest z tą glukozą, którą podają?
 
Może faktycznie test z glukozą nie jest takim pewniakiem, jeżeli chodzi o cukrzycę.Wydaje mi się , że w normalnych posiłkach nie ma tyle cukru co ta 50 -tka glukozy.No ale podobno zdrowy organizm powinien sobie poradzić z taką dawką
 
reklama
Mnie również lekarz nie wysyłał na ten test obciążeniowy.Troche się tym zamartwiałam,ale moja matusia laborantka powiedziała,że i tak wszystko najpierw wychodzi w moczu,więc sie nie zamartwiam tak mocno :)
 
Do góry