reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca czy nie cukrzyca ?!

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam od dłuższego czasu żle sie czuje . Znacznie pogorszył mi sie wzrok ( od zdrowych oczu przez 6miesiecy mam -2 i -1,5 w oczach ), bole głowy ,brzucha , swedzienie skóry , straszliwe mdłości ( bez wymiotów ) , cały czas śpie , podwójne widzenie i suchosc w ustach jak po zjedzeniu "paczki " lekarstw .
Wykonałam badania ( sama prywatnie bo lekarz tylko by antybiotyki ładował )
i tak morfologia ,Alat,żelazo , w normie
za to krzywa cukrowa z 75 g glukozy
na czczo 110 (norma 70-90)
po 2h -- 215 ( norma do 140 )

Bylam u lekarza z wynikami i stwierdził ostry stan przedcukrzycowy ( tymbadziej ze mama i jej rodzeństwo oraz rodzice wszyscy maja cukrzyce i biora leki )
Ja cukrzyce miałam tylko w okresie ciąży a po ciązy nie badałam sie pod tym kątem .

Tylko zastanawia mnie jedno skoro cukier po krzywej wychodzi nie mały to dlaczego w dzien po posiłkach mam tego cukru tylko 65-85 ???
czuje sie wtedy strasznie i mam własnie wyzej wymienione objawy + dochodzi straszne drżenie rak ( mąz musi mi badac cukier glukometrem bo tak mi sie ręce trzęsa )

i tu jest szkopuł . Skad taki wysoki cukier po badaniach a niski w zyciu normalnym ??
Dodam ze nie biore żadnych leków i nie jestem w ciąży
 
Ostatnia edycja:
reklama
kurczę to faktycznie szkopuł, trochę mało się znam na cukrzycy ale wiem że ma wiele odmian więc może ten stan przedcukrzycowy (jak mówił ci lekarz) różni się jednak od tej najczęstszej cukrzycy, mnie też lekarz mówił, że jeżeli normalnie cukier (na czczo) mam ok, to nie ma potrzeby robienia krzywej cukrowej, wiem też że niektórymi objawami cukrzycy są: suchość w ustach, drżenie rąk, osłabienie (szczególnie po zjedzeniu czegoś słodkiego) i słodki (chyba) zapach moczu. Poza tym na pewno chrom reguluje poziom cukru we krwi (od kiedy go biorę przestałam mieć napady głodu i związane z tym drżenie rąk) ... na twoim miejscu wybrałabym się jeszcze do innego lekarza i zboczyła co powie, osobiście zawsze wybieram lekarza do którego mam zaufanie i nie ma tu znaczenia czy prywatnie czy na NFZ (o tych prywatnych też już się nasłuchałam i naprawdę nie ma to znaczenia, dobry lekarz to dobry lekarz), poza tym oprócz leków możesz spróbować diety oraz naturalnych środków na uregulowanie poziomu cukru (oprócz chromu to chyba jeszcze biała morwa ale musisz sama poszukać), unikanie słodyczy i jedzenie preferowane przy cukrzycy.
 
Pchelka a badałaś sobie jeszcze tarczycę? Jak czytałam Twoje objawy, zoaczyłam siebie przed stwierdzeniem Hasimoto... Chodź nie miałaś wcześniej z tarczycą problemów, po ciąży potrafi ona "zwariować'
 
miałam robione TSH, T3 ,T4 ( to te podstawowe )
ale te anty -TPO (Określenie jego poziomu konieczne jest u osób ze zdiagnozowaną niedoczynnością tarczycy.)

a ja problemu z tarczyca nie miałam wiec nie wiem czy to ma sens tymbardziej ze wszystko robie prywatnie
 
Ostatnia edycja:
Pchelka a jak było dzień przed badaniem. Byłaś wyspana. Nie jakdłaś nic co by mogło mieć wpływ na wynik (słodycze, owoce). Stres znacznie podwyższa wyniki.
 
też miałam pytać o tarczycę, bo ona daje podobne objawy co cukrzyca, jeśli miałaś badane ponad pół roku temu to może warto ponowić, tarczyca może się odezwać w każdym momencie ja też właśnie będę sobie robić TSH

a czemu snes badań jest uzależniony od tego czy robisz je prywatnie? idź i zrób na NFZ
 
na badanie obciążenia glukozą szlam na czczo wypoczęta , kolacja była lekka i ok 21 . A dlaczego zrobiłam badanie na cukier ?
Ano dlatego że u mnie w rodzinie ostatnio dość duzo ludzików blisko spokrewnionych z moja mama i niestety sama ona tez maja cukrzyce typu 2 .

A dlaczego robie prywatnie .. bo interniści nie daja zleceń na badania ( byałm u 3 ) i wymawiaja sie tym iż 30 letnia kobieta nie choruje !!!! A ja 4 lata temu miałam wykryta zaraz po ciąży Jaskre !! Do tego rok czasu sie męczyłam z gardłem i uczuciem czegoś w środku każdy mowił pani jest młoda ,wymyśla sobie !! i co po roku poszłam na prywatna gastroskopie i gastrolog nie mogł uwierzyć ze mogłam sie tak męczyc cały rok !!! diagnoza .. Przepuklina przełyku

Dziś dopadło mnie straszny ból głowy i mdłosci a do tego "złe widzenie " i zmierzyłam cukier miałam 99 po 10 min spadł do 71 !! wziełam 2 łyzeczki glukozy w proszku i mdłosci przeszły jak ręką odjąć !!!! Wiec coś musi być z tym cholernym cukrem a raczej z niedocukrzeniem .
Tylko u mnie wartosci sa wieksze niz opisuje je wiedza teoretyczna . Wszedzie pisze ze niedocukrzenie czyli hipoglikemia wystepuje przy cukrzycy a jej wyniki to od 65 w dół a u mnie przy 80 i w doł do ok 65 juz mam objawy .
w poniedzialek zmiana lekarza !!
 
Ostatnia edycja:
reklama
hmm ... myślę że po prostu trafiłaś takich lekarzy i tyle, prywatnie czy na NFZ nie ma tu znaczenia, wałkonia wszędzie znajdziesz i dobrego lekarza też, mówię ci z doświadczenia, też nie mam 30 lat i mój lekarz zawsze mi daje wszystkie badania bez gadania żadnego i jeszcze sam zleca to czy tamto, a dla świętego spokoju, jak poszłam z ciśnienie do lekarza od razu dał skierowanie na szpital żeby zrobić komplet badań, w szpitalu akurat trafiłam na łosia co tylko wypisał leki i do domu, ale po powrocie lekarz internista sam zlecił szereg badań skoro nie dali ich w szpitalu plus kilka dodatkowych o których nie myślałam więc naprawdę różnie to bywa ...

życzę ci żeby szybko coś ustalili lekarze, a póki co jedz regularnie co 3h i noś przy sobie coś słodkiego, powodzenia
 
Do góry