reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca w ciąży

Dołączył(a)
29 Maj 2020
Postów
9
Jestem w 6 tyg ciąży zaszłam na sioforze. Siofor brałam na PCOS..Niestety w Polsce nie można stosować tabletek i musiałam odstawić. Zaczoł się problem z cukrami. Dziś zrobiłam krzywą cukru .86-220-142. Ale na decie od 3 dni udaje się utrzymać się dobre cukry. Za 2 tyg diabetolog. Zastanawiam się czy jest szansa uniknąć insuliny skoro narazie cukry są dobre mimo że krzywa wyszła bardzo wysoka
 
reklama
Ja co drugi dzień jedna słaba kawę sypana pije , tylko teraz już sama nie wiem co mogę a czego

jeszcze nie kazał powtórzyć cukier na czczo w laboratorium .. pierwszy wynik 100 , dziś robiłam w labo drugi raz , wynik koło 17stej będzie . Jeśli znowu Będzie taki wysoki , zadzwonię jutro do mojego gin co dalej . Już profilaktycznie umówiłam się do diabetologa prywatnie
Dziewczyny powiedzcie mi , czy kobiety ze zdiagnozowana cukrzyca ciążowa maja jakoś częściej wizyty u ginekologa ? ( ciąże prowadzę i tak prywatnie ) , ale czy np lekarz kazał wam przychodzić co 2 tyg , a nie co 3?
 
reklama
Ja musiałam mieć insulinę, mam 12 jednostek na noc i póki co się ładnie trzyma 77- 85 rano, 2 jednostki mam przed obiadem w dzień mam różne czasem 110 czasem 120 czasem mi skoczy powyżej 140 ale na szczęście coraz rzadziej, pewnie trzymaj dietę, trzymam kciuki żeby się udalo

U mnie po 12j są cukry np 111 dziś :/ w dzień też sobie radzę chociaż potrafi mi wybić do 200 po niektórych rzeczach... bezsensu bo dwa dni wcześniej mogłam je np jeść
 
Dziewczyny powiedzcie mi , czy kobiety ze zdiagnozowana cukrzyca ciążowa maja jakoś częściej wizyty u ginekologa ? ( ciąże prowadzę i tak prywatnie ) , ale czy np lekarz kazał wam przychodzić co 2 tyg , a nie co 3?
Nie mam częstszych wizyt. Najpierw co 4 tygodnie, i jak byłam w 33 tygodniu na wizycie to teraz idę po 3 tygodniach w 36 tygodniu. A że w czwartek mam wizytę to dopiero się dowiem kiedy jeszcze przyjść. Może w 38 tygodniu 🤔 nie wiem jak będzie.
 
Dziewczyny powiedzcie mi , czy kobiety ze zdiagnozowana cukrzyca ciążowa maja jakoś częściej wizyty u ginekologa ? ( ciąże prowadzę i tak prywatnie ) , ale czy np lekarz kazał wam przychodzić co 2 tyg , a nie co 3?

wizyty standardowo, z tym, że od 36 tc trzeba wykonywać co tydzień KTG. I pod koniec ciąży warto częściej robić USG, żeby kontrolować wagę (ale nie jest to standardowe).
Insulina nie jest taka straszna, nie bój się :)
Byłabym sceptyczna co do pomiarów pożyczonym glukometrem - w ogóle glukometry mają średnią precyzję... z tym, że dla cukrzyka ich margines błędu (15%) nie ma zbyt wielkiego znaczenia a dla nas ciężarnych tak. 95 na czczo to nie jest tragedia jeszcze - w większości świata to norma :)
 
wizyty standardowo, z tym, że od 36 tc trzeba wykonywać co tydzień KTG. I pod koniec ciąży warto częściej robić USG, żeby kontrolować wagę (ale nie jest to standardowe).
Insulina nie jest taka straszna, nie bój się :)
Byłabym sceptyczna co do pomiarów pożyczonym glukometrem - w ogóle glukometry mają średnią precyzję... z tym, że dla cukrzyka ich margines błędu (15%) nie ma zbyt wielkiego znaczenia a dla nas ciężarnych tak. 95 na czczo to nie jest tragedia jeszcze - w większości świata to norma :)
Wczoraj rano zmierzyłam glukometrem , później w laboratorium i o dziwo wynik taki sam , ale masz racje z tym marginesem błędu w glukometrach również o tym czytałam
 
reklama
Do góry