reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

cukrzyca w ciąży

Rozwiązania
0
Jestem w 6 tyg ciąży zaszłam na sioforze. Siofor brałam na PCOS..Niestety w Polsce nie można stosować tabletek i musiałam odstawić. Zaczoł się problem z cukrami. Dziś zrobiłam krzywą cukru .86-220-142. Ale na decie od 3 dni udaje się utrzymać się dobre cukry. Za 2 tyg diabetolog. Zastanawiam się czy jest szansa uniknąć insuliny skoro narazie cukry są dobre mimo że krzywa wyszła bardzo wysoka

reklama

Mamaona

Fanka BB :)
Rozwiązania
12
Dlaczego takie są różnice z glukometru i krwi?
Z urządzenia w laboratorium miałam 90 na czczo A z krwi chwilę później 105.... To jakaś masakra. To jak z takim razie jak trzymać cukry skoro to jest wszystko tak przekłamane????
to nie do końca tak. Po pierwsze nawet po paru minutach wynik może być inny. Po drugie, wyniki z krwi obwodowej z żyły a z palca zawsze będą inne. Na mierzenie ma też wpływ duzo rzeczy, dlatego trZeba zawsze pilnować żeby mieć umyte, suche dłonie, i żeby nie wyciskac kropli krwi na siłę, bo miesza się wtedy z płynami ustrojowymi i wynik też będzie zakłamany.

Mitap

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Widzę że jesteście w miarę doświadczone w cukrzycy ciążowej, ja obecnie 25 tydzień w 2 ciąży i mam jeden wynik na czczo podwyższony tzn mam wyniki 7,09 mmol/l po godzinie 4,68 a po 2 godz. 4,69. Ginekolog kazał mi powtórzyć badanie glukozy na czczo bo coś mu sie w tej krzywej nie podoba. A czy u którejś z was też takie dziwne wyniki wychodziły tzn wysoki poziom na czczo a po obciążeniu spadek. Mnie wydaje się to dziwne ale może jakaś cukrzyca się właśnie tak objawia? Gin nie dał mi wielkiego wyjaśnienia co to może być i z czym się wiązać i trochę się boję.

Mamaona

Fanka BB :)
Rozwiązania
12
Widzę że jesteście w miarę doświadczone w cukrzycy ciążowej, ja obecnie 25 tydzień w 2 ciąży i mam jeden wynik na czczo podwyższony tzn mam wyniki 7,09 mmol/l po godzinie 4,68 a po 2 godz. 4,69. Ginekolog kazał mi powtórzyć badanie glukozy na czczo bo coś mu sie w tej krzywej nie podoba. A czy u którejś z was też takie dziwne wyniki wychodziły tzn wysoki poziom na czczo a po obciążeniu spadek. Mnie wydaje się to dziwne ale może jakaś cukrzyca się właśnie tak objawia? Gin nie dał mi wielkiego wyjaśnienia co to może być i z czym się wiązać i trochę się boję.
Bardzo dużo dziewczyn ma przekroczenia tylko na czczo, 7,09 w innej jednostce 128 jeśli dobrze patrzę a to bardzo dużo bo norma jest do 90, poszłabym do diabetologa od razu.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
angelika.zima5 Cukrzyca ciążowa czy zwykłe objawy ciąży? Potrzebuję porady 9
C Cukrzyca po ciąży ... badania. Potrzebuję porady 6
studentka dietetyki ANKIETA - zalecenia żywieniowe w ciąży z cukrzycą. Ciąża, poród, połóg 0
M Zbyt późno wykryta cukrzyca w ciąży. Jestem załamana Potrzebuję porady 8
Ennis92 Cukrzyca w ciąży Lipcowe mamy 2019 3021
M Cukrzyca w ciąży Potrzebuję porady 10
F cukrzyca w ciąży Ciąża, poród, połóg 3
NomiMalone cukrzyca w ciąży Archiwum marzec 2013 72
P Cukrzyca ciążowa? Potrzebuję porady 12
B Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 18
M Cukrzyca? Co robić Potrzebuję porady 5
Ewela1990 Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem? Ciąża, poród, połóg 165
K Nieleczona cukrzyca ciążowa.... Ciąża, poród, połóg 27
MiliMay Cukrzyca ciążowa, a waga dziecka Ciąża, poród, połóg 15
C Cukrzyca Ciążowa - Bydgoszcz Potrzebuję porady 4
as910527 Cukrzyca ciązowa Potrzebuję porady 12
C Cukrzyca Ciążowa Ciąża, poród, połóg 25
Gusik2019 Cukrzyca a ciaza Staramy się 5
C Czy to już cukrzyca ciążowa... Potrzebuję porady 3
C Cukrzyca Ciążowa BB położna radzi mamom 38
P Cukrzyca ciążowa? Ciąża, poród, połóg 27
annamariam Cukrzyca, czyli zgromadzenie słodkich mam Czerwcówczki 2020 1380
annamariam Cukrzyca, czyli zgromadzenie słodkich mam Czerwcówczki 2020 0
L Cukrzyca ciążowa, a tryb życia. Potrzebuję porady 21
N cukrzyca pod koniec ciązy Potrzebuję porady 9
N Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 24
A Cukrzyca Potrzebuję porady 5
D Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna? Potrzebuję porady 26
M Porodówka zachodniopomorskie (Goleniów) Ciąża, poród, połóg 3
B Cukrzyca ciążowa a poród Potrzebuję porady 3
A Cukrzyca ciążowa. Potrzebuję porady 61
A Ciała ketonowe a cukrzyca Potrzebuję porady 3
Feline88 Cukrzyca a waga przyszłej mamy Ciąża, poród, połóg 13
M Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 4
L Cukrzyca - starające się o dziecko Staramy się 2
C Mamy z cukrzyca Potrzebuję porady 13
sylka8 Czy to cukrzyca? Potrzebuję porady 5
M Przyrost wagi a cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 7
C Niski poziom cukru. Cukrzyca typu 1 Ciąża, poród, połóg 1
R Poród przy cukrzycy ciążowej Potrzebuję porady 16
M Cukrzyca Potrzebuję porady 11
I Cukrzyca ciążowa Diety, diety 4
M Cukrzyca ciążowa Ciąża, poród, połóg 3
J Cukrzyca przedciazowa Ciąża, poród, połóg 0
M Cukrzyca ciążowa Potrzebuję porady 7
M Cukrzyca ciążowa Ciąża, poród, połóg 23
Serbiene Badanie glukozy Potrzebuję porady 9
S cukrzyca ciążowa-wysoki cukier na czczo Potrzebuję porady 28
eveee Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych Dzieci urodzone w marcu 2017 121
A Gdzie rodzic w Poznaniu z cukrzyca ciazowa ? Młodziutkie mamy 36