reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca w ciąży

asinka to podobno normalne ze cukry wraz z biegiem ciąży się zmieniają (często rosną). to co dawało dobry wynik w 30 tc moze juz sie miescic ponad normą 3 tyg pozniej. Dzieje sie tak bo im bardziej zaawansowana ciąża tym jakis tam hormonow (zw. z produkcja insuliny) jest wiecej wiec moze sie tak dziac,
Z takimi wynikami na pewno musisz zobaczyc sie z lekarzem i pewnie zaproponuje insuline ?
 
reklama
Betina to mnie pocieszyłaś :-( próbuje jeszcze sama coś zaradzić. Jak nie podołam zadzwonię do lekarza, bo wizytę mam dopiero 22.02.
Zabka powiedz mi czy Ty jesz tyle posiłków i w takich ilościach jak jest na tym co mi wysłałaś? Dla mnie to masakra, od rana nic tylko jadłam i strasznie źle się czułam. W sensie czułam się okropnie pełna, a po śniadaniach było mi słabo.
Te cukry plus mój ostatni nastrój mnie dobija... Czuję, że łapię jakąś depresje :-(
 
Betina to mnie pocieszyłaś :-( próbuje jeszcze sama coś zaradzić. Jak nie podołam zadzwonię do lekarza, bo wizytę mam dopiero 22.02.
kochana nie martw sie, z tego co pamiętam to zabka pisala ze sobie tą insuline chwali bo dzięki temu chyba rano nie musi sie o cukry martwic, normalniejsze sniadanie moze zjesc. chyba ze cos pomieszałam.
 
asinka85 nie zamartwiaj się, bo Twoje cukry nie są złe. To że się podniosły, dokładnie jak piszą Ci dziewczyny - ma związek z większym zapotrzebowaniem na insulinę w kolejnych tygodniach ciąży. Jeśli będą robić się dużo wyższe to pewnie trzeba będzie włączyć insulinę, ale to tylko pomoże Tobie i dziecku. Trzeba brać też pod uwagę błąd glukometru, bo nie są to super precyzyjne urządzenia. To, że glukometr pokazuje 140 to może równie dobrze oznaczać, że masz 130. Różnica jest naprawdę niewielka i nie przejmowałabym się tym aż tak mocno. Więcej szkody możesz narobić swojemu cukrowi jak będziesz się tym stresować i dołować. Trzymam kciuki żeby było ok:-)

Pomyśl sobie co mają powiedzieć mamy z cukrzycą, które mają nagle 200 i muszą sobie z tym poradzić jakoś i fizycznie i psychicznie. A uwierz mi, że i przy takich wahaniach od czasu do czasu, mimo wszystko, rodzą się całe i zdrowe dzieciaki:-)
 
Marta powiem Ci, że mnie uspokoiłaś... Dzięki :-) ale mogę się pochwalić, że się zawzięłam i dziś cukier na czczo już był na 91. Od razu mi się lepiej zrobiło i w ogóle zauważyłam, że spokojnie wystarczą i mniejsze porcje posiłków, żebym się najadła. Brakuje mi tylko pasztetu, na który mam straszny smak w tej ciąży...
 
Jak tam dziewczyny Wasze cukry? Ja sie szczerzem przyznam, że po kilku wizytach na których gin mówił, że jest w porządku to bardzo rzadko mierzę... :sorry: Ale dzis rozmawiałam z kuzynka, która tez była na diecie cukrzycowej w ciąży i powiedziała mi, że im bliżej porodu tym cukry będą niższe. Więc chyba zacznę spowrotem regularnie mierzyć żeby zobaczyć kiedy organizm zacznie się przygotowywać pod tym kątem do porodu :) A jak u was? zmienia się coś?
 
madziara21 no ja wlasnie tez (przez to że i gin i diabetolog mowili że wyniki mam ok) pofolgowałam sobie z dietą i z mierzeniem też. Ale teraz już na ten ostatni tyd znowu się zdopinguje i będę te 5xdziennie mierzyc i zapisywac bo podobno w szpitalu o to pytaja przy porodzie
 
Ja pokazuje co wizyte wyniki lekarzowi ale nie dokońca prawdziwe :szok: ale jak mierze raz na jakiś czas to zawsze jest w normie albo niedużo przekracza więc szkoda mi pasków na 10 pomiarów dziennie :) No ale żeby poobserwować czy cos się obniża to pomierzę trochę . a Ostatnio jak rano zmierzyłam to miałam 77 a zawsze wczesniej na czczo było ok 90 . :)
 
Witam wszystkie przyszłe mamy!.Jestem studentką położnictwa i zbieram materiały do pracy magisterskiej na temat,jakości życia kobiety ciężarnej z cukrzycą. Dlatego zwracam się do Pań zogromną prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. W szpitalach w moim mieścienie jestem w stanie zebrać wystarczającej ilości ankiet do przeprowadzenia badań,dlatego bardzo liczę na Pań pomoc.
Z górydziękuję za poświęcony mi czas i każdą wypełnioną ankietę. Wszystkim słodkimmamom życzę mnóstwo zdrowia, spokojnego ukończenia ciąży i samych radości :-)
 
reklama
Do góry