reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

reklama
To że Ci nas czczo wyszły dobre wyniki to nic nie znaczy niestety. Wg mnie są one dobre - w innych jednostach masz podane wyniki ale również w innych są podane normy i mieścisz się w normie.
Ja na czczo mam dobry cukier - nawet po stwierdzonej cukrzycy ciążowej - natomiast po glukozie szaleje ;-)
Twój ginnekolog powinien Ci zlecić zrobienie krzywej jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości lub jeśli TY je masz kup 75 g glukozy i sama sobie "zleć" takie badanie.
 
Dzięki :) Mam zaufanie do mojego ginekologa i jestem pewna, że zleci mi właściwe badania. Jestem dopiero na początku 23tc, a byłam u niego ostatnio prawie 4 tygodnie temu, więc pewnie wszystko przede mną.
Choć trochę mi smutno, że dobre badania na czczo o niczym nie świadczą :(
 
To pewnie lekarz ci zleci. A jak nie to go o to zapytaj na najbliższej wizycie. Tak jak misia pisze, dobre wyniki na czczo o niczym niestety nie świadczą. Ja miałam robioną krzywą i na czczo mam cukier w normie, a po glukozie niestety mi wywala :/
 
Mła - jeśli możesz to się zwyczajnie ruszaj, spaceruj - nie musisz biegać przecież, poszukaj w necie ćwiczeń dla ciężarnych - to naprawdę pomaga. Mnie dopadła cukrzyca w momencie, kiedy skróciła mi się szyjka i lekarz kazał mi leżakować - wcześniej kiedy spacerowałam, chodziłam na nordic, na piłki było ok.
A dieta cukrzycowa nie jest taka straszna - jadasz kilka posiłków dziennie, jadasz zdrowe produkty - opada wszelkie śmieciowe żarcie, słodkie napoje - a to tylko wychodzi na zdrowie i dziecku i Tobie.

znalazłam jeszcze taką stronkę:
http://porady-poloznej.pl/cukrzyca-ciezarnych/

"Test przesiewowy doustnego obciążenia 50 g glukozy wykonuje się w 24 - 28 tygodniu ciąży. Nie wymaga bycia na czczo. Po wypiciu glukozy należy odczekać godzinę, należy w tym czasie siedzieć, nie wolno nawet spacerować po korytarzu (ponieważ powoduje to spalanie glukozy i fałszowanie wyniku!!). "
nie wiem jaki idiota zaleca wypicie glukozy w domu a potem spacerek do przychodni !!!!!!
 
Ostatnia edycja:
ja jestem na diecie dopiero od wczoraj i narazie cukry są ok a moja dieta praktycznie nie różni sie od tej sprzed ciąży mimo że licze te wymienniki. Tylko mi cukry kazali mierzyć 1,5 godziny po posiłku i ma być do 120. Np wczoraj po śniadaniu, 2 kromki chleba mieszanego cukier miałam 92, a po obiedzie po zwykłym pszennym makaronie z sosem mięsno-paprykowym 102. Dzisiaj po takim samym śniadanku 101. Jak tak dalej będzie to będzie super:-)
 
Witajcie ekspertki! :) Wczoraj miałam robione obciążenie glukozą 75. Z tego, co do tej pory czytałam krew pobiera się przed, po 1h i po 2h. Ja miałam pobieraną tylko przd i po 1h. Moje wyniki to 69 przed i 144 po 1h. No i mam pytanie o ten drugi wynik. Czy on już przekracza normę? Gdzieś czytałam, że po godzinie norma to 180, a po 2h 140, ale już nie jestem pewna. Kopałam też w tym wątku, ale jakoś nie mogłam nic ukopać ;)
Liczę na Waszą wiedzę, bo z lekarzem będę się widziała dopiero za tydzień i wolałabym wiedzieć wcześniej :)
 
Raczej bym powiedziała że wynik jest w normie. Nie rozumiem tylko dlaczego nie pobrano Ci krwi po 2h. Przy 75g pobiera się krew przed i po 2h. Po 2 h wynik nie powinien przekraczać 140 a według innych norm 120, więc wydaje mi się, że Twój wynik po 1h jest w normie
 
reklama
Do góry