reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Dołączył(a)
17 Listopad 2017
Postów
3
Witam jestem w 8 tc mialam skierowanie od lek gin na krzywą cukrową ale niestety niewykonano mi badania poniewaz moj cukier na czczo wynosi 154. Co robic wizyte u lek mam dopiero za 10 dni poczekac czy odrazu si zgłosić
 
reklama
Rozwiązanie
Bardzo wcześnie robiłaś badanie - ja robiłam ok 24 TC. Chyba najlepiej jak najszybciej udać się do lekarza, nie ma na co czekać.
Autorka napisała że dlatego tak wczesnie bo wyszedł jej wysoki cukier w podstawowych badaniach. Nie wiem jak u was ale ja też miałam badany cukier nadczczo przy pierwszych badaniach jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży.
Witam jestem w 8 tc mialam skierowanie od lek gin na krzywą cukrową ale niestety niewykonano mi badania poniewaz moj cukier na czczo wynosi 154. Co robic wizyte u lek mam dopiero za 10 dni poczekac czy odrazu si zgłosić
absolutnie za wysoki...jak najszybciej do diabetologa kobiety w ciąży maja pierwszeństwo..zgłoś cukrzyce ciążową. Natychmiast odstaw wszystko co ma cukier, mąkę pszenną, gotowane ziemniaki gotoeana marchewkę gotowane buraki. Ostroznie z owocami. Zobacz w internecie tabelka produktów indeks glikemiczny i komponuj posiłki z indeksem mniej niz 50...to tak mega w skrócie więcej powie Ci diabetolog. Jeśli to naczczo jest cukier taki myślę że dostaniesz insulinę na noc...nie martw sie ja juz 3 misiace żyję z cukrzycą ciążowa i jest ok da się żyć nie chodze głodna i nie utyłam w ciąży.
 
Nie straszcie dziewczyny niepotrzebnie cukrzycą. Taki jednorazowy wynik jeszcze o niczym nie świadczy. Zresztą jakoś bardzo wcześnie poszłaś na badanie bo w zasadzie dopiero koło 20 tc lekarz daje skierowanie na krzywą. Poczekaj na wizytę i wtedy lekarz się wypowie.
 
Nie straszcie dziewczyny niepotrzebnie cukrzycą. Taki jednorazowy wynik jeszcze o niczym nie świadczy. Zresztą jakoś bardzo wcześnie poszłaś na badanie bo w zasadzie dopiero koło 20 tc lekarz daje skierowanie na krzywą. Poczekaj na wizytę i wtedy lekarz się wypowie.
Mnie lekarz też wysłał w pierwszym trymestrze ciąży na krzywą cukrową. Z tego co mówił to nastąpiły zmiany i kobiety z nadwagą bądź po 35 roku życia robią krzywą cukrową w pierwszym trymestrze. U mnie wyszła cukrzyca po krzywej i jestem pod opieką diabetologa. Oczywiście nie chodzi tu o straszenie nikogo, ale jak pójdzie do diabetologa to zrobią jej badanie na hemoglobine glikowaną ( sprawdza ona średnie wartości glukozy z ostatnich trzech miesięcy), dostałaby też glukometr żeby mogła samodzielnie się kontrolować. W ciąży warto czasem chuchać na zimne bo tu nie chodzi tylko o nas a również o dziecko. Ja osobiście poszłabym do swojego gina szybciej z wynikiem. Taka po prostu jestem i to jest moje zdanie. Oczywiście autorka tematu zrobi jak uważa.
 
reklama
Poziom glukozy jest badaniem które robi się nie tylko w ciąży więc nie ma czegoś takiego jak za wcześnie - jeśli są podejrzenia nieprawidłowości robi się od razu. Pojedynczy wynik w granicach 90-100 nadaje się do powtórzenia i jeszcze nic nie oznacza (ja taki miałam) ale 150 na czczo nie ma prawa być i już jest podstawą do zdiagnozowania cukrzycy - i to chyba nawet cukrzycy w ciąży a nie cukrzycy ciążowej. Proponuję poczytać wytyczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego - nawet pojedynczy tak wysoki wynik = diagnoza cukrzycy. Należy udać się natychmiast do lekarza bo takie wyniki są niebezpieczne. Na naszym forum majówek 2018 z niższymi cukrami trzymali dziewczynę w szpitalu w pierwszym trymestrze.
I to nie jest straszenie tylko te wyniki są naprawdę złe. Chowanie głowy w piasek nie pomoże - trzeba do lekarza. Oczywiście po unormowaniu lekami wszystko będzie ok.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry