reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca w ciąży

Dołączył(a)
29 Maj 2020
Postów
9
Jestem w 6 tyg ciąży zaszłam na sioforze. Siofor brałam na PCOS..Niestety w Polsce nie można stosować tabletek i musiałam odstawić. Zaczoł się problem z cukrami. Dziś zrobiłam krzywą cukru .86-220-142. Ale na decie od 3 dni udaje się utrzymać się dobre cukry. Za 2 tyg diabetolog. Zastanawiam się czy jest szansa uniknąć insuliny skoro narazie cukry są dobre mimo że krzywa wyszła bardzo wysoka
 
reklama
Nie masz czym się martwić. Jeżeli masz dobre cukry to naprawdę super i nie musisz nic zmieniać. Każdy dostosowuje dietę do poziomu glikemii. Ja na takiej diecie miałabym takie cukry, że straciła bym wzrok, ale Ty masz dobre cukry, więc wszystko jest super. Twój organizm dobrze sobie radzi, tylko powinnaś badać też cukier przed posiłkiem, bo 2h to mała przerwa i to dobrze konrolowac, żeby coś się nie wymknęło spod kontroli. Głowa do góry. 😀👌
 
reklama
OK DZIEWCZYNY ŻEBY NIE BYĆ GOŁOSŁOWNYM.
Tu są "bazgrołki" mojej dr diabetolog. Są 3 przekąski. (to co jest w kółku i wygląda jak "Pryka" to Przekąska)

Tak wg godzin (ale ja wstaję o 8,więc godziny się zmieniły)

9,30 śniadanie - kanapki z chleba zytniego, jak pisałam i warzywa, mięso
11. przekąska owocowa (otręby, bakalie, owoce z niskim IG)
13. przekąska warzywna
14-15 obiad - jak pisałam węgle, mięso i warzywa. Ziemniaków nie zabroniła, jedynie ograniczyć np. do 1-2 dni w tyg. Może też nie dodałam,że ja mięsa nigdy nie smażę, od zawsze pieczone albo np. gotowane (pulpety) więc mogłam tego nie dodać, i dlatego wyszło że jem "normalnie"
17 - przekąska (chyba tam pisze warzywna lub mięso lub jajko lub ser biały)
19-20 kolacja - kanapki
po 22 - kanapka

Dziewczyny,ale poważnie - MAM NIE WIERZYĆ SWOJEJ DR? TO NIE JEST DIETA DIABETYKA?
Podpowiedzcie mi, bo trochę się zdziwiłam i przestraszyłam, skoro mówicie,że to normalna dieta...
Mam podobna dietę, cukry mam ok ale chudne, diabetolog,kazał mi zwiększyć posiłki, ostatnio jak byłam w szpitalu porcje były ogromne... Chyba faktycznie w domu zhyt się ograniczam
 
Do góry