reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Dziewczyny czy wy też tak długo czekałyście na wizyte w poradni cukrzycy ciążowej? jestem w 28tc a pierwszą wizytę mam dopiero za 3 tygodnie. Niby nie mam tego cukru aż tak wysokiego bo po 2h miałam 155 ale nie wiem co mam robić :shocked2: czy jeść normalnie do tego czasu czy sama sobie ograniczyć cukier i mąkę pszenną??? Jak uważacie??? Jakby chodziło tylko o mnie to pół biedy ale teraz to dla mnie najważniejsze jest moje Maleństwo.
 
reklama
Weroniko, ja na Twoim miejscu jednak zmieniłąbym nieco dietę, czyli ograniczyła cukier i wszystkie proste węglowodany wszelkie pszenne wypieki, ciasteczka, batoniki, słodkie owoce, słodkie napoje - ogólnie możesz jeść wszystkie produkty o niskim indeksie glikemicznym. No i 5-6 posiłków, tak będzie lepiej zwłaszcza dla Twego maleństwa...
ja czekałam na wizytę u diabetologa 2 dni :eek:
 
Ja na pierwszą wizytę u Państwowego miałam czekać 2 tyg, ale poszłam wczesniej prywatnie i tam już chodzę.
Ja tez bym zmieniła dietę zanim bedziesz miała wizytę.
 
Kasia, dokładnie państwówka, nasz NFZ to jedna wielka porażka :szok: ale już się zaopatrzyłam w chlebek pełnożytni i makaron razowy :) chleb smakuje jakbym gline żuła ale dam rade dla mojego Maleństwa :-D może uda mi sie załatwić wcześniej glukometr więc będe kontrolować cukier jeszcze przed wizytą w poradni :)
 
Ja glukometr dostałam w aptece za darmo, nic nie płaciłam. Co do chleba to ja juz wczesniej pisałam ze na mnie rewelacyjnie działa chleb Danuty z piekarni Putka i wogóle chleby na naturalnym zakwasie a powiem ze jest ich troche. Moze poszukaj jak masz gdzies piekarnie kolo domu, bo jeszcze trochę czasu musisz wytrzymac a na diecie cukrzycowej przynajmniej mi szybko sie nudzi jedzenie wiec kombinuje :)
 
ja mogę jeść codziennie to samo :-D
zresztą jadam praktycznie to samo ... od lat ten sam zestaw śniadaniowy :-D
a co do NFZ ... nie będe bronić ani NFZ ani lekarzy ale poradnia, szpital czy lekarz który pratykuje "prywatnie" ale ma podpisany kontrakt z NFZ ma tzw. zakontraktowaną ilość usług ... za wszelkie tzw. nadwykonania - czyli przyjmuje więcej pacjentów niż to określone w kontracie nie dostaje kasy, ewentualnie jak fundusz jest łaskawy i go za to nie ukarze NFZ - bo tak też bywa - to może łaskawie mu zapłacić ... czasem jest to 100% a czasem ... 50% ceny usługi ... :-(
 
Misia masz racje, wiem że to nie od przychodni czy poradni zależy ale żeby czekać np na wizyte do jakiegokolwiek specjalisty 2-3 miesiące bo mają limity to skandal:szok: no ale to już nie od nas zależy, może wkońcu znajdzie sie tam ktoś kompetentny i coś zmieni;-) ale dobra bo to nie o tym miałyśmy tutaj dyskutować:-) mam pytanie co do produktów dla diabetyków gdzie zamiast cukru jest fruktoza np wafelki, dżemy czy soki (nie ma żadnych innych sztucznych słodzików), można czy lepiej też sie wystrzegać???
 
Na ostatniej wizycie rozmawiałam z dietetyczką nt. tych wszystkich produktów dla diabetyków - zwłaszcza słodyczy i dżemików ... no i Pani Dietetyk mi powiedziałą, żeby je omijać szerokim łukiem bo "jej" cukrzycy po zjedzeniu tych specjalistycznych produktów mają bardzo duże cukry !!!! Więc lepiej je omijać, szerokim łukiem.
Zamiast soku nawet tego z informacją, że nie jest dosładzany - lepiej zjeść świeży owoc ...
z soków tylko pomidorowy i to po sprawdzeniu składu - nie mogą być dosładzane.
 
a jak było u Was z przybieraniem na wadze jak przeszłyście na diete?? ja w ciązy nie tyje jak narazie dużo w 27 tygodni "zaledwie" 5 kg. Nie chodze głodna ale teraz jak odstwiłam cukier, mąkę i smażone to normalnie powinnam schudnąć albo chociaż nie tyć. W sumie to ja tam nie musze nabierać masy:-D najważniejsze żeby Dzidziuś rósł zdrowo:-) Coś Wasi ginekolodzy mówili Wam na ten temat, czy jakiś spadek wagi ma wpływ na Maluszka??

Dobrze dziewczyny że jesteście bo ja z każdym dniem mam coraz więcej pytań a zanim udam sie na wizyte w poradni to nie mam kogo sie poradzić:happy:
 
reklama
Weroniko, ja chudnę. Fakt mam z czego - ale nie byłam i nie jestem tym przerażona, moja koleżanka przerabiała to wcześniej - miała cholestazę ... Prowadził ją doświadczony ginekolog, który ciągle powtarzał, że kobiety w Pakistanie i Afryce dostarczają mniej kalorii a rodzą zdrowe dzieci - to sobie przypomniałam gdy po pierwszym ważeniu po przejściu na dietę okazało się że mam średnio do -1 kg tygodniowo.
Mój ginekolog i diabetyk - wyraźnie mi powiedzieli - mam odżywiać się zdrowo czyli przestrzegać diety, jeśli nie dostarczę czegoś co będzie Młodemu potrzebne w bieżacym pożywieniu to sobie ze mnie wyssie ... po USG widać, że Młody się nie skrzywdzi i rośnie zdrowo i prawidłowo przybiera na wadze...
Także nie wpadaj panikę gdy waga zacznie spadać ... że zacytuje swego ginekologa: a gdzie jest napisane, że kobieta MUSI przytyć i to 15 czy 30 kg ???? Możesz chudnąć - dziecku nic nie będzie !!!
 
Do góry