reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Hejo, mam pytanie, jestem na insulinie nocnej, biorę 8 j o 21.00, od kilku dni mam problem, może któraś z was miała taki przypadek, wszystko robię normalnie jak zawsze a rano cukier 96, dziś 100... Martwię się, może za mało jem na ostatnią kolacje? Wczoraj chrupki chleb jedna kromka, pieczeń z królika jeden plaster, pół papryki i 3 rzodkiewki.
Spróbuj zjeść więcej. Jak nie poskutkuje zwiększ insulinę. Z czasem trudniej utrzymać cukier w ryzach.
 
reklama
Cześć dziewczyny :)
Już od jakiegoś czasu (miesiąca) to forum dodaje mi otuchy w zmaganiach z cukrzycą ciążową, którą zdiagnozowano u mnie w 26 tygodniu. Dziś postanowiłam też coś dodać od siebie. Otherside pisałaś, że zjadłaś chrupki chleb, też wczoraj go próbowałam, 2 małe kromki i zdziwiłam się, bo miałam po nim dość wysoki cukier. Szczególnie, że zjadłam do tego serek wiejski, który jem co wieczór i nigdy żadnych przekroczeń po nim nie miałam. Tego typu pieczywo niestety nie jest dla mnie.
Chciałam Wam wszystkim dziewczyny polecić chleb, który ostatnio wypróbowałam i cukier po nim jest zawsze w porządku. Nazywa się bochenek staropolski, w składzie ma jedynie mąkę żytnią, wodę, ziarna słonecznika, siemię lniane, sól i drożdże. Ważne, że jest łatwo dostępny, można go kupić w każdej Żabce. U mnie sprawdza się też chleb IG z Buczka.
 
Dzięki dziewczyny, chleb testuje różny cały czas, raz lepiej raz gorzej jutro rano zobaczę, spróbuję zjeść więcej na ostatnią kolacje
 
Hej dziewczyny, również chciałam dołaczyć do forum:) Jestem w 15 tyd., cukrzyca zdiagnozowana od konca 12 tyd. Na poczatku podwyzszony tylko cukier na czczo, teraz potrafi byc juz za wysoki po posiłkach:(Od wczoraj biore insuline na noc narazie cukier rano bez zmian podwyzszony. Od jakiej ilosci jednostek u Was ruszyl sie cukier na czczo? Czy po podaniu insuliny nocnej ok. 21.30 powinnam jeszcze cos zjesc, jesli cukier po kolacji byl ok? Pozdrawiam serdecznie
 
Po insulinie trzeba coś zjeść żeby za bardzo cukier nie zjechał
Mój diabetolog kazał zjeść ostatni posiłek o 21.30 a insulinę brać o 22. Ale tak naprawdę to trzeba wyczuć swój organizm, jesli nie ma ketonów w moczu a cukier na czczo po insulinie jest dobry bez ostatniego posiłku a z posiłkiem jest za wysoki to albo trzeba zwiększyć dawkę insuliny albo pokombinować z tym osotatnim posiłkiem. Zjeść coś innego, zjeść mniej - trzeba sprawdzać. Kazdy organizm jest inny i nie istnieje uniwersalna dieta cukrzycowa dla wszystkich.
 
reklama
Hej 🙂
Jestem tu nowa, od poczatku ciazy podejrzewaja u mnie cukrzyce ciazowa. Dwa wyniki glukozy na czczo mialam zle i ginekolog wyslal mnie do diabetologa. Dostalam glukometr, zalecenia dotyczace diety. I kluje sie do teraz ( juz 20tc), wyniki na czczo zawsze mam dobre, po posilkach tez, nawet jak.pozwole sobie na cos zakazanego. Dwa dni temu bylam na krzywej cukrowej i mimo ze wyniki mieszcza sie w normach (83/146/150) i teoretycznie to nie cukrzyca to martwi mnie dlaczego wynik.po 2h jest wyzszy niz po 1h. Czy ktoras z Was tak miala? Nadal trzymam diete bo boje sie o Mala. Oszalec mozna.
 
Do góry