reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Uuu to Ci współczuję, u mnie z szyjką wszystko ok - wczoraj mi sprawdzała, więc mogę trochę polatać w razie większego obiadu :tak:. Ale widzę, że nie dużo Ci już zostało do końca. Ja leżeć nie muszę, ale niestety przypałętały mi się inne dolegliwości - hemoroidy i bóle mięśni w kroczu :( Więc fizycznie też nie mogę szaleć, Dzisiaj na śniadanie zjadłam 2 razy tyle co wczoraj i jeszcze popiłam słodkim sokiem i miałam tylko 100 mg (drugi pomiar czy bez błędu 105 mg) a wczoraj po połowie porcji 120 mg. W piątek zarejestrowałam się do diabetologa więc zobaczymy co mi zleci w pierwszej kolejności. W międzyczasie jeszcze poeksperymentuję z pomiarami, żeby zobaczyć co i jak i wyciągnąć jakieś wnioski...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczynki!

Ja miałam w pierwszej ciąży cukrzycę i przyjmowałam insulinę, miałam też rygorystyczną dietę, ale powiem tyle,że da się przeżyć ja diete motywowałam nie swoim zdrowiem ale zdrowiem maluszka.
Przed porodem robiłam zastrzyk, a po porodzie (przez cc- stan przedrzucawkowy) cukier mi bardzo spadł nawet dostawałam kroplówkę z glukozą bo miałam cukier 45 od tamtej chwili mam cukier w normie (odpukać)
Teraz jestem w 20 tc miałam już robiony test OGTT 75g. wyniki były zadowalające. Ale zamierzam wykorzystać glukometr( mam domowe, dostałam od ojca, gdyż ten ma cukrzyce insulinozależną ponad 30 lat więc ja też muszę się od czasu do czasu skontrolować) i zacząć się badać w domu, wole jakby co zareagować szybko dietą niż znów musieć się kłuć.
Przyznam szczerze,że w tamtej ciąży baardzo ciągneło mnie do słodyczy, teraz są mi obojętne.
Także jutro zamierzam się pobadać mam nadzieje,że wyniki mnie nie zszokują.
pozdrawiam
 
Wiecie co, wczoraj na kolacje zjadłam palcki z jabłkami bo mnie naszlo, z normalnej mąki, mleka 3.2% z cukrem waniliowym a godzine po nich cukier 86 :) i wez tu człowieku bądz madry z ta cukrzyca
 
Ja mam mniejszy cukier po serku śmietankowym 42% tłuszczu niż po serku o zawartości tłuszczu 3% - jak mi wyjaśniła pani z poradni diabetologicznej - to nie kwestia tłuszczu tylko laktozy ...
Mam znajomego - w ciązy nie jest :-D - ale ma od pewnego czasu cukrzycę i on jada normalne pieczywo - po tych zalecanych przez lekarza cukry miał niesamowicie wysokie - także na sniadanko wcina kajzerki ...
Madrych jak widać w cukrzycy nie ma, jeść - zapisywać, mierzyć cukier i już.
 
Masz rację :), ja myslalam ze mi dowali cukier po mące a tu proszę, normalnie w szoku byłam. Wiecie co tak mnie dziś to moje dziecko męczy od środka ze az juz mnie skóra boli. Jeszcze tak nie dawała czadu, normalnie mam wrażenie ze się prostuje ( jest ułożona głową do góry) i czuje jak mi wbija nózki w kosci na dole a łokciami na boki sie rozpycha, dosłownie jak by na palcach chciała stawać. Cos czuje ze niezla noc bedzie dzis.
 
No i masz babo placek :(
na czczo 85 mg
1 godz po posiłku 159:szok:
I już stres i nerwy, a kurde jestem ciemna jak tabak w rogu bo w sumie ostatnio ciągle mnie suszy i latam do kibla bardzooo często...:zawstydzona/y:
Nie wiem co robić hehe sama sie chwaliłam jak to pięknie ładnie a teraz sama nie wiem co robić...
1. Po pierwsze podajcie mi proszę normy bo mi sie chrzanią ciążowe z normalnymi!
2. Któraś była może u diabetologa i dostała dietę? jesli tak to proszę o szczegóły, ja swoją miałam 7 lat temu prawie i mało co pamiętam.

Masakra:-( nie dość,że mam i tak już napiete nerwy to teraz wyniki dolały oliwy do ognia...
 
ASIU
co jadłaś ???
ja jadam na śniadanie praktycznie to samo i mam też skoki cukru ...
ide dziś do diabetologa, dietę dostałam ale szczerze się nie stosuje do niej w sumie, bo jakoś nie miałam dobrych cukrów po niej ;-)
weż sobie tabelkę z produktami z określonym indeksem glikemiczny:
Indeks glikemiczny
i jadaj te o niskim indeksie, sama zobaczysz co możesz jeść, co możesz łaczyć i IDŹ do lekarza albo poradni.
Tam mają rózne broszury.
Mnie po obiedzie kiedyś wyskoczył cukier na poziomie 170 - wystarczyło że zmieniłam makaron - razowy ale z innje firmy + mój m. mi go rozgotował :-(
a normy...
1 godzina po posiłku 140 ( dla ciężarnych: 120) - ja mam ok 108-137 - przy węglowodanach i moja diabetolog nie podnosi larum, wyższe możesz miec tez po przetworach mlecznych.
 
Ja odkryłam chleb po którym mam rewelacyjny cukier, chleb Danuty a producent to Putka. Jest na zakwasie z ziarnami i całkiem smaczny.
Misia moje sniadania tez mniej wiecej wygladaja tak samo, tylko staram sie dodatki zmieniac zeby cos innego bylo ale to jest najbardziej monotonny posiłek bo nie mam za bardzo pomysłow, to co lubie to nie moge :/.
Asia musisz po prostu potestowac co mozesz jesc a co nie i juz.
 
ja przed cukrzycą jadłąm 1/2 bułki z ziarnami + plasterk sera białego
teraz 1 wasa + plasterek sera białego
zmieniam tylko serki ... raz capri, raz śmietankowy
cóż ... akurat takie śniadania mi się nie nudzą choc jakbym miała jeść to samo na inne posiłki to bym padła :-D
ja też się ucieszyłam że znalazłam NORMALNY chleb do 3 zakupu... chyba mąkę zmienili :-(
 
reklama
Ja ten chleb juz jem dobre 1,5 miesiąca i poki co odpukac jest dobrze. Mam nadzieje ze tak zostanie bo on mi serio smakuje i sie nim najadam.
 
Do góry