reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa

Aniu to mój numer gg napisz do mnie, ja często jestem dostępna, choć nie zawsze widoczna, to porozmawiamy, bo tu dużo odpisywania. A ja mam jeszcze parę pytań do Ciebie
Pozdrawiam:-)
 
reklama
Cześć dziewczyny! Mam wielką prośbę - piszę pracę mgr o żywieniu kobiet w ciąży z cukrzycą i zbieram ankiety niezbędne do mojej pracy. Jestem dopiero na początku drogi i w związku z tym bardzo proszę Was o pomoc. Ankieta jest anonimowa! Proszę o kontakt na maila ; milena10130@wp.pl Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie! Milena
 
Hej,

Prześledziłam wątek i również mam parę pytań.
Jestem obecnie w 28 tygodniu ciąży i w zeszła sobotę miałam robiona glukozę obciazenie 75g i po 1h wynik wyniósł: 178 (norma do 180 w tym lab.), natomiast po 2h: 131(norma do 140). Na czczo było 83.
Właściwie, jak odebralam wyniki, to się nie przejęłam do momentu pokazania wyników mojej gince, która od razu skierowała mnie na Karową do poradni cukrzycowej.
Tam powiedziano mi, abym wyeliminowała słodkie i tyle, bo wyniki sa na granicy, ale normy nie przekraczają.
Mimo to, po powrocie do domu zaczęłam buszować po necie i naczytałam się o konsekwencjach nieleczonej cukrzycy ciazowej i sie wystraszylam.

Czy powinnam jednak zgłosić się jeszcze na jakąś dodatkową konsultację? Nie chce niepotrzebnie panikować, ale niestety kiepsko mi to wychodzi i potrzebuję absolutnie niezbędnego "pocieszenia".

Dodam, ze od poczatku mam zagrozoną ciążę (biorę poł apteki leków rozkurczowych i głównie leżę), a tu jeszcze takie paskudzstwo:(

Z góry bardzo dziękuje za wszelkie rady :)
POZDRAWIAM PRZEGORĄCO!!! :)
 
Pasek cukier na granicy normy, ale jak sama piszesz, leży, a to podobno przyczynia się do podwyższonego cukru.
U nas jest kilka dziewczyn ze stwierdzoną cukrzycą i one mają dosyć ostrą dietę. A Tobie polecam zmniejszenie słodkich rzeczy - uwaga z owocami. Ryż zmień na ciemny, makaron i pieczywo na pełnoziarniste. I nie jedz po 18.
Nie denerwuj się, tylko spróbuj wyelimunować te składniki, a po 32 tyg warto powtórzyć glukozę 75 (dowiedziałam się dziś na konsultacji i lekarza z Karowej). Bądź dobrej myśli :)
 
Do Pasek.
Wyniki masz w granicach normy, więc radzę ograniczyć słodycze. Ja przeszłam cukrzycę ciążową, teraz jestem po porodzie i wszystko wróciło do normy. Ale na pewno nie możesz nie jeść po 18. Przecież w ciąży organizm potrzebuje więcej wartości odżywczych. Ja jadłam co 2 godziny, w miarę możliwości do każdego posiłku warzywa, ostatni posiłek ok 1,5-2 h przed snem, trzeba pamiętać, że przy cukrzycy nie można się głodzić, gdyż spadek cukru może doprowadzić do hipoglikemii i powikłań. Na pewno odstaw banany i winogrona, orzechy, gdyż mają wysoki indeks glikemiczny. Radzę przy zakupie produktów po prostu czytać informacje na opakowaniach o zawartości węglowodanów i cukrów. Ja stosowałam dietę ok. 2000kal(ustaloną przez siebie, bo niestety do dobrego dietetyka ciężko się dostać, większość daje tylko jakieś marne ulotki i na tym się kończy). W ciąży przybrałam 8 kg, dzidziuś ważył niecałe 3 kg więc cukrzyca nie wpłynęła na niego źle, poza tym jest rozwinięty dobrze. Chętnie udzielę jakiś wskazówek. Proszę o kontakt kasia1329@poczta.onet.pl
 
Hej,
odświeżam wątek. Mam nadzieję, ze czasami jeszcze ktoś tu zagląda i nie będę gadać sama ze sobą :-(
Jestem w 31tc i mam cukrzyce ciążową. Wyniki po 75 g glukozy po 2 h- 171.
Od tygodnia jestem na diecie i mierzę cukier glukometrem 4 rzy dziennie.
Na czczo mam zawsze OK, raz było 93 i to był najwyżaszy wynik. Godzinę po obiedzie i kolacji tez nie przekraczają 120. Martwią mnie tylko wyniki po sniadaniu. Bo chociaż na czczo jest ok, to po śniadaniu, gdzie jem najczęściej 2 deski wasy żytniej z odrobina margaryny i plasterkiem wędzonego fileta z indyka+pomidór, ogórek jest powyżej 120 ;(( Raz było 156 ale wydaje mi się, że z powodu zjedzonego normalnego chleba żytniego białego, poza tym jednym przypadkiem wynik waha się między 120-129 :((( Nie wiem już co o tym mysleć. Poza tym zupełnie nie ufam lekarce w przychodni, do której zostalam skierowna. jak byłam tydzien temu (poraz pierwszy) zleciła dziewczynie insulinę, gdy ta miała wyniki 131 !!!!!! Boję się, ze mi także zleci insulinę. Bo chociaż zrobię wszystko dla dobra mojej córeczki, to chcialabym uniknąc jej brania :-(
 
Jestem w 27 tygodniu ciąży od 2 tygodni stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową.Mam dietę i glukometr...A zaczęło się od objawów takich jak osłabienie, opuchnięcie i koszmarne skurcze łydek w nocy.Moja wspaniała pani położna w UK stwierdziła, że to normalne w ciąży po czym wyczytałam w internecie, że to może być brak magnezu i wapnia.Na co ja zaczęłam kupować "pyszne" owocowe jogurty, desery mleczne i na pocieszenie różne słodkości. I tak tylko pogorszyłam swój stan.
A teraz do wszystkich dziewczyn, które jeszcze nie wiedzą do czego prowadzi spożywanie cukru!
Cukier także uzależnia. W Sugar Blues William Dufty pisze: „Różnica pomiędzy uzależnieniem od cukru a narkomanią polega w znacznej mierze na stopniu". Nagłe zrezygnowanie z cukru nieodmiennie wywołuje symptomy odwykowe, które zwykliśmy przypisywać odstawieniu narkotyków: zmęczenie, znużenie, depresję, niestałość nastrojów, bóle głowy, kończyn.
 
reklama
Witajcie! Chyba niestety coraz mniej osób tu zagląda... Ja jestem w 30 tc. Od 2 tygodni na diecie, ale w mojej przychodni twierdzą, że norma cukru 1h po jedzeniu to nie więcej niż 120. Po tygodniu mierzenia moje wyniki po sniadaniu trzy razy przekroczyły te magiczne wartości (123 -127), no i moja pani diabetolog zastanawia się nad insuliną... Czy to nie przesada?! Może zajrzy tu ktoś, kto rozstrzygnie, jakie wartości cukru powinny być godzinę po jedzeniu, no i czy insuliną w moim przypadku nie zrobię sobie więcej krzywdy niż pożytku?:wściekła/y:
 
Do góry