reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa

Obecność cukru w moczu ciężarnej jest zdaniem mojego gina dopuszczalne i wcale nie oznacza czegoś złego.
 
reklama
edi a ja w moczu nie miałam i nie mam żadnego cukru...
u mnie badanie obciązenia 75 kosztuje w sumie 18 zł (3 pobrania po 6 zł każde)
 
jeśli chodzi o badanie cukru we krwi to mogę je sama zrobić - mamy glukometr u babci,ale to chyba nie to samo co test obciążenia glukozą. Póki co nie martwie się na zapas,wyniki moczu są ok a to one mi dokuczały najbardziej
 
od trzech dni mierzę sobie tym glukometrem poziom cukru...ale powiem Wam, że mni eto wqrza ;) muszę zjeśc śniadanie (dodam, że skromniutkie) i czekać godzinę na zrobienie wyniku....no i oczywiście w tym czasie jak na złość, chce mi się pic...a to truskawkę bym przegryzła...itd....a tu nie można...:( i jednym słowem się trochę męczę..

zdyscyplinowaną pacjentką też nie jestem za bardzo....np. nie wolno pić kawy z mlekiem i równocześnie jeść kanapki z twarożkiem a ja jem ;) nie wolno jeśc majonezu a ja jem...itd...a wyniki wszystkie mam w normie...

...adasiia a Ty już oddałaś glukometr czy masz sobie mierzyć do końca ciąży?
 
Aga - ja mierzyłam cukier cztery razy dziennie przez prawie trzy tygodnie i był zawsze w normie.Trochę to rzeczywiście uciążliwe ale jakoś przeżyłam.Oddałam już glukometr bo lekarz stwierdził , że cukrzycy napewno nie mam i nie ma dłużej sensu się kłuć.(przy okazji posiadania glukometru pokłułam całą rodzinkę ;D)
 
hej dziewczyny jestem tu pierwszy raz choc we wrzesniu sie tez rozsypuje tak kolo polowy tez mam nie wesolo z cukrzyca lekarz skierowal mnie na badanie Hba1c za ktore musialam zaplacic 25 zloty i w sumie nie wiem co bedzie ide do niego 28 czerwca mialam i po 50g i po 75 g i wszystko wyszlo zle to ostatnie nad czczo wynioslo 91 po godzinie 224 a po dwoch 170 wszystko nie tak mam juz syna ma 10 lat ale z nim w ciazy nie mialam klopotow a teraz czekamy na PATRYKA
 
Nie zamartwiaj się choć wiem że to nie łatwe ale cukrzyca ciążowa pod kontrolą nie zrobi krzywdy dziecku! Trzymaj się! :)
 
Aga ja nie miałam mieć żadnej diety , chodziło o sprawdzenie poziomu cukru przy normalnym jedzeniu.Okazało się , że mi cukier nawet za szybko się spala , no i napewno nie muszę sobie teraz niczego żałować co mi bardzo pasuje ;D
 
reklama
zamotana77 pisze:
hej dziewczyny jestem tu pierwszy raz choc we wrzesniu sie tez rozsypuje tak kolo polowy tez mam nie wesolo z cukrzyca lekarz skierowal mnie na badanie Hba1c za ktore musialam zaplacic 25 zloty i w sumie nie wiem co bedzie ide do niego 28 czerwca mialam i po 50g i po 75 g i wszystko wyszlo zle to ostatnie  nad czczo wynioslo 91 po godzinie  224 a po dwoch 170 wszystko nie tak mam juz syna ma 10 lat ale z nim w ciazy nie mialam klopotow a teraz czekamy na PATRYKA

...i jak po wizycie? ja teraz co 2-3 tygodnie mam wizytę w poradni diabetologicznej...ale...cosik nie bardzo teraz sobie robię pomiary bo zapominam.... 8)
 
Do góry