reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Hej 🙂
Jestem tu nowa, od poczatku ciazy podejrzewaja u mnie cukrzyce ciazowa. Dwa wyniki glukozy na czczo mialam zle i ginekolog wyslal mnie do diabetologa. Dostalam glukometr, zalecenia dotyczace diety. I kluje sie do teraz ( juz 20tc), wyniki na czczo zawsze mam dobre, po posilkach tez, nawet jak.pozwole sobie na cos zakazanego. Dwa dni temu bylam na krzywej cukrowej i mimo ze wyniki mieszcza sie w normach (83/146/150) i teoretycznie to nie cukrzyca to martwi mnie dlaczego wynik.po 2h jest wyzszy niz po 1h. Czy ktoras z Was tak miala? Nadal trzymam diete bo boje sie o Mala. Oszalec mozna.
Hej, ja miałam ten wynik po 2 h wyższy niż ten po 1 h mimo ze wartości się mieściły w normach. Nie wiem dlaczego ale nie mierzylam cukru,nie trzymałam tez jakoś specjalnie diety bo 2 ginow powiedziało ze jest ok. Syn urodził się zdrowy, tydzień po terminie miałam cc z powodu braku postępu akcji porodowej i mała ilość wód...

a i glukozę na czczo miałam ok
 
reklama
Hej [emoji846]
Jestem tu nowa, od poczatku ciazy podejrzewaja u mnie cukrzyce ciazowa. Dwa wyniki glukozy na czczo mialam zle i ginekolog wyslal mnie do diabetologa. Dostalam glukometr, zalecenia dotyczace diety. I kluje sie do teraz ( juz 20tc), wyniki na czczo zawsze mam dobre, po posilkach tez, nawet jak.pozwole sobie na cos zakazanego. Dwa dni temu bylam na krzywej cukrowej i mimo ze wyniki mieszcza sie w normach (83/146/150) i teoretycznie to nie cukrzyca to martwi mnie dlaczego wynik.po 2h jest wyzszy niz po 1h. Czy ktoras z Was tak miala? Nadal trzymam diete bo boje sie o Mala. Oszalec mozna.
Jesteś na skraju normy. Ja miałam wyższy po 2h. 172 chyba. Zmierz sobie cukier 2h po obiedzie, jak rośnie to zgłoś lekarzowi. I pilnuj cukru, bo im dalej, tym gorzej i może szaleć mimo, że teraz jest ok.
 
Ale zawsze jak mierxylam, a na poczatku mierzylam tez po 2h to bylo duzo nizej. Wlasnie teraz tez czekam po sniadaniu po godzinie mialam 120 i teraz czekam zeby sprawdzic co bedzie po 2h. 20 min przed koncem badania pilam wode z kubka po glukozie (jeszcze dziwi mnie moja glupota) to pewnie mialo jakis wplyw na ten drugi wynik. W sumie ginekolog pewnie wysle mnie raz jeszcze na krzywa bo okienko diagnostyczne to 21-26 tc.
 
Ale zawsze jak mierxylam, a na poczatku mierzylam tez po 2h to bylo duzo nizej. Wlasnie teraz tez czekam po sniadaniu po godzinie mialam 120 i teraz czekam zeby sprawdzic co bedzie po 2h. 20 min przed koncem badania pilam wode z kubka po glukozie (jeszcze dziwi mnie moja glupota) to pewnie mialo jakis wplyw na ten drugi wynik. W sumie ginekolog pewnie wysle mnie raz jeszcze na krzywa bo okienko diagnostyczne to 21-26 tc.
A co jadasz na śniadanie? Ginekolog widział wynik krzywej? Kontroluj a jak będzie wszystko ok to nic tylko się cieszyć.
 
Ale zawsze jak mierxylam, a na poczatku mierzylam tez po 2h to bylo duzo nizej. Wlasnie teraz tez czekam po sniadaniu po godzinie mialam 120 i teraz czekam zeby sprawdzic co bedzie po 2h. 20 min przed koncem badania pilam wode z kubka po glukozie (jeszcze dziwi mnie moja glupota) to pewnie mialo jakis wplyw na ten drugi wynik. W sumie ginekolog pewnie wysle mnie raz jeszcze na krzywa bo okienko diagnostyczne to 21-26 tc.
Ja poszłam do wc i tez musiałam się napić wody bo robiło mi się słabo i moj lekarz tez mówił, ze to mogło mieć wpływ na ten wynik
 
Ja poszłam do wc i tez musiałam się napić wody bo robiło mi się słabo i moj lekarz tez mówił, ze to mogło mieć wpływ na ten wynik
Ale woda obniża wynik, tak samo chodzenie, dlatego zaleca się siedzieć przez te 2 godziny. Miałam cukrzycę w ciąży i po każdym skoku cukru wypijałam wodę litrami.
 
Dziekuje za Wasze odpowiedzi😘 Woda obniza, ale w kubku po glukozie mogly byc jeszcze resztki glukozy. Duzo nie wypilam. Dwa lyki, bo poczulam slodki smak i przestalam pic. Na sniadanie dzis dwa nalesniki zjadlam z kiwi (maly grzeszek). Ja ogolnie pije malo, od wody mineralnej i zimnych napojow mnie mdli, jedyne co przelkne to goraca woda z duza iloscia cytryny. Ale pragnienie mam bardzo male. Zmuszam sie bo wiem ze pic trzeba. Teraz po 2 h od sniadania mam 100. Wiec spada. Dodam ze te godzine siedzialam na kanapie, bez wysilku i wody, zeby sprawdzic ile samo z siebie spadnie. Na czczo w ogole nie przekraczam juz teraz norm. Te dwa wyniki z poczatku ciazy mogly byc niediagnostyczne przez wymioty. Meczyly mnie do sylwestra, schudlam ponad 8 kg. Zwracalam wszystko, nawet wode. Teraz od 10 dni cisza. Moze juz nie wroca🙂 no.narazie wole jednak w wiekszosci stosowac sie do tej diety cukrzycowej. A jeszcze mam pytanie....czy kalibrowalyscie swoje glukometry? Bo moj strasznie zawyza (po pobraniu krwi po godzinie od wypicia glukozy zmierzylam sobie cukier z palca. Wynik z krwi 147 a z glukometru 170😱). Moze on zepsuty?
 
reklama
Cześć kochane mam piranie też tak macie że cukier Wam skacze w ciąży raz 76 raz 200 Czy to jest zagrożenie dla dziecka w 37 tygodniu ciąży
 
Do góry