reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

nie udało mi się wyrównać cukrów na czczo dietą.
dziwne, bo z glukometru wychodziło powyżej 90 do 100, a z przychodni dziś 85 (na glukometrze 10 więcej)
No i dostałam insulinę, 1j
 
reklama
Bo kontrolujesz swoje cukry glukometrem. Żeby zobaczyć różnicę musiałabyś w tym samym czasie pobrać z żyły i palca. Ale zawsze wartość będzie inna.
Dostałaś bardzo mało tej insuliny więc musisz dalej trzymać dietę. Niestety na czczo trudno te cukry ogarnąć jedzeniem.
Ciężko będzie nie ma co ukrywać. Jesteś na początku ciąży więc długa droga przed Tobą.
No tak mi się właśnie wydaje... więc po co insulina....
 
Hej.
Nowa jestem, wybaczcie :)
Wg usg 7 tc, cukier naczczo 100, obciazenie po godzinie 181...duże obciążenie genetyczne w rodzinie, pierwsza ciąża. Jakie są Wasze doświadczenia ? Da się z tym żyć i nie zwariować do porodu ?
 
@Sylwiaz_ lepiej rozpoznana wcześniej niż późno. Jest to trochę uciążliwe ale da się z tym żyć.
U mnie dziś 38+1 tc na diecie jestem od 14 tc a insulina od 18 tc. Na pewno trzeba regularności, cierpliwości i wytrwałości. Mimo brania insuliny u mnie też zdarzają się jakieś pojedyńcze wyskoki.
Jednak jesteśmy tylko ludźmi i czasami masz ochotę na naleśnika czy placki drożdżowe. Nie sposób całą ciążę być fit i jeść zdrowo bo się nie da. Chodź nie ukrywam, że dzięki tej cc mam niecałe 10 kg na plusie. Żeby nie to pewnie jadlabym chipsy i czekoladę;)
Ważne, że dziecko zdrowe, przepływy ok itd.
 
reklama
Hejo, mam pytanie, jestem na insulinie nocnej, biorę 8 j o 21.00, od kilku dni mam problem, może któraś z was miała taki przypadek, wszystko robię normalnie jak zawsze a rano cukier 96, dziś 100... Martwię się, może za mało jem na ostatnią kolacje? Wczoraj chrupki chleb jedna kromka, pieczeń z królika jeden plaster, pół papryki i 3 rzodkiewki.
 
Do góry