reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciazowa

amcia8232

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2016
Postów
3 777
Miasto
Poznań
Witam jestem tu nowa. Mam problem. Jestem w 25 tc i niedawno dowiedziałam się ze mam cukrzyce ciazowa nie wiem co o tym myśleć . Jem normalnie ale mniej i cukier mam ok . Byłam na hb a1c i wynik był 3.9 czyli bardzo dobry ale ale wynik po glukozie straszny . To moja pierwsza dziecko i bardzo się boję pomóżcie macie podobny problem ?
 
reklama
Jest tutaj obszerniejszy temat.
Skąd wiesz, że cukier masz ok? Sprawdzasz godzinę po każdym głównym posiłku i na czczo?
HbA1c średnio wynosi ok. 5%, także masz dość niski wynik - to bardzo dobrze!
A straszny wynik po glukozie tzn. ile?

edit. odezwij się do dziewczyn w tym wątku: tutaj link
 
Na czczo po glukozie 95 po 1 H 181 a po 2 H 162 :(
Moj wynik w pierwszej ciazy w 6 tyg. Na czczo 106. Po 1h 208 po 2h 157. Mie jest zle. Trzymaj dietę a wszsytko będzie dobrze. Jestem w 3 ciazy i 3 raz mam cukrzycę. Da sie z tym zyc. Z tym ze ja muszę posilkowac sie insuliną bo sama nie daje radt dietą. Cukrzyce mam tylko w ciąży. Tydzien po tescie ciążowym moje cukry idą w górę i z kazdym tyg ciazy sie pogarszają. Ale tak jak pisze wazne zeby to wszystko kontrolowac sluchac diabetologa i bedzie dobrze :) jest tu juz temat cukrzyca ciazowa i zycie po niej czy cos takiego ;)


 
Ale po ciazy cukrzyca ci znika i nie stosujesz żadnych diet itp . Rozumiem że dzieci masz zdrowe po tej cukrzycy . Chodzę do diabetologa i kazała mi jeść normalnie tylko ze mniej i 5 posiłków a jak będzie mi cukier po czymś skakał to odrazu nie jest daneg9 jedzenia .
 
Pierwsza ciąża, cukrzyca, córka urodziła się zdrowa, cukrzyca minęła, druga ciąża cukrzycy nie miałam, syn urodził się zdrowiutki Teraz z tym można sobie doskonale radzić , nie ma się czym martwić
 
Nie masz bardzo złego wyniku. Na pewno musisz się kontrolować, więc słuchaj się diabetologa.
Na pewno dostałaś jakieś zalecenia (np. nie jeść winogron i bananów).
Z tym od razu nie jeść danego jedzenia - tego musisz się nauczyć, bo to nie zawsze chodzi o dany produkt tylko np. z czym go zjadłaś. Jest to długi proces, ludzie z cukrzycą uczą się tego często latami.

PS. U mnie też po porodzie jest ok. Ale raz na jakiś czas się kontroluję, bo przebyta cukrzyca ciążowa znacznie zwiększa ryzyko pojawienia się cukrzycy II typu.
 
Tylko mam wrażenie ze to ze miałam na glukozie takie wyniki to przez słodycze których bardzo dużo jadłam i dlatego taki zawyzony ale niech to rozstrzygają lekarza . Diabetolog powiedział że nie mam aż tak wysokich cukrów i ze obejdzie się bez insuliny .
 
reklama
Tak kontroluje to patrzę o jakim posiłku mam wysoki cukier i nie jem tego. Czasem zdarzy się jakąś princessa ale tylko wtedy gdy mam dobry cukier . Mam nadzieję że po ciazy iż nie będę miała tego świństwa bo cala radość odchodzi jak codziennie trzeba się nakuwac 8 razy a czasem więcej w palce :(
 
reklama
Do góry