reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca

Dołączył(a)
14 Grudzień 2019
Postów
4
Witam wszystkich. Jestem nowa na tym forum Ale mam nadzieję że znajdę tutaj porady i słowa otuchy. Mianowicie jestem w 3tyg ciąży i już zmagań się z cukrem ;( wczoraj gdzieś o godz 20 zmierzylam cukier który mnie zszokowal bo wynosił 277 ( z godz dwie po jedzeniu ) po 3 h spadl do 123 dzisiaj nie jest lepiej bo waha mi się w granicach 200. W pon lecę na obciążenie glukoza i we wtorek diabetolog bo nie ma na co czekać. Boję się mam leki tym bardziej że jestem po dwóch poronieniach. Że stanie się coś maluszkowi albo mi :(
 
reklama
Po pierwsze tygodnie ciąży liczy się od daty ostatniej miesiączki, więc w 3 tygodniu na pewno nie jesteś. Po drugie czy miałaś juz jakieś problemy z cukrem? Jeżeli masz tak wysoki to nie powinnaś robić krzywej. Cukrzyca może być stwierdzona od razu.
 
Po pierwsze tygodnie ciąży liczy się od daty ostatniej miesiączki, więc w 3 tygodniu na pewno nie jesteś. Po drugie czy miałaś juz jakieś problemy z cukrem? Jeżeli masz tak wysoki to nie powinnaś robić krzywej. Cukrzyca może być stwierdzona od razu.
U mnie nie liczy się od ostatniej miesiączki ponieważ lecze się na niepłodność i brałam leki Na wywołanie owulacji po czym po monitoringu dostałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków więc chyba lepiej wiem co i jak. Dodzwonilam się dzisiaj do lekarza i kazał mi zrobić obciążenie glukoza 75.
 
U mnie nie liczy się od ostatniej miesiączki ponieważ lecze się na niepłodność i brałam leki Na wywołanie owulacji po czym po monitoringu dostałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków więc chyba lepiej wiem co i jak. Dodzwonilam się dzisiaj do lekarza i kazał mi zrobić obciążenie glukoza 75.

No jednak nie wiesz, bo i tak musisz doliczyć te 2 tygodnie przed owulacją, czyli jak już to jesteś w 5 tygodniu, a nie 3.

Każda z nas zaszła w ciążę w trakcie owulacji, po pęknięciu pęcherzyków- dziwne, jakby mogło być inaczej i u każdej z nas liczy się ciąże tak samo niezależnie od tego czy dostało się zastrzyk na pęknięcie czy nie.

Test obciążenia glukozą nie ma sensu. Wyraźnie widać, że masz cukrzycę i to niekoniecznie ciążową, więc najlepiej iść od razu do diabetologa, a nie katować się glukozą skoro i tak nie wyjdzie prawidłowa, a cukier sobie mierzysz i tak, więc widzisz te wyniki od razu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
U mnie nie liczy się od ostatniej miesiączki ponieważ lecze się na niepłodność i brałam leki Na wywołanie owulacji po czym po monitoringu dostałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków więc chyba lepiej wiem co i jak. Dodzwonilam się dzisiaj do lekarza i kazał mi zrobić obciążenie glukoza 75.
Nieważne czy miałas monitoring, zastrzyk na pęknięcie i wywoływana owulację. KAŻDĄ ciąże liczy się w ten sam sposób. Więc radze zweryfikować swoją wiedzę. Przy takim poziomie cukru nikt Ci w laboratorium nie zrobi krzywej. Przynajmniej w normalnym labie.
 
Do góry