reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Martyna040290

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2017
Postów
92
Dziewczyny jak sobie radzicie z cukrzycą ciążową? Jestem na diecie od 2 tygodni i powiem szczerze że bywa równie z tymi wynikami glukometrem. Pierwszy tydzień był jako eksperymen co mogę, następny w miarę spokojnie, cukry w normie. Teraz staram się jeść rzeczy dozwolone ale co i rusz muszę dopiero badać jak to będzie z cukrem. Ile Wam zajęło unormowanie tego cukru?
 
reklama
Jak juz unormujesz to okazuje się, ze to co wcześniej nie podnosiło zacznie podnosić i tak w kółko. Ciezki temat ta cukrzyca. Generalnie przygotuj się na to, ze wraz z upływającymi tygodniami ciaży cukry mogą być coraz gorsze, pod sam koniec z kolei się poprawią.
 
Hmmm z tego co pamiętam to mi tylko raz cukier skoczył mocno, po tym jak zjadłam dość dużo pizzy, bo byłam mega głodna. A tak to się w miarę trzymało, tyle że poza tą pizzą jeden raz nie pozwalałam sobie na żadne zachcianki typu słodycze czy tłuste. Przede wszystkim kazali jeść mało i często. Na sam koniec ciąży zjadłam trochę domowej roboty ptasiego mleczka - cukier po nim nie skoczył ;-) Powodzenia
 
Jak juz unormujesz to okazuje się, ze to co wcześniej nie podnosiło zacznie podnosić i tak w kółko. Ciezki temat ta cukrzyca. Generalnie przygotuj się na to, ze wraz z upływającymi tygodniami ciaży cukry mogą być coraz gorsze, pod sam koniec z kolei się poprawią.
No to mnie pocieszyłaś
 
No ciężka sprawa z tym metoda prób i błędów a i tak jest czasem ze po czymś co nie powinno nic wyjsc co już jadłś kilkanaście razy to wyskoczy duży cukier. Poprostu trzeba sie pilnować testować co i jak innego wyjscia nie ma.
 
Jak juz unormujesz to okazuje się, ze to co wcześniej nie podnosiło zacznie podnosić i tak w kółko. Ciezki temat ta cukrzyca. Generalnie przygotuj się na to, ze wraz z upływającymi tygodniami ciaży cukry mogą być coraz gorsze, pod sam koniec z kolei się poprawią.
niekoniecznie.... u mnie im starsza ciąża tym lepsze cukry, ale nie było tak, że cukry gorsze z upływającymi tygodniami, także zależy od organizmu, i nie jest to zasadą że będą gorsze dlatego nie ma co nastawiać że na pewno będzie źle z cukrami

przede wszystkim dieta, dieta i kontrola lekarza i będzie dobrze.. jak dieta nie pomoże to insulina i już, cukrzyca to nic strasznego najważniejsze to trzymać zdrową dietę i dostarczać odpowiednich składników dla siebie i dziecka
 
Ja byłam na diecie ale cukru szalały mi bardzo. No niestety musisz mierzyć i sprawdzać co można jeść a jak już znajdziesz co nie podnosi to tego się trzymać. I jeść regularnie, pic dużo wody i się ruszać - to obniża poziom cukru :) Powodzenia
 
Witam. Czy jeszcze ktoś tu zagląda. Otóz ja również mam problem z cukrzycą ciążową. Została zdiagnozowana w 27 tyg. (teraz jestem na przełomie 30/31 tydz.) od 3 tygodni jestem na diecie, a od tygodnia na noc przyjmuje insulinę 4 jednostki. Cukry w ciągu dnia mam dobre nie przekraczam normy 120 (choć diabetolog mi powiedział że norma to 140?) . Mój problem to wysokie cukry na czczo z tego powodu mam tez ta insulinę. Rano jak wstanę to cukry wahają się od 94- 101, mimo przyjmowania insuliny. a od 2 dni dodatkowo przy cukrach na czczo 100 i 101 pojawiły mi się ketony w moczu w dość dużej zawartości. Jak na noc wypiję na noc mleko i zjem węglowodany to ketonów raczej nie ma ale za to cukier znów szaleje. wiec ja już nie wiem co mam jeść.jestem załamana a mój diabetolog pojechał na urlop wiec nawet nie wiem co robić, na konsultacje do innego czekam będzie dopiero w piątek. Może ktoś mi tu pomoże bo ja jestem na skraju załamania.
 
reklama
Witam. Czy jeszcze ktoś tu zagląda. Otóz ja również mam problem z cukrzycą ciążową. Została zdiagnozowana w 27 tyg. (teraz jestem na przełomie 30/31 tydz.) od 3 tygodni jestem na diecie, a od tygodnia na noc przyjmuje insulinę 4 jednostki. Cukry w ciągu dnia mam dobre nie przekraczam normy 120 (choć diabetolog mi powiedział że norma to 140?) . Mój problem to wysokie cukry na czczo z tego powodu mam tez ta insulinę. Rano jak wstanę to cukry wahają się od 94- 101, mimo przyjmowania insuliny. a od 2 dni dodatkowo przy cukrach na czczo 100 i 101 pojawiły mi się ketony w moczu w dość dużej zawartości. Jak na noc wypiję na noc mleko i zjem węglowodany to ketonów raczej nie ma ale za to cukier znów szaleje. wiec ja już nie wiem co mam jeść.jestem załamana a mój diabetolog pojechał na urlop wiec nawet nie wiem co robić, na konsultacje do innego czekam będzie dopiero w piątek. Może ktoś mi tu pomoże bo ja jestem na skraju załamania.
Przede wszystkim nie stresuj sie tak bo podobno to też ma wpływ na wyniki cukru. Spróbuj sobie na noc zamiast mleka zjeść jogurt naturalny. Również słyszałam że obniża cukry a coś na żołądku będziesz miała. Zobaczymy jak wyjdzie
 
Do góry