reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Uwaga! Zaczynamy odliczanie! Tego nie przegap i przygotuj się z nami do Świąt. mam nadzieję, że ten link zadziała ;) KALENDARZ ADWENTOWY - kliknij

reklama

cukrzyca ciążowa

Rozwiązania
0
witam, ja tez mam podwyzszony cukier. Bylam u diabetologa, dostalam glukometr i mam sprawdzac cukier 6 razy dziennie. Normy jakie mi napisał są takie:
na czczo <90
w ciągu dnia godz po posiłku <126

jak narazie raz tylko przekroczylam, ale to dlatego ze zaszalałam, jadlam frytki na kolacje

reklama
Rozwiązania
0
Jak Czytam niektóre wypowiedzi mam to... przesadzacie kobietki. Ja mam już drugi raz cukrzycę ciążową i tym razem jest gorsza. W pierwszej ciąży oponowałam ją dietą - poziom glukozy był wyrównany. Teraz mam insulinę i jeszcze nie udało wyrównać mi się poziomu glikemii we krwi. Najgorsze jednak jest to że aceton mi się pojawia rano co jest niedopuszczalne i groźne dla dziecka.

Rozwiązania
0
Jak Czytam niektóre wypowiedzi mam to... przesadzacie kobietki. Ja mam już drugi raz cukrzycę ciążową i tym razem jest gorsza. W pierwszej ciąży oponowałam ją dietą - poziom glukozy był wyrównany. Teraz mam insulinę i jeszcze nie udało wyrównać mi się poziomu glikemii we krwi. Najgorsze jednak jest to że aceton mi się pojawia rano co jest niedopuszczalne i groźne dla dziecka.
Nie martw się, dasz na pewno radę!

annank

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Ja rozumiem strach matek bo sama przez to przechodziłam 2 razy. Najważniejsze słuchać zaleceń diabetologa, mieć siln wolę żeby odmówić sobie słodkich przyjemności i samozaparcie. Powodzenia!

Miasto
W-wa
Rozwiązania
0
Ja rozumiem strach matek bo sama przez to przechodziłam 2 razy. Najważniejsze słuchać zaleceń diabetologa, mieć siln wolę żeby odmówić sobie słodkich przyjemności i samozaparcie. Powodzenia!
_______________________________________________________________________________________________________________________
PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY:
Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

WAŻNE.
GLUKOZA NATURALNA; TO RYŻ, WSZYSTKIE KASZE, OWOCE, WARZYWA:
Logika myślenia, postęp i spokój. Także wypowiadanie słów, które mają merytoryczną wartość. Wskazane są produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. *****

GLUKOZA NIENATURALNA; TO MĄKA I CUKIER:
Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość. Również wypowiadanie słów, które nic nie znaczą.

_______________________________________________________________________________________________________________________

Załączniki

Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązania
0
Jestem w 7 tygodniu ciąży i już stwierdzono i mnie cukrzycę ciążowa... :-( nie byłam jeszcze u lekarza żeby ustalić czy dieta czy insulina ale mam glukometr w domu i mierze sobie cukier godzinę po każdym posiłku i rano na czczo... Troszkę mnie to dziwi bo w krzywej wyszła mi cukrzyca a według mojego mierzenia wszystko jest okej bo rano nie przekraczam nawet 90 a po jedzeniu najwięcej miałam 106... Ale pójdę do lekarza i pokaże jej te moje pomiary ... Zobaczymy co powie :-) a i oczywiście nie stosuje diety wczoraj zjadłam nawet 3 wafelki w czekoladzie śliwki suszone i na kolację mąż mi kupił kebab nie wiem jak to jest że krzywa wyszła taka zła a tak to nie mam cukru ????

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry