reklama

cukrzyca w ciąży

truskafffka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2012
Postów
2 950
Rozwiązania
0
u mnie cukry ostatnio takie sobie, często zdarza się że przekraczam normę. Nie są to jakieś szalone wyniki -bo w pomiędzy 120-130, ale codziennie jeden -trzy pomiary przekroczone, jedynie na czczo jest oki, choć w okolicach 90 - tak pomiędzy 80-85

i właśnie jedzenie które jeszcze jakiś czas temu było sprawdzone i cukry w normie po nim-wszystko co jem sobie zapisuję ;) - tak teraz czasem cukier w normie, czasem nie.. w tym tygodniu mam wizytę i zobaczymy czy dadzą mi insulinę..w sumie chyba bym chciała żeby dali, bo tak to przy każdym posiłku się zastanawiam co znowu glukometr pokaże

powodzenia słodkie mamy ;)
 
reklama

NomiMalone

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2012
Postów
1 113
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
No ja dzisiaj o Nas słodkich mamach tak myślałam i zastanawiałam się jak tam z mierzeniem cukru u was.
Ja do wczorajszej wizyty mierzyłam 3-4 razy dziennie po posiłkach, jak mi cos przekraczało to zapisywałam po czym. generalnie jak przekraczało norme nieznacznie około 130-140 i to raz na jakiś czas. Teraz juz szystko lepiej mi idzie bo wiem co powinnam a co nie jeść .
Wczoraj na wizycie jak powiedziałam doktorowej jak z wynikami , to jakoś tak się uspokoiłam i zapomniałam poprosić o recepte na paski (zostało mi może na 3 dni) no i dzis pierwszy raz zrobiłam sobie labe na mierzenie ;-)Dziwne uczucie wam powiem , bo od 2 stycznia jestem niewolnikiem glukometru i zegarka o diecie nie wpomnę . A z jedzeniem poszałam , bo zjadłam dzisiaj nadprogramowo 2 pomarańcze , 1 jabłko i 1 serek homogenizowany. Oczywiście cukru nie mierzyłam po tym.

Jedynie zmierzyłam po wątróbce (II danie) . Dodam , że ostatni raz wątróbke jadłam jako dziecko, nie nawidze jej . Ale wyczytałam że zjedzone 20dkg wątróbki w tygodniu popite Calcium hamuje spadek płytek krwi. Stwierdziłam , że sie poświęcę a raz w tygodniu tragedii nie robi. Zakopałam wątróbkę w ziemniakach (tak jak robiłam to w przedszkolu) i staraam się jak najmniej ją gryźć , by smaku nie czuć. Cukier po godzinie w normie 108 , ale następną wątróbkę zjem nie wcześniej niż za tydzień i wcale nie tęsknię :-)
A mierzyć chyba będę wtedy gdy nie będę pewna czy coś mogę zjeść.
 

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Odważnie, lecz bezpiecznie – instakonkurs z Bella Baby Happy

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/07/2019

Konkurs

Wygraj innowacyjny grzejnik wraz z montażem! Konkurs

Zgłoszenia przyjmujemy do 29/07/2019

Test

Przetestuj wózek Lila Maxi-Cosi

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/07/2019

Nowe pytania

Do góry